דף הבית פיננסים וכספים נדל"ן רכישת בתים להשקעה בארה"ב: פוטנציאל אדיר מול סיכונים גבוהים
רכישת בתים להשקעה בארה"ב: פוטנציאל אדיר מול סיכונים גבוהים
אירה פינסקר 30/11/12 |  צפיות: 3083

על פי הנתונים האחרונים נראה ששוק הנדל"ן בארה"ב, אשר ספג מכה קשה לפני כמה שנים, מתאושש. בשנתיים האחרונות נרשמות עליות במחירי הדירות, וכמו כן עליות במספר העסקאות השנתי – עליות צנועות, אך משקפות מגמה. במצב זה רבים שוקלים שוב רכישה של בתים להשקעה בארה"ב.

בחלק מהמקרים רכישת בתים להשקעה בארה"ב עשויה להיות משתלמת ביותר. יחד עם זאת, יש לזכור כי העסקה עצמה מורכבת מאוד, במיוחד עבור ישראלים הרגילים לשוק המקומי הקטן. לכן מומלץ לבדוק את הנכס המוצע ואת תנאי העסקה יחד עם איש מקצוע, ולהיזהר מאנשים המבטיחים תשואות חלומיות במחירים נמוכים.

מרבית הבתים להשקעה בארה"ב מוצעים במחירים מפתים, ותיאור הנכס, הנוגע למיקומו, למצבו ולרווחים הצפויים נראה אופטימי למדי. יחד עם זאת, תיאורים אלה אינם תמיד משקפים את המציאות בצורה אמינה. לכן מומלץ מאוד לראות את הנכס במו עיניכם לפני הרכישה. במידה וזה לא מתאפשר, נסו לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע מקומיים (מתווכים, חברות ניהול או עורכי דין) אשר יעשו את הבדיקה במקומכם ומתוך דאגה לאינטרסים שלכם. נכון ששירותים אלה אינם ניתנים בחינם, אך עשויים לחסוך לכם הפסדים משמעותיים בהמשך.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון בעת רכישת בתים להשקעה בארה"ב, הוא החוקים והתקנות החלות על הנכס ועל העסקה הפוטנציאלית בכל מקרה ספציפי. בכל מדינה בארה"ב תקנות משלה: כך, למשל, אם במדינה אחת אין תוקף לעסקה עד לחתימת חוזה רשמי, במדינות אחרות הסכמה להצעת מחיר עשויה להספיק. לכן יש לנהוג בזהירות רבה בעת ניהול משא ומתן עם מוכרים פוטנציאליים. בנוסף, יש לקחת בחשבון חוקים ותקנות מקומיים בנושא תחזוקת הבית והחובות החלות על בעליו. לעתים הרוכש המאושר אינו מודע לגודל ההשקעה הנוספת הנדרשת ממנו על מנת לעמוד בתקנות המקומיות לגבי חזיתות המבנה או לגבי החצר.

לסיכום, רכישת בתים להשקעה בארה"ב היא עסקה שיש לה פוטנציאל לתשואה גבוהה במצב של היום, בו אפילו אסונות טבע כמו סנדי לא יכולים לשבור את המגמה החיובית של שוק הנדל"ן. יחד עם זאת, הסיכונים הכרוכים בעסקה מהסוג הזה גבוהים בשל רמת אי הודאות הגבוהה וחוסר בקיאות בחוקים המקומיים. לכן מומלץ להיעזר באנשי מקצוע, שיש להם נציגות מקומית בארה"ב, ושיפעלו לטובת האינטרסים שלכם בלבד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI