דף הבית פיננסים וכספים נדל"ן רכישת נדל"ן בארה"ב: כדאיות פוטנציאלית מול סיכונים אפשריים
רכישת נדל"ן בארה"ב: כדאיות פוטנציאלית מול סיכונים אפשריים
אירה פינסקר 03/12/12 |  צפיות: 3185

רבים שוקלים כיום רכישת נדל"ן בארה"ב לצורך השקעה. משרדי תיווך רבים מבטיחים למשקיעים הישראליים תשואה חלומית על ההון, הכנסה בטוחה וקלה, וחיים נטולי דאגות על חשבון דמי השכירות שניתן לקבל עבור הנכס. אכן ישנם גורמים אובייקטיביים שהופכים עסקה של רכישת נדל"ן בארה"ב לשווה בחינה יסודית ומעמיקה. יחד עם זאת, אין לחשוב שמדובר בעסקה נטולת סיכונים. המודעות לסיכונים האפשריים היא אחד העזרים הטובים ביותר שלא יאפשרו לכם לעשות עסקאות בחפזון וללא חשיבה מעמיקה.

ראשית כל, נבין מדוע רכישת נדל"ן בארה"ב עשויה להיות עסקה כדאית? ובכן, ענף הנדל"ן של ארה"ב נמצא כיום בשפל בשל קריסת המערך הבנקאי שעסק במשכנתאות, עלייה בשיעור האבטלה, עיקול נכסים רבים והצעתם למכירה במחירי הפסד. ההיצע עולה כיום על הביקוש באופן משמעותי, והמחירים נמוכים מאוד. גם שער הדולר הוא נמוך כרגע, ולכן רכישת נדל"ן בארה"ב קורצת למשקיעים זרים רבים שלא הושפעו מהמשבר האמריקאי. יחד עם זאת, מומחים רבים סוברים שענף הנדל"ן בארה"ב נמצא במגמת התאוששות, מה שאומר שהמחירים יתאזנו בעתיד הנראה לעין. במקרה הזה כל מי שרכש נכס במחירי שפל יהנה מתשואה גבוהה בעתיד.

על פניו נראה שהעסקה כדאית מאוד. יחד עם זאת, כרוכים בה סיכונים רבים, וצריכים להיות מודעים אליהם. הסיכון הראשון והמשמעותי ביותר הוא שלא ניתן יהיה להשכיר את הנכס (בשל עודף ההיצע בשוק או בשל מצבו המדורדר של הנכס, או בשל הימצאותו בשכונה לא מבוקשת). משמעות הדבר היא שלא יתקבלו הכנסות בגין הנכס, ויהיה צורך להמשיך ולהשקיע בו: לשלם ארנונה ומסים אחרים, לשפץ וכדומה.

סיכון נוסף שב רכישת נדל"ן בארה"ב הוא שלא ניתן יהיה למכור את הנכס בעתיד בשל שינויים דמוגרפיים באזור בו הוא נמצא, נהירת אוכלוסיות חלשות לשכונה בה נמצא הנכס, תוכניות בנייה באזור וכדומה. חיזוי של ביקושים הוא משימה קשה גם עבור מי שגר במקום, והיא הופכת לקשה עוד יותר כאשר מדובר בתושבים זרים.

סיכון נוסף שקיים בכל העסקאות מהסוג הזה הוא הסיכון לרכישה במחיר מופרז. זכרו: גם כאשר המחיר המוצע נראה לכם נמוך, יש צורך לבדוק אותו על פי בסיסי הנתונים הקיימים ברשת . לעתים המחיר המבוקש עולה בעשרות אחוזים על השווי הריאלי של הנכס.

לסיכום, רכישת נדל"ן בארה"ב עשויה להיות עסקה כדאית למי שלא מצפה להכנסות מיידיות ומוכן להמתין עד להתאוששות שוק הנדל"ן בארה"ב. בנוסף, מדובר בעסקה מורכבת הכרוכה בסיכונים ויש לנהוג במשנה זהירות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI