דף הבית פיננסים וכספים נדל"ן דירות בארה"ב: נכסים שאינם בממוצע
דירות בארה"ב: נכסים שאינם בממוצע
אירה פינסקר 25/12/12 |  צפיות: 3445

השקעות בבתים ובדירות בארה"ב הפכו בשנים האחרונות לטרנד של ממש בקרב הישראלים. חברות רבות מציעות תשואה גבוהה מאוד על השקעה קטנה יחסית, החל מכ- 50 אלף דולר. מחירים אטרקטיביים אלה, בשילוב עם שער הדולר הנמוך, מייצרים הזדמנות אמיתית להשקעה טובה. סכומים בסדר גודל כזה אינם מתאימים להשקעה בנדל"ן בארץ, והריביות על פקדונות שקליים נמוכות מאוד – כלומר אין חלופות השקעה שוות ערך.  כל השיקולים האלה מביאים אזרחי ישראל רבים לבחינה רצינית של עסקת רכישה של נדל"ן בארה"ב.

יש לציין שחברות ניהול שונות מציעות לנו שירות מלא של איתור בתים ודירות בארה"ב, תיווך ברכישת הנכס וגם תפעולו השוטף (איתור דיירים, טיפול בשיפוצים נדרשים, ביצוע תשלומים לרשויות המקומיות וכדומה). לכן הנכס שאנחנו קונים נשאר עבור רבים בגדר נכס דמיוני – אנחנו לא מבקרים בו, לא משפצים אותו ולא מזמינים דיירים פוטנציאליים להסתכל עליו. במצב הזה הרכישה נעשית במקרים רבים ללא בדיקה מדוקדקת של הנכס. כך, למשל, לישראלים רבים לא אכפת מה לרכוש – בתים או דירות בארה"ב, העיקר שיהיה בזול.

חשוב להבין שדירות בארה"ב אינן נכסים ממוצעים, והגרפים השונים המסבירים לנו את הסיטואציה הנוכחית בענף הנדל"ן ואת מגמות השוק אינם בהכרח מתאימים לנכס הספציפי, ובאופן מיוחד לדירות. ראשית כל, רוב האמריקאים, ובעיקר מעמד הביניים, גרים בבתים פרטיים ולא בדירות, מטעמים שונים. מתחמי דירות בארה"ב מיועדים בד"כ לכמה קבוצות באוכלוסיה: מעמד הפועלים המתגוררים בשכונות המקבילות לשכונות עמידר שלנו, יאפים המתגוררים במגדלים בניו יורק, סטודנטים ואנשי הבוהמה.

השקעה בדירה בשכונת עמידר אמריקאית אינה נראית ככדאית בשל דמי השכירות הנמוכים. דירות יוקרה אינן מתאימות להשקעה כי הן יקרות, והמחיר שלהן לא ירד משמעותית במשבר האחרון. דירות להשכרה המתאימות לאנשי בוהמה ולסטודנטים הן מעטות יחסית, ותקופות השכירות בהן קצרות, מה שעשוי לגרום להפסדים לבעלי הדירות.

לסיכום, בעת בחינת אפשרויות ההשקעה נראה שמומלץ להעדיף רכישת בתים פרטים על רכישת דירות בארה"ב. הבתים הפרטיים צמודי הקרקע בשכונות מעמד הביניים מהווים נתח גדול מהשוק ולכן עשויים לתת את התשואה הגבוהה המובטחת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI