דף הבית פיננסים וכספים פנסיה פנסיה
פנסיה
אבי 28/03/13 |  צפיות: 10617

בין אם אתם אנשים שעובדים בכל מיני חברות גדולות ואתם שכירים ובין אם אתם עצמאים שמנהלים את העסקים שלהם לבד, עליכם לחשוב גם על העתיד שלכם. האם באמת נדמה לכם שתישארו צעירים לנצח ושגם בגיל 70 תוכלו לעבוד כל כך הרבה שעות? ואולי כן תוכלו לעבוד כך אבל לא תרצו, כי בכל זאת, יש צורך לנוח גם וליהנות מכך מה שאנחנו מרוויחים. אין ספק שכדי ליהנות מהחיים גם אחרי גיל הפרישה צריך להתארגן לכך במשך שנים רבות, ומשמעות הדברים היא שכל אחד מאיתנו צריך להחליט על סוג הפנסיה שמתאימה לו, ויפה שעה אחת קודם. פנסיה טובה זו ההבטחה שלכם לזקנה מכובדת ונוחה, ופנסיה טובה זה מה שיכול להבטיח לכם שבכלל לא תצטרכו לשנות את רמת החיים שאליה התרגלתם בכל שנות הקריירה שלהם.

הפנסיות הנפוצות בישראל

במדינת ישראל קיימות שתי פנסיות עיקריות, כאשר הראשונה שבהן נקראת פנסיה תקציבית והשנייה היא הפנסיה הצוברת. זו התקציבית ממומנת על ידי מוסדותיה השונים של המדינה וזו התקציבית ממומנת על ידי העובד והמעביר שלו. בשני המקרים מדובר על הפרשה חודשים לקצבת הפנסיה, ואין ספק בכך שכאשר מדובר על הפרשה חודשית יותר גדולה ועל פני יותר שנים שבהן מבצעים את ההפרשה הזאת, מדובר למעשה על יותר כסף שהאדם מקבל בכל חודש. נוסף לחלוקה כזאת אנחנו יכולים לראות שקיימת עוד חלוקה שהיא למעשה חלוקה לסוגי פנסיה מבחינת הקבלה שלה, כלומר, יש פנסיית זקנה, נכות ושאירים. פנסיית זקנה תינתן לאדם שפרש מעבודתו בגלל הגיל שאליו הגיע, פנסיית נכות תינתן למי שהפך לנכה והנכות שלו מונעת ממנו לעבוד, ופנסיית שאירים תינתן ליורשים של אדם שהלך לעולמו. חשוב להבין שזה באמת נכון שאולי גיל הפנסיה שלכם עוד נראה לכם מאוד רחוק ולא רלוונטי כי אתם עוד צעירים, אך יחד עם זאת, מוטב בהחלט להתחיל להפריש כספים לפנסיה כמה שיותר מוקדם.

מה כסף תקבלו

איך קורה שאדם אחד מקבל פנסיה בגובה מסוים ואילו אדם אחד נהנה מפנסיה הרבה יותר גבוהה? ובכן, חשוב להבין את הדברים שיכולים להשפיע על הפנסיה של האדם, כי אתם הם אלה שיכולים לשנות את הנתונים הללו. ראשית, מה שבאמת חשוב הוא כמה כסף הפרשתם בכל חודש ובמשך כמה שנים עשיתם את זה, אך אין ספק שזה לא המדד היחיד. בנוסף לכך קיים הנושא של הגיל שבו תצאו לפנסיה והסיבה, וישנה גם השפעה של מענק ממקום העבודה שלכם שאולי תקבלו. עוד דבר שישפיע כמובן על הפנסיה הוא האם אתם באופן אישי תקבלו אותה או שהיורשים שלכם יקבלו אותה בשמכם, ומעבר לכל אלה, קיימת האפשרות שהייתה לכם כל השנים להפריש כספים לפנסיה. זה ברור כשמש שאדם שמרוויח הרבה יותר מאדם אחר יכול להפריש יותר כספים, וכך הפנסיה שלו יכולה להיות בהתאם. אין סיבה להילחץ מכל הנושא של הפנסיה, למרות שהוא מורכב ולמרות שיש הרבה מה ללמוד לפני שמחליטים על אפיק כזה או אחר להשקעה, אך יחד עם זאת, בהחלט צריך לקבל את ההחלטות לגבי הכספים שאתם רוצים להעביר לחיסכון הפנסיה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבי


 


מאמרים נוספים מאת אבי
 
פינוי דירה בשירות איכותי
כאשר אתם מבצעים פינוי ירושה חשוב לכם בודאי לקבל שירות טוב ומסור.

שי פינוי דירה לפינוי זריז ואיכותי
אם קרוב משפחה שהיה יקר לכם נפטר אתם ודאי נמצאים באבל ובתקופה לא פשוטה. דווקא בתקופה זאת יש גם סידורים רבים כמו לפנות את דירת הנפטר ולטפל בנכס

לגלות את הבית שלכם מחדש עם שי פינוי דירה
לאחר שקיבלתם ירושה פעמים רבות יש צורך לחלק את דירת הירושה בין היורשים וצריך למכור אותה או להשכיר אותה, כדי לחלוק את דמי השכירות.

למה כדאי להביא חברה מקצועית שמגיעה הביתה?
חברת ניקוי ספות המציעה את עצמה ללקוחות צריכה להיות אמינה. כל המפורסם בשמה בעיתונות ובמדיה האלקטרונית צריך להיות מידע מהימן.

התחלתם לחפש אחר אולמות אירועים בצפון? הגיעו אלינו!
אחד הרגעים המרגשים בתכנון של כל חתונה, מתייחס להליך בחירת האולם, ולו כי אז מתחילים להרגיש שהדברים מתקדמים וניתן להתחיל לדמיין כיצד תיראה החתונה שלכם - של שניכם

חבילת שירותים אידאלית עבור עיצוב חדרי אמבטיה!
כאשר עומדים לעצב חדר אמבטיה, הרי שחשוב ביותר לפנות אל חברה שמאמינה באיכות, אמינות, עמידה בזמנים, מקצועיות, טובת הלקוח, שקיפות ואינה מהססת לתת אחריות.

הפלא והפשטות שמאחורי חידוש אמבטיה!
מי מאתנו לא רוצה להיכנס אל חדר האמבטיה ולגלות אזור מזמין, נעים, שליו, מסודר ומעוצב?

תיקון מזגן נייד – איך עושים את זה?
המזגן הנייד הוא אחד החידושים בעשור האחרון בתחום המזגנים. הוא מתאים למי שזקוק לחימום וקירור של חדר אחד והוא מנויד בהתאם לצורך.

הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן.

טכנאי למזגן בראשון לציון – קריטי לימי הקיץ החמים
לאור מחקרים וסקרי שוק שנעשו בארץ התברר שהמזגן הוא הדרך הזולה והיעילה לחימום וקירור הבית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI