דף הבית ביטוח ביטוח רכוש ביטוח דירה - מהו ביטוח "כל הסיכונים"?
ביטוח דירה - מהו ביטוח "כל הסיכונים"?
wobi 07/07/13 |  צפיות: 12435

כיום, קשה מאד לרכוש דירה. כדי שזה יקרה, אם בכלל, אנחנו נאלצים לנכס לצורך המשימה אחוז ניכר מהחסכונות שלנו, ולהסתמך על המשכנתא. לכן, מיותר לציין כי נזק מהותי לבית הוא הסיוט הגדול של כל רוכש דירה. בהקשר הזה, ברורה החשיבות של ביטוח דירה, המוענק כיום על ידי כל חברה הפועלת בתחום.

אולם, גם בתחום של ביטוח דירה, ישנן פוליסות רחבות יותר ופחות. ביטוח "כל הסיכונים", אליו נתייחס, הוא ללא כל ספק המקיף מכולם.

משמעותו של הביטוח

כשאנחנו מדברים על ביטוח מסוג כל הסיכונים, הרי שאנחנו נכנסים לשדה המשחק של פוליסות ביטוח תכולת דירה. מטרתו היא אחת: להעניק למבוטחים כיסוי בשיעור ניכר עבור נזק הנגרם לחפצי הבית שאינם קבועים, דוגמת מכשירי חשמל, תכשיטים, שעונים, חפצי אומנות, כלי נגינה – והרשימה עוד ארוכה.

ומה באשר לנסיבות הפגיעה? ובכן, גם כאן רשימת הכיסויים רחבה בכל קנה מידה. יכול להיות זה נזק פיזי, הנגרם עקב שריפה, שיטפון, אסון טבע וכן הלאה. על אותו עיקרון, לא מן הנמנע שהפיצוי יינתן בגין אבדן או גניבה של תכולת הבית על ידי אדם אחר, או לחילופין מעשה זדון כלשהו.

ואגב, הביטוח בהחלט עשוי להתייחס גם לנזקים הנגרמים לאותם פריטים מחוץ לגבולות הבית. עם זאת, במקרה הזה נדרש כי הפגיעה תיעשה אך ורק בשטחה של מדינת ישראל, ומסיבות ברורות: ביטוח דירה הרי אינו ביטוח נסיעות לחו''ל.

מה לא כולל ביטוח כל הסיכונים?

חשוב להדגיש שבניגוד מסוים לשמו, ביטוח כל הסיכונים אמנם רחב בהחלט – אך בוודאי שלא מוחלט. אפילו בו ניתן למצוא מצבים שלא נכנסים לתוך משוואת הכיסוי הביטוחי. אלה יכולים להיות תלויים בנסיבות בהן התבצע אובדן או גניבה, לדוגמא. כאשר אלה נובעים מרשלנות, חברת הביטוח יכולה להתנער מאחריותה. על אותו עיקרון, כשהנזק נגרם עקב חלודה, שריטה או השחתה הדרגתית, למשל, הביטוח יתבטל למעשה.

בנוסף על כך, חשוב  להדגיש שהביטוח יחול רק על פי הפריטים שנמצאים ברשימה המועברת לחברת הביטוח, ורק לאחר שהיא מאשרת אותה. לצורך זה, שולחת היא פעמים רבות שמאי מטעמה, שמבצע הערכה כספית של כל פריט ופריט. על פי זה, כמובן, ייקבע סכום הפיצויים בהמשך.

ההרחבות האפשריות של הביטוח

נקודה מרכזית נוספת היא שביטוח כל הסיכונים, בדומה לסוגים אחרים של פוליסות, ניתן גם הוא להרחבה. מדובר, בין השאר, על הוספה של פריטים נוספים לכיסוי הביטוחי, הוספת סעיפים הנוגעים לפגיעות בעובדי משק הבית או צד שלישי או אפילו הרחבת חלק מהכיסוי, כך שיחול מחוץ לגבולות מדינת ישראל.

תוספות אלה, אולי מיותר לציין, כרוכות בתוספת תשלום מצידו של המבוטח. לכן, רצוי לשקול אותן בעיקר כאשר ישנו צורך מהותי שאינו מוצא מענה בסעיפי הפוליסה השונים. זו גם הסיבה לכך שאין למעשה פוליסת ביטוח דירה אחד אשר מיועדת לכלל המבוטחים: בכל אחד מהמקרים זהו חוזה אישי, בין שני צדדים, עם יתרונות וחסרונות משלו.

אז איך מתחילים?

רכישה של ביטוחי דירות, אם כן, אינה המשימה הפשוטה ביותר שתעשו בחייכם. מכיוון שהדירה עומדת כאן על כף המאזניים, חשוב מאד לבצע את ההחלטה רק לאחר מחשבה רבה, והשתחררות ממחשבות נאיביות דוגמת "יהיה בסדר בכל מקרה". היות וגם כאן ישנן פוליסות משתלמות יותר ופחות, רצוי מאד להכיר את שדה המשחק אליו נכנסים.

בהקשר הזה, המלצה ברורה היא לערוך סקר שוק בין החברות השונות המציעות ביטוח דירה. כיום, לא נדרש לבזבז שעות ארוכות בשיחות טלפון לצורך זה: ישנם אתרי השוואת מחירים בתחום הביטוח, שמראים את הפוליסות הרלוונטיות בהתאם למאפייני הנכס, נתוני המבוטח ורצונותיו.

וובי - השוואת ביטוחי דירה אונליין


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 wobi


 


מאמרים נוספים מאת wobi
 
מהו כיסוי חדש תמורת ישן בביטוח הרכב?
11/11/13 | ביטוח רכב
סעיף זה מעניק כיסוי חדש תמורת ישן, והוא נכנס לתמונה, פעמים רבות, במקרים של טוטאל לוס לרכב. הנה כל מה שחשוב לדעת עליו.

כיצד תצמצם את הסיכון לגניבת רכבך?
10/11/13 | רכב
קשה למנוע לחלוטין את הסבירות של גניבת רכב, אך ניתן לצמצמם אותה באופן משמעותי. מה ניתן לעשות על מנת למנוע את גניבת רכבך?

ביטוח רכב מחוץ לשטח מדינת ישראל
06/11/13 | ביטוח רכב
רכשת ביטוח רכב בארץ? בדוק האם הביטוח תקף גם בחו"ל או מעבר לקו הירוק. כל המידע במאמר הבא.

תביעת פיצויים בגין גניבת פריטים מהרכב
23/09/13 | ביטוח רכב
חברות ביטוח רבות להציע את ביטוח "כל הסיכונים", שנועד להתייחס למצבים שונים – ובין השאר ביטוח תכולתה של הדירה גם מחוצה לה. אולם, מה קורה כאשר פריטים נגנבים מתוך רכבו של המבוטח? האם הביטוח תקף אז?

הפחתת תגמולי הביטוח בגין השארת המפתחות במתנע
17/09/13 | ביטוח רכב
התייחסות מיוחדת בפוליסת ביטוח הרכב מקבלות תמיד נסיבות המקרה - שאלה נפוצה ביותר היא מה קורה כאשר הרכב נגנב, בעוד המפתחות שלו נמצאים במתנע?

שרות טיפול משפטי בתביעות צד ג'
16/09/13 | ביטוח רכב
מה כולל שרות הטיפול המשפטי במסגרת תביעות צד ג'? ואיך משיגים את הפוליסה המשתלמת ביותר, מהבחינה הזו? כל המידע במאמר הבא.

מסלולי ביטוח לרכב שני
15/09/13 | ביטוח רכב
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

ביטוח רכב - השתתפות עצמית בהגנה משפטית
15/09/13 | ביטוח רכב
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

רכישת ביטוח משכנתא באינטרנט - כיצד לעשות זאת נכון
האפשרות של רכישת דירה ללא משכנתא נראית כמו חלום רטוב, שספק אם יושג אי פעם. לא רבים יודעים, אבל בעת ההלוואה החשובה הזו נדרש גם לרכוש ביטוח משכנתא. איך האינטרנט יכול לסייע לעשות זאת בצורה הטובה ביותר?

טיפול בנזקים למבנה במסגרת ביטוח המשכנתא
במאמר זה נתייחס לרכיב מרכזי ביותר בתוך ביטוח המשכנתא, והוא ביטוח מבנה למשכנתא: מה הוא מציע למבוטחים מבחינת טיפול בנזקים לבית?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI