דף הבית עסקים נדל"ן עליית מחירי הנדל"ן בלונדון - מאת משה טיסונה
עליית מחירי הנדל"ן בלונדון - מאת משה טיסונה
משה טיסונה 11/02/14 |  צפיות: 3512

לטענתו של משה טיסונה, בשנים האחרונות מסתבר שבין ארצות אירופה השונות ישנם הבדלים מהותיים בהתאוששות, כאשר בוחנים אינדיקטורים כלכליים שונים, לרבות העלייה במחירי הנדל"ן. מסתבר שביקוש ער לנכסים באנגליה בכלל ובלונדון בפרט, הן מצד משקיעים זרים והן מצד תושבים מקומיים, מביא לעליית מחירים בקצב שאיש לא ציפה לה.

הזרים מובילים

משה טיסונה מסביר כי מתוך נתונים שנאספו לגבי מחירי נכסים שונים בלונדון ובאזורים הסמוכים לה, מסתבר שבמקרים רבים – העליות מחקו למעשה את הירידות שאירעו בעקבות המשבר הכלכלי האחרון. מומחים בתחום הכלכלה והנדל"ן מסבירים את העלייה בשל פעילותם הערה של משקיעים זרים שרואים בלונדון מקום מועדף. עובדה מעניינת היא שלא מדובר רק במשקיעים זרים כגון חברות להשקעות או גופים מתמחים אחרים.

חלק חשוב מגל ההשקעה הנוכחי בבירת האי הבריטי מורכב מבני המעמד הבינוני, בני מדינות כגון הונג קונג, סינגפור ומדינות נוספות. משווקי נדל"ן בריטיים, שהפנימו היטב את המצב מציעים לא פעם נכסים שונים למשקיעים מעבר לים, לעיתים בבלעדיות. נכסים שכוללים דירות יוקרה אך גם נכסים צנועים יותר, נהנים מהביקוש ועסקאות נסגרות במהירות.

מגמה של ביקוש

לצד המשקיעים הזרים, שרואים בנדל"ן הבריטי הזדמנות טובה להשקעה פיננסית, גם למקבלי ההחלטות המקומיים ישנה השפעה על העלייה במחירי הדיור. משה טיסונה טוען כי בדומה למצב בישראל, גם בכלכלה הבריטית ישנה התערבות ממשלתית על שוק המשכנתאות באמצעות שליטה בריבית הממשלתית.

לדברי משה טיסונה, במצב שבו הריבית הבנקאית נמצאת בשפל, מצבם של נוטלי המשכנתאות, שזקוקים להלוואות לצורך מימון הרכישה, נוח למדי. הריבית הנמוכה הביאה להתעוררות הביקוש בשוק הנדל"ן המקומי, בכל רחבי בריטניה, אולם לונדון מובילה את נתוני הביקוש במידה ניכרת. למרות החששות שמדובר על התהוות בועת נדל"ן חדשה, מומחים מעריכים שעליית המחירים טרם הגיעה לכדי מיצוי והשקעות נדל"ן, לרבות נדל"ן מניב, עדיין אטרקטיביות.

משה טיסונה, יזם ואיש עסקים.
עוסק באפיון מערכות, אינטרנט מסחרי, מסחר במניות ובמט"ח והשקעות נדל"ן באירופה.
צרו קשר עם משה טיסונה:
IDI, רח' הסדנאות 8, הרצליה
טל: 03-7558302


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 משה טיסונה

משה טיסונה, יזם ואיש עסקים.
עוסק באפיון מערכות, אינטרנט מסחרי, מסחר במניות ובמט"ח והשקעות נדל"ן באירופה.

פרטי קשר:
IDI, רח' הסדנאות 8, הרצליה
טל: 03-7558302 


מאמרים נוספים מאת משה טיסונה
 
משה טיסונה - שער יציג ושער רציף במט"ח – מה ההבדל?
16/04/14 | מט"ח
הערך של מטבעות החוץ למעשה מושפע מעסקאות הנעשות ברחבי העולם, אשר גורמות לשינויים בקביעת ערך המטבע. כיצד נקבעים ערכים אלו?

אילו גורמים משפיעים על שער הדולר - משה טיסונה
06/03/14 | מט"ח
המסחר בשוק ההון הוא חידה מודרנית שאין לה ממש תשובה, אך יש לה הסברים רבים, שיכולים להאיר במעט את העובדה כי שוק זה אומר הכל ובו זמנית, לא אומר כלום. איש העסקים משה טיסונה מסביר כי המסחר בשוק ההון משפיע על כל גורם והיבט כלכלי בעולם, בין היתר על ערך המטבע המקומי ועל המטבעות הבינלאומיים. שער הדולר, בהיותו המטבע המשפיע בעולם, מונע על ידי גורמים שונים ומגוונים – משה טיסונה מסביר מהם.

עליית מחירי הנדל"ן בלונדון - מאת משה טיסונה
11/02/14 | נדל"ן
אחר שהתבררו ממדי המשבר הכלכלי העולמי של שנת 2008, שכלל בתוכו ירידה מהותית במחירי הנדל"ן ברבות ממדינות העולם, רבים ציפו שההשלכות שלו על כל ארצות אירופה ימשכו שנים ארוכות. למרות זאת, המציאות הוכיחה שלפחות בחלק מהמדינות – ההתאוששות מההשלכות על שווקי הנדל"ן אירעה בקרב מהיר מהמצופה.

משה טיסונה
משה טיסונה, יזם ואיש עסקים. עוסק באפיון מערכות, אינטרנט מסחרי, מסחר במניות ובמט"ח והשקעות נדל"ן באירופה. פרטי קשר: IDI, רח' הסדנאות 8, הרצליה טל: 03-7558302
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI