דף הבית פיננסים וכספים מט"ח משה טיסונה - שער יציג ושער רציף במט"ח – מה ההבדל?
משה טיסונה - שער יציג ושער רציף במט"ח – מה ההבדל?
משה טיסונה 16/04/14 |  צפיות: 10959

שער יציג הוא למעשה שער חליפין של מטבע חוץ כלשהו במונחים של המטבע המקומי. שער רציף הוא שער עכשווי של מטבע חוץ במונחים של המטבע המקומי.


מלבד ההגדרה ואופן החישוב של השער היציג והרציף, ההבדל בעיקרי ביניהם הוא באופן השימוש שנעשה בכל אחד מהם.

השער היציג מתבסס על דגימה של עסקאות קניה ומכירה במטבע הרלוונטי, אשר נעשו במהלך היום. לעומת זאת, משה טיסונה מסביר כי השער הרציף מחושב מידי דקה, על סמך העסקאות שבוצעו בדקה הזו וכאשר המסחר ננעל, השער הרציף יהיה השער שנעל את המסחר באותו היום.

השער היציג אינו בעל מעמד חוקי, אך הוא בעל מעמד רשמי ונוהגים להשתמש בו על מנת לערוך עסקאות שונות, תשלום במטבע חוץ ועריכת חוזים. אופיו של השער הרציף לעומת זאת, הופך אותו לשימושי מאוד עבור מסחר ואופציות בשוק ההון. בגלל שהשער הרציף נמדד מידי דקה  הוא גם מאפשר צפי להמשך היום וגם מאפשר הזדמנויות מכירה וקנייה, אשר יכולות להניב רווח רב.

למשל, חוזה שכירות בעסקת נדל"ן או רכישה גדולה, יקבעו על פי השער היציג המתעדכן פעם ביום, ולא על פי השער הרציף שמתעדכן כל דקה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 משה טיסונה

משה טיסונה, יזם ואיש עסקים.
עוסק באפיון מערכות, אינטרנט מסחרי, מסחר במניות ובמט"ח והשקעות נדל"ן באירופה.

פרטי קשר:
IDI, רח' הסדנאות 8, הרצליה
טל: 03-7558302 


מאמרים נוספים מאת משה טיסונה
 
משה טיסונה - שער יציג ושער רציף במט"ח – מה ההבדל?
16/04/14 | מט"ח
הערך של מטבעות החוץ למעשה מושפע מעסקאות הנעשות ברחבי העולם, אשר גורמות לשינויים בקביעת ערך המטבע. כיצד נקבעים ערכים אלו?

אילו גורמים משפיעים על שער הדולר - משה טיסונה
06/03/14 | מט"ח
המסחר בשוק ההון הוא חידה מודרנית שאין לה ממש תשובה, אך יש לה הסברים רבים, שיכולים להאיר במעט את העובדה כי שוק זה אומר הכל ובו זמנית, לא אומר כלום. איש העסקים משה טיסונה מסביר כי המסחר בשוק ההון משפיע על כל גורם והיבט כלכלי בעולם, בין היתר על ערך המטבע המקומי ועל המטבעות הבינלאומיים. שער הדולר, בהיותו המטבע המשפיע בעולם, מונע על ידי גורמים שונים ומגוונים – משה טיסונה מסביר מהם.

עליית מחירי הנדל"ן בלונדון - מאת משה טיסונה
11/02/14 | נדל"ן
אחר שהתבררו ממדי המשבר הכלכלי העולמי של שנת 2008, שכלל בתוכו ירידה מהותית במחירי הנדל"ן ברבות ממדינות העולם, רבים ציפו שההשלכות שלו על כל ארצות אירופה ימשכו שנים ארוכות. למרות זאת, המציאות הוכיחה שלפחות בחלק מהמדינות – ההתאוששות מההשלכות על שווקי הנדל"ן אירעה בקרב מהיר מהמצופה.

משה טיסונה
משה טיסונה, יזם ואיש עסקים. עוסק באפיון מערכות, אינטרנט מסחרי, מסחר במניות ובמט"ח והשקעות נדל"ן באירופה. פרטי קשר: IDI, רח' הסדנאות 8, הרצליה טל: 03-7558302
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI