דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר הדברה כימית או הדברה ירוקה
הדברה כימית או הדברה ירוקה
מיקי עטיה 05/03/14 |  צפיות: 4044

מהי הדברה יעילה?

הדברה נחשבת ליעילה כאשר היא גורמת להיעלמותם של המזיקים מסביבתנו. כלומר, מטרתה של ההדברה – לפתור את בעיית המזיקים על ידי הרחקתם מהאזור או באמצעות קטילתם. לאור שיטות וטכניקות ההדברה הרבות העומדות לרשותנו כיצד נדע איזו מהן עדיפה ובאילו נסיבות?

שיטות הדברה

אפשר לחלק את שיטות ההדברה לשתי קבוצות עיקריות: שיטות הדברה כימיות, ושיטות הדברה ירוקות.

בהדברה כימית נעשה שימוש בחומרים כימיים ורעלים הפוגעים כמעט בכלל סוגי המזיקים וקוטלים אותם. לעומת זאת, חומרים המעורבים בשיטות ההדברה הירוקה מתבססים בעיקר על הרחקת המזיקים וכוללים שימוש בחומרי הדברה שמקורם בטבע. הדברה ירוקה כוללת בחלקה גם השמדת מזיקים, אך בניגוד לשיטות ההדברה הכימיות, החומרים הירוקים אינם גורמים לנזק סביבתי ולא מסכנים את האדם, החי והצומח.

תחת קטגוריית ההדברה הירוקה אפשר להכליל את שיטות ההדברה הביולוגיות (שימוש באורגניזמים חיים לצורך הדברת מזיקים), הדברה אורגנית מתבססת על הדברה באמצעות פיזור חומרים המופקים מצמחים, והדברה אלקטרונית המרחיקה מזיקים על ידי יצירת גירויים על ידי ממכשירים אלקטרוניים.

יתרונות וחסרונות של שיטות ההדברה

בין עם מדובר בהדברה כימית או הדברה ירוקה – לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות. מדבירים מקצועיים ובעלי ניסיון בתחום ההדברה יוכלו להמליץ על השיטה המתאימה ביותר בנסיבות הקיימות.

שיטות ההדברה הכימיות, בייחוד אם ההדברה מתבצעת בחוסר מקצועיות, עשויים לגרום לנזק סביבתי ואקולוגי ואף מהוות סכנה לבריאות האדם ובעלי חיים. מנגד הדברה כימית ממשיכה ליהנות מפופולאריות לאור האפקטיביות שלה ומחיריה הזולים. חומרי הדברה כימיים עמידים לתקופה ארוכה ולרוב בעלי יכולת פגיעה בכלל סוגי החרקים באזור ההדברה. מדבירים מקצועיים בעלי ידע והיכרות מעמיקה עם חומרי ההדברה הכימיים יתאימו את סוג החומר ומינונו לטיפול בבעיית המזיקים וכן, יתדרכו אתכם לגבי ההתנהלות הבטוחה בזמן ההדברה ולאחריה – כך ניתן למזער את הפגיעה הסביבתית ולשלול נזק לבריאות האדם.

שיטות ההדברה הירוקות הפכו לפופולאריות מאוד בשנים האחרונות, בשל המודעות הגוברת לשמירה על איכות הסביבה. כמו כן, שיטות הדברה ירוקות מהוות פתרון מושלם להדברה בענף החקלאות, בו השימוש בחומרי הדברה כימיים כמעט ובלתי אפשרי: הרעלים חודרים לאדמה, מחלחלים למי תהום, נספגים ביבולים חקלאיים ובצמחים ומסכנים בכך את האדם והצאן. יתר על כן, הדברה כימית באזורים חקלאיים עשויה להפר את האיזון האקולוגי העדין ולפגוע, פרט במזיק שממנו רוצים להיפטר, בחרקים נוספים.

הדברה ירוקה נחשבת בטוחה בהרבה לבריאות האדם לעומת הדברה כימית ומומלצת בבתים עם ילדים, תינוקות, נשים בהריון וחיות מחמד. עם זאת, הדברה ירוקה לרוב יקרה יותר ועמידה פחות לאורך זמן. בנוסף, מאחר ומכוונת לרוב להתמודדות עם מזיק ספציפי, במידה וישנם מזיקים ממינים אחרים באזור, הדברה ירוקה לא תהיה אפקטיבית.

אי אפשר לטעון באופן גורף כי הדברה ירוקה עדיפה על הדברה כימית או ההיפך. כל מקרה לגופו, ומומלץ להתייעץ לגבי שיטת ההדברה המיטבית עם גורם מוסמך – מדביר מקצועי ובעל ניסיון בתחום ההדברה לגבי הדרך הנכונה ביותר להיפטר מבעיית המזיקים בסביבתכם!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיקי עטיה 


מאמרים נוספים מאת מיקי עטיה
 
אלי אסקוזידו תומך בכלכלה חברתית
26/03/14 | אקטואליה
ראש מועצה אזורית נחל שורק, אלי אסקוזידו, תומך בכלכלה חברתית וחיזוק הקשר בין העסקים לקהילת המועצה האוזרית.

אלי אסקוזידו פתח את הכינוס שהתקיים במתנ"ס ביד בנימין בו השתתפו עשרות מנהלים מקרב תושבי המועצה. במסגרת הכינוס הוצגו גישות חדשניות לכלכלה חברתית והוצגו פרויקטים חברתיים וסביבתיים המיושמים במועצה כחלק מהחזון של אלי אסקוזידו להביא לצמיחתם של עסקים קטנים ובינוניים באזור.


מבול חידושים בתחום מוצרי פרזול
24/03/14 | ריהוט
רוצים להכניס לביתכם ניחוח של חדשנות ופונקציונאליות? עולם של מוצרי פרזול פותח בפניכם אינספור אופציות מעניינות ומעוררות השראה לשינויים שתוכלו לערוך בביתכם. כך תשדרגו את עיצוב החלל הביתי ותהפכו אותו לנוח יותר לשימוש, תגבירו את הנראות האסתטית ותיהנו מפתרונות פרזול מתקדמים שיביאו אל ביתכם עדכניות עיצובית אופנתית במיוחד.

עורך דין גירושין - כך תעברו את הגירושין בשלום
18/03/14 | משפחה
על מנת לעבור את התקופה הלא קלה של הגירושין בשלום, מומלץ לפנות לעורך דין גירושין מוסמך ועתיר ניסיון בתחום, שיוכל להנחות ולהוביל אתכם לאורך התהליך, יסייע לפתור את הסכסוך, יעזור להגיע להבנות ולהשלים ביעילות את כל שלבי הגירושין.

הדברה כימית או הדברה ירוקה
הדברה נחשבת ליעילה כאשר היא גורמת להיעלמותם של המזיקים מסביבתנו. כלומר, מטרתה של ההדברה – לפתור את בעיית המזיקים על ידי הרחקתם מהאזור או באמצעות קטילתם. לאור שיטות וטכניקות ההדברה הרבות העומדות לרשותנו כיצד נדע איזו מהן עדיפה ובאילו נסיבות?

אטרקציות לאירועים מיוחדים
אנשים רבים "שוברים את הראש" במחשבה איך לשמח את האורחים באירוע שלהם, בדרך מקורית ומעניינת. לכאורה הכל כבר ידוע מראש, וקשה לחדש באמת על הטקסים המקובלים.

השכרת גנרטורים לאירועים
03/09/13 | תעשייה
הגנרטור, "מחולל זרם" בעברית, הומצא במאה התשע-עשרה במטרה לספק חשמל גם במקומות שבהם אין לנו אפשרות להתחבר למעגל חשמלי קיים. מדובר במכונה ניידת, שמאפשרת לנו לספק חשמל בכל מקום ולכל מטרה.

יום גיבוש לעובדים
מהו התקציב העומד לרשותכם?
תקציב הוא המסגרת בה ניתן לפעול, ועל כן, כאשר בוחרים ימי כיף לעובדים, חייבים להתחשב בתקציב הקיים והעומד לרשותנו. ישנן חברות רבות המתמחות בארגון והפקת אירועים עסקיים, בהם ימי גיבוש וכיף לעובדים, והשכרת שירותיהן יכולה להוזיל משמעותית בעלויות.


מתקני תצוגה למכירה
16/05/13 | חקלאות
מתקני תצוגה הינם מתקנים המשמשים לפרסום או לתצוגה של חומרים, שירותים ומוצרים שונים. מתקני תצוגה משמשים גם לתצוגת מידע כמו לוחות זמנים, סדר היום, רשימת חברות או ארגונים, רשימת הרצאות וכיוצא באלו. השימוש במתקני תצוגה נעשה בעיקר בכנסים ואירועים, וגם בתערוכות שונות. קיימים סוגים שונים של מתקני תצוגה וחשוב להתאים את סוג המתקן לצרכים שלכם ולאפשרויות הקיימות.

מה היא בנייה מתועשת?
13/05/13 | תעשייה
בניה מתועשת היא שם כולל של מספר שיטות בניה המשמשות באמצעים מכניים על מנת ליעל ולזרז את הבניה. בבניה מתועשת חלקי המבנה נוצרים בשטח על ידי תבניות פלדה רב פעמיות אליהם ניתן לצקת בטון ומורכבים זה לזה.

איך בוחרים קייטרינג לאירועים?
כיום, כמעט לכל אירוע דרושים שירותי קייטרינג, או בעברית, שירותי הסעדה. אחרי בחירת מקום האירוע, מגיעה העת להזמנת שירותים שונים, בהם קייטרינג לאירועים. בדומה לבחירת נותני שירותים אחרים, כמו תקליטן וצלם, גם בחירת קייטרינג לאירועים היא משימה לא פשוטה שעלולה לגזול זמן רב, ובעיקר, מאמץ. כאשר ניגשים לבחירת חברת קייטרינג לאירועים, עומדות בפנינו שלוש אופציות מרכזיות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI