דף הבית פיננסים וכספים כלכלת משק בית פיקדון בבנק כתכנית חיסכון לכל מטרה
פיקדון בבנק כתכנית חיסכון לכל מטרה
לילך קורן 05/07/16 |  צפיות: 10648

אנשים רבים יודעים היום כי פיקדונות מגוונים יכולים להוות חלופה מצוינת לכל תכנית חיסכון מסורתית של פעם. מגוון האפשרויות וגמישות התנאים ככל שמדובר בתחום של פיקדון, הם רבים ורחבים יותר מאשר במקרה של תכנית חיסכון. אנשים רבים מבינים כי תכנית חיסכון היא קפדנית וקשיחה יותר בתנאים מאשר מגוון מוצרי ההשקעה הרבים שיש בתחום הפיקדונות. תוכלו למצוא פיקדונות ארוכי טווח וגם פיקדונות קצרי טווח. תוכלו למצוא למשל פיקדונות עם פוטנציאל רווח גבוהה ורמת סיכון אפסית כמו פיקדון מובנה למשל.

רווח נאה כמו בשוק ההון

בפיקדון מובנה הפיקדון נושא רווח כמו השקעה בשוק ההון. הוא צמוד לאפיק השקעה כמו קבוצת מניות או מניה גדולה אחת. יש לפיקדון מובנה פוטנציאל רווח גדול כמו בהשקעה במניות אך בפיקדון מסוג זה קרן ההשקעה מובטחת. בהשקעה במניות יש סיכון ואילו בהשקעה של פיקדון מובנה אין סיכון אלא רק סיכוי להרוויח או להישאר עם הקרן המקורית שאיתה התחלתם את הפיקדון.

השקעה חכמה של כסף שברשותכם

כאשר יש לכם סכום כסף שמשתחרר לכם להשקעה כמו דמי פרישה, או פיצויים או כסף מתכנית חיסכון קודמת אתם שואלים את עצמכם איך להשקיע את הכסף בצורה חכמה. במקרים רבים אתם לא רוצים לעשות שימוש מיידי בכסף ומעדיפים להשקיע אותו לטווח ארוך כך שיישא רווח וריבית יפים לאורך זמן.

הפקדה ארוכת טווח

יש פיקדונות שנועדו בדיוק עבור הסגנון הזה של השקעה. ככל שאתם משקיעים את הכסף זמן רב יותר כך הרווח על ההשקעה יהיה  גבוה יותר. אם אתם לא זקוקים לכסף באופן דחוף תוכלו להרוויח רווח יפה בפיקדון לטווח ארוך. ואם לפתע מסיבה מסוימת תצטרכו את הכסף תיהנו מנזילות גבוהה יותר ומתנאים טובים יותר מאשר בתכנית חיסכון שאינה פיקדון לטווח ארוך.

מה היא הפקדה לטווח ארוך

פיקדון לטווח ארוך נחשב לפיקדון בו הכסף מושקע תקופה מינימאלית של שנתיים. ניתן לחסוך כך מתקופה של שנתיים ועד תקופה של 18 שנים. ככל שהפיקדון נשמר תקופה ארוכה יותר כך התנאים שתקבלו עליו יהיו רווחיים ואטרקטיביים יותר.

השקעה משתלמת ובטוחה

יש פיקדונות ארוכי טווח צמודים למדד ויש פיקדונות ארוכי טווח צמודים לשקל. מי שמוכן לוותר על נזילות הכסף ויכול להרשות לעצמו להפקיד את הכסף בפיקדון תקופה ארוכה, יוכל ליהנות מריבית גבוהה יחסית לריבית מקובלת בפיקדונות קצרי מועד. השקעה בפיקדונות ארוכי טווח היא השקעה משתלמת מאוד שלא נושאת בצידה סיכון כמו בהשקעות קצרות טווח מסוגים שונים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 לילך קורן


 


מאמרים נוספים מאת לילך קורן
 
פיקדון בבנק כתכנית חיסכון לכל מטרה
אנשים רבים יודעים היום כי פיקדונות מגוונים יכולים להוות חלופה מצוינת לכל תכנית חיסכון מסורתית של פעם. מגוון האפשרויות וגמישות התנאים ככל שמדובר בתחום של פיקדון, הם רבים ורחבים יותר מאשר במקרה של תכנית חיסכון.

קוסמים
קוסמים הם אנשים אשר לכאורה יכולים לעשות דברים בעלי אופי על-טבעי. אנו קוראים להם גם מכשפים ובתרבויות מסוימות הם נקראים שמאנים. בתנ"ך קוסמים נקראים גם מעוננים, והקוסם המפורסם הוא בלעם בן בעור שהאמינו שיש למלים שלו כוח של קללה וברכה. אך הדעה המקובלת בעולם המערבי היא שקוסמים פועלים על פי זריזות ידיים, אחיזת עיניים ואשליות כדי להעמיד בפנינו הופעה מבדרת ומהנה. הדבר לא מנע מאיתנו לזרוע לאורך ההיסטוריה האנושית קוסמים רבים.

יום הולדת 60
03/01/13 | גיל הזהב
כיצד נחגוג יום הולדת בגיל 60? אפשר ללכת למסעדה מיוחדת, אולי למסעדת יוקרה שבן המשפחה חלם תמיד ללכת אליה. אפשר לעשות לו מסיבת הפתעה ולהזמין לארוחה חברים קרובים ומשפחה ואנשים משמעותיים. אם הולכים למסעדה כדאי שזו תהיה מסעדה עם ערך מוסף, לא רק אוכל טוב. אולי נוף מיוחד, עיצוב מיוחד של המסעדה, מיקום היסטורי, מלצרים בעלי ייחוד כמו גלגיליות או תחפושות. כך שלארוחת יום ההולדת יהיה ערך מוסף ייחודי שידובר עליו גם אחרי החגיגה.

כיצד להזמין קוסמים לאירועים
כל אדם שרוצה לארגן אירוע, בין אם זה אירוע לכבוד חגיגה מסוימת ובין אם זה אירוע של יום כיף לעובדים, צריך לחשוב היטב על הרבה מאוד פרטים. יש לחשוב על המקום שבו רוצים לעשות את האירוע, את מי רוצים להזמין,

מזמינים קוסמים לימי הולדת
אם אתם רוצים לעשות יום הולדת לילדים, זו הזדמנות מעולה לחגוג כמו שצריך ולעשות מסיבה שווה במיוחד. זה לא משנה אם הילדים שלכם הם בני שבע, שמונה או יותר, כי בכל מקרה, בטוח שהם מאוד ישמחו אם תארגנו לכבודם יום הולדת עם כל החברים שלהם. זה לא פשוט לארגן מסיבת יום הולדת לילדים, בין אם אתם מזמינים עשרים ילדים למסיבה ובין אם אתם מזמינים שלושים ילדים, כדאי לכם להכין תוכנית מוגדת מראש כדי שהילדים לא ישתעממו. דרך מעולה לדאוג לכך שהילדים ישמחו מהמסיבה, היא על ידי הזמנת קוסמים לימי הולדת. הזמנת קוסם ליום הולדת ז

בחרו רקדניות בטן למסיבת רווקות
אם אתן רוצות שהחברה שלכן תצא באמת מרוצה ממסיבת הרווקות שאתן מארגנות לה, אתן בפירוש צריכות להשקיע. זה לא כל כך פשוט לארגן מסיבת רווקות, כי יש המון רעיונות ודברים שתוכלו לעשות במסיבה הזו כדי להפוך אותה למסיבת החלומות. מסיבת רווקות זו מסיבה שצריכה להיות נחמדה ונעימה, וצריך להיות בה כיף. מעבר לכך, נהוג לעשות במסיבת רווקות דברים שבדרך כלל לא עושים במסיבות אחרות, כך שאתן צריכות לחשוב איך להפוך את המסיבה הזו למשהו מיוחד באמת.

מועדונים לבת מצווה – אטרקציות לבחירה
כל אחד רוצה שהאירוע שלו יהיה שונה מכל האירועים האחרים מאותו סוג, כולל אירוע של בת מצווה. בתקופת זמן קצרה ביותר, מספר גדול של בנות – חברות באותה כיתה, או באותה שיכבה בבית הספר חוגגות את בת המצווה שלהן, וכולם מוזמנים. נשאלת השאלה איך להפוך את הבת מצווה השלושים בשנה למיוחדת, אטרקטיבית ומעניינת, מתוך נקודת הנחה שילדי הכיתה כבר ראו הכל.

איך מארגנים מסיבת יום הולדת ברמה גבוהה?
לארגן מסיבות יום הולדת בכל גיל, זה משהו שהיא אתגר בפני עצמו. בין אם אנחנו מארגנים את המסיבה לעצמנו או בין אם אנחנו מארגנים את המסיבה למישהו אחר, ללא ספק מדובר על שצריך להשקיע בו לא מעט מחשבה והרבה יצירתיות. הרי כל הרעיון של מסיבות יום הולדת, הן שכולם ייהנו ויחגגו את זה שגדלנו בשנה.

רקדנית בטן בעולם המערבי
כל מה שקשור לריקוד בכלל החל לקבל תאוצה אף בענפי הספורט. זה התחיל כאירובי היות והרבה נשים נמאס להם מחדרי כושר המשעממים והטרנד של המחול האירובי החל לתפוס תאוצה.

מסיבה למבוגרים - טרנד עולה בעולם המסיבות
אוטוסטרדת החיים המודרניים לא תמיד מאפשרת להיזכר בטוב, בשפע ובחברים שבדרך, ולמסיבה למבוגרים יש היכולת להזכיר לחיים את טעמם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI