דף הבית פיננסים וכספים מסחר במניות מסחר במניות
מסחר במניות
אבי 13/07/16 |  צפיות: 11795
למסחר בבורסה יצא שם של משחק הימורים לכל דבר. ובכן, במידה מסוימת הדבר נכון, כיוון שכמעט כל השקעה בבורסה כרוכה בסיכון מסוים. עם זאת, חשוב להבין כי מסחר בבורסה או מסחר במניות אינם מבוססים על ניחוש גרידא, כי אם על ניחוש מושכל. קיימות מגמות שונות בשוק ההון, שהבנתן מבוססת על היכרות עם תופעות שאירעו בעבר ועם ניבוי נכון של מה שעומד להתרחש. באמצעות הבנת המגמות והמנגנונים השונים המשפיעים על בורסה, ניתן "לנחש נכון" ולהרוויח מן המסחר.

באופן עצמאי או בעזרת צד שלישי?

כיום, קיימת אפשרות לבחור בין מסחר באמצעות צד שלישי, כפי שהתבצע בעבר, לבין אופציה של מסחר עצמאי בבורסה. מסחר עצמאי הוא מסחר המתבצע באופן ישיר על ידי הלקוח, דרך האינטרנט.

אופציה זו עשויה להיות מפתה מאוד, שכן היא מציעה לבצע מסחר מכל מקום ובכל זמן שהם. ניתן לשמור על תדירות גבוהה של עדכון וביצוע פעולות, מה שבהחלט עשוי להעלות משמעותית את התשואה. בנוסף לכך, העובדה שהפעולות השונות מתבצעות על ידי הלקוח עצמו ולא על ידי צד שלישי חוסכת נתח משמעותי מן העמלות שנגבות בדרך כלל בעבור ביצוע כל פעולה.

עוד יתרון הינו נתונים סטטיסטיים שונים אשר נכללים בחלק מאתרי האינטרנט המיועדים למסחר- באמצעות נתונים אלה, הלקוח הסוחר עצמאית יכול לבצע החלטות נכונות יותר.

עם זאת, בעיקר במקרה של משקיעים מתחילים, חשוב לוודא שבכל זאת תהיה הכוונה בסיסית כלשהי, גם אם בוחרים באפשרות של מסחר עצמאי בבורסה. הסיבה לכך היא שכפי שנאמר לעיל, שוק ההון הוא מורכב ומושפע ממנגנונים שונים, וחשוב מאוד להכיר אותם היטב לפני שמתחילים במסחר.

השקעה סולידית או נועזת?

מסחר בבורסה או מסחר במניות המתבצע על ידי סוחרים שונים עשוי להתבצע באופן שונה לחלוטין. גם לאחר שפותחים תיק השקעות, ניתן לבצע החלטות שונות ובכך להשפיע על התשואה. ניתן לבחור באפשרות של השקעות סולידיות יותר, ומנג ניתן גם לבחור בהשקעות נועזות שהתשואה האפשרית שלהן היא כמובן גבוהה יותר. קשה להכריע מה טוב יותר, שכן כל לקוח בוחר לפי שיקוליו הוא ונטיות אופיו. עם זאת, ההמלצה הכללית היא לחלק את הסכום בין סוגים שונים של השקעות, ובכך ליהנות מן היתרונות של כל סוג.

לסיכום, המסחר בבורסה עשוי להיות בעל אופי שונה לחלוטין בין לקוחות שונים ותיקי השקעות שונים. בכל מקרה שהוא, חשוב לבצע החלטות מושכלות המבוססות על היכרות מעמיקה עם שוק ההון ולא לסמוך על ידי המקרה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבי


 


מאמרים נוספים מאת אבי
 
פינוי דירה בשירות איכותי
כאשר אתם מבצעים פינוי ירושה חשוב לכם בודאי לקבל שירות טוב ומסור.

שי פינוי דירה לפינוי זריז ואיכותי
אם קרוב משפחה שהיה יקר לכם נפטר אתם ודאי נמצאים באבל ובתקופה לא פשוטה. דווקא בתקופה זאת יש גם סידורים רבים כמו לפנות את דירת הנפטר ולטפל בנכס

לגלות את הבית שלכם מחדש עם שי פינוי דירה
לאחר שקיבלתם ירושה פעמים רבות יש צורך לחלק את דירת הירושה בין היורשים וצריך למכור אותה או להשכיר אותה, כדי לחלוק את דמי השכירות.

למה כדאי להביא חברה מקצועית שמגיעה הביתה?
חברת ניקוי ספות המציעה את עצמה ללקוחות צריכה להיות אמינה. כל המפורסם בשמה בעיתונות ובמדיה האלקטרונית צריך להיות מידע מהימן.

התחלתם לחפש אחר אולמות אירועים בצפון? הגיעו אלינו!
אחד הרגעים המרגשים בתכנון של כל חתונה, מתייחס להליך בחירת האולם, ולו כי אז מתחילים להרגיש שהדברים מתקדמים וניתן להתחיל לדמיין כיצד תיראה החתונה שלכם - של שניכם

חבילת שירותים אידאלית עבור עיצוב חדרי אמבטיה!
כאשר עומדים לעצב חדר אמבטיה, הרי שחשוב ביותר לפנות אל חברה שמאמינה באיכות, אמינות, עמידה בזמנים, מקצועיות, טובת הלקוח, שקיפות ואינה מהססת לתת אחריות.

הפלא והפשטות שמאחורי חידוש אמבטיה!
מי מאתנו לא רוצה להיכנס אל חדר האמבטיה ולגלות אזור מזמין, נעים, שליו, מסודר ומעוצב?

תיקון מזגן נייד – איך עושים את זה?
המזגן הנייד הוא אחד החידושים בעשור האחרון בתחום המזגנים. הוא מתאים למי שזקוק לחימום וקירור של חדר אחד והוא מנויד בהתאם לצורך.

הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן.

טכנאי למזגן בראשון לציון – קריטי לימי הקיץ החמים
לאור מחקרים וסקרי שוק שנעשו בארץ התברר שהמזגן הוא הדרך הזולה והיעילה לחימום וקירור הבית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI