דף הבית פיננסים וכספים פיננסים וכספים - אחר עובדות חשובות בנושא פנסיה
עובדות חשובות בנושא פנסיה
אבי 30/10/16 |  צפיות: 11685

כיום כל אחד יודע שחשוב מאוד לדאוג לפנסיה, שחשוב מאוד לדאוג ליום שאחרי הפרישה. עם זאת, יש לעשות מעט שיעורי בית בטרם מקבלים החלטה, כאשר באופן כלל ראוי לדעת שישנן שלוש אופציות עיקריות: קרן פנסיה, קופת גמל ותכנית ביטוח. בעיקרון קיימים מגוון הבדלים בין מגוון המוצרים, כאשר רוב ההבדלים נוגעים לחיסכון, אופי ההתקשרות, הצורה בה מקבלים את הכספים, גובה ההוצאות, מרכיבי ההשקעה וכמובן שיטת הביטוח וההטבות שכול שיטה כוללת.

אופציות והשלכות

באופן כללי קרן פנסיה מבטיחה קצבה חודשית ואילו קופת גמל ותוכניות הביטוח השונות מבטיחות סכום כספי שניתן במכה, כלומר באופן חד פעמי ניתן סכום גדול שאותו חסכתם במהלך השנים, כאשר אופציה נוספת היא לקבל תשלום חודשי, אך להבדיל מקרן פנסיה, במקרה זה ההכנסה החודשית מיועדת רק עבור תקופה מוגבלת. מה עדיף? האם סכום חודשי, או שמא סכום גדול שניתן במכה אחת? ובכן אין לכך תשובה אחת ובנקודה זו על כל אחד לשאול את עצמו מה יותר נכון עבורו, כאשר יש מצבים בהם יותר נכון לפזר את הסכום טיפין טיפין על מנת להימנע מפזרנות, ולעיתים יש צורך בסכום גדול שניתן בפעם אחת (למשל על מנת להשקיע בנכס מניב).

דמי ניהול

ראוי לדעת שעל התענוג יש לשלם, ולו כי דבר אינו ניתן בחינם. מכאן שיש לשלם דמי ניהול שנלקחים מהתשלום החודשי וההפקדה שנצברה עם הזמן. כמו כן לצד העובדה שיש לשלם על השירות, גם יש לשאוף לשלם כמה שפחות, וזאת מבלי לוותר על תנאים, מקצועיות ועל אמינות החברה. כיצד אם כן ניתן להשיג יותר ולשלם פחות? ובכן פה יש צורך לערוך סקר שוק, להתעניין בדעת קהל ואף להיעזר בגופים שמתמחים בהכוונה אישית.

הטבות מס

כאשר מדובר בקרנות פנסיה, יש לדעת שגם עצמאים זכאיים להטבות מס, הן על סך ההפקדות בקרנות השתלמות והן על ההפקדות בקופת הגמל. גובה הטבת המס נקבע לפי המס השולי, שהוא עצמו מוגבל ע"י תקרת ההפקדה. בנוסף נציין שמי שמפקיד בקרן השתלמות יימצא זכאי להטבות בכול הנוגע למס ניכוי וזיכוי, כאשר השווי של הטבת זיכוי הנו כ35% מסך ההפקדה ולפי גובה התקרה, ואילו השווי של הטבת הניכוי נמדדת לפי המס השולי, וגם היא תימצא מושפעת מגובה תקרת ההפקדה. בשורה התחתונה אם רק מעט מבררים, נחשפים לשלל האופציות השונות, ועל כן שנותר זה לעשות שיעורי בית ולצאת נשכרים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבי


 


מאמרים נוספים מאת אבי
 
פינוי דירה בשירות איכותי
כאשר אתם מבצעים פינוי ירושה חשוב לכם בודאי לקבל שירות טוב ומסור.

שי פינוי דירה לפינוי זריז ואיכותי
אם קרוב משפחה שהיה יקר לכם נפטר אתם ודאי נמצאים באבל ובתקופה לא פשוטה. דווקא בתקופה זאת יש גם סידורים רבים כמו לפנות את דירת הנפטר ולטפל בנכס

לגלות את הבית שלכם מחדש עם שי פינוי דירה
לאחר שקיבלתם ירושה פעמים רבות יש צורך לחלק את דירת הירושה בין היורשים וצריך למכור אותה או להשכיר אותה, כדי לחלוק את דמי השכירות.

למה כדאי להביא חברה מקצועית שמגיעה הביתה?
חברת ניקוי ספות המציעה את עצמה ללקוחות צריכה להיות אמינה. כל המפורסם בשמה בעיתונות ובמדיה האלקטרונית צריך להיות מידע מהימן.

התחלתם לחפש אחר אולמות אירועים בצפון? הגיעו אלינו!
אחד הרגעים המרגשים בתכנון של כל חתונה, מתייחס להליך בחירת האולם, ולו כי אז מתחילים להרגיש שהדברים מתקדמים וניתן להתחיל לדמיין כיצד תיראה החתונה שלכם - של שניכם

חבילת שירותים אידאלית עבור עיצוב חדרי אמבטיה!
כאשר עומדים לעצב חדר אמבטיה, הרי שחשוב ביותר לפנות אל חברה שמאמינה באיכות, אמינות, עמידה בזמנים, מקצועיות, טובת הלקוח, שקיפות ואינה מהססת לתת אחריות.

הפלא והפשטות שמאחורי חידוש אמבטיה!
מי מאתנו לא רוצה להיכנס אל חדר האמבטיה ולגלות אזור מזמין, נעים, שליו, מסודר ומעוצב?

תיקון מזגן נייד – איך עושים את זה?
המזגן הנייד הוא אחד החידושים בעשור האחרון בתחום המזגנים. הוא מתאים למי שזקוק לחימום וקירור של חדר אחד והוא מנויד בהתאם לצורך.

הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן.

טכנאי למזגן בראשון לציון – קריטי לימי הקיץ החמים
לאור מחקרים וסקרי שוק שנעשו בארץ התברר שהמזגן הוא הדרך הזולה והיעילה לחימום וקירור הבית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI