דף הבית פיננסים וכספים פיננסים וכספים - אחר בין פנסיה לקופת גמל
בין פנסיה לקופת גמל
אבי 30/10/16 |  צפיות: 9830

ממש כמו  קרן פנסיה, כך גם קופת גמל הינה מוצר פנסיוני שייעודו לחסוך עבור גיל פרישה. כמו כן ראוי לציין שיש מי שיימצא שעבורו הכי נכון לעשות קופת גמל כמוצר חיסכון עיקרי, ומנגד יש מי שעבורו הכי נכון יהיה לעשות קופת גמל כמוצר משלים. בכול אופן בין אם בוחרים לעשות רק קופת גמל, ובין אם בוחרים בפתרון זה כתוספת, ראוי לוודא שקופת הגמל בה בוחרים אידאלית לנתונים האישיים שלכם, קלה להבנה וכמובן שגם רווחית.

ביטוחים משלימים

מי שבוחר לעשות קרן פנסיה, מהר מאוד מגלה שהוא בין היתר גם מבטח את עצמו עבור אבדן כושר עבודה ובנוסף גם מבטח את האנשים היקרים ללבו, כך שגם אם נפטרים בטרם עת, עדיין ניתן להשאיר אחריכם הכנסה חודשית יפה לבני המשפחה, (כאמור פנסיית שאירים). עם זאת, מי שבוחר לעשות קופת גמל, בעצם בוחר ליצור אך ורק חיסכון משמעותי, וזאת מבלי ליהנות משני הביטוחים הנ"ל. על כן רבים שבוחרים בקופת גמל, גם בוחרים לעשות ביטוחים משלימים, וזאת על מנת להיות רגועים ולדעת שהם נהגו באופן בוגר ואחראי.

משיכת הכסף

כיצד מקבלים את כספי החיסכון כאשר עושים קופת גמל? ובכן באופן פשוט מאוד, כאשר כך אחד מוזמן לבחור את המסלול המתאים לו ביותר. כך למשל ניתן לקבל את כל הסכום בפעם אחת, ולחלופין ניתן למשוך את הסכום במקטעים, כלומר לקבל כל חודש קצבה זהה. כמו כן חשוב לדעת שגם ניתן למשוך את הסכומים בפעם אחת, אך רק מי שהחיסכון שלו נשמר עד שנת 2007- כמובן כל עוד עומדים בשאר הקריטריונים.

הטבות מס

הרבה אנשים נוטים לבלבל בין הדברים, כאשר הם מחברים בין המושג "קרן פנסיה" לבין המונח "הטבות במס", ועל כן נעצור מספר רגעים על מנת לעשות מעט סדר. ובכן ראשית נציין שנכון שניתן ליהנות מהטבות במיסים כאשר בוחרים לעשות פנסיה, אך יחד עם זאת אין מדובר בהטבה אוטומטית, אלא יש לקבל החלטות מושכלות ולעמוד במגוון קריטריונים. כך למשל אנשים צרכים להחליט האם הם נהנים מפיצויי פיטורין, או לחלופין האם הם מוותרים על הפיצויים, אך בתמורה הם זוכים להטבות מס בקרן הפנסיה. אם נחזור לקופת הגמל, נציין שלרוב ניתן ליהנות באופן אוטומטי בהטבות במיסים- עובדה שמובילה אנשים רבים כן לבחור בנישה זו, בנוסף לקרן הפנסיה. מכאן שעל כל אחד לקבל החלטה ולדאוג לעתיד כלכלי, רווחי ורגוע.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבי


 


מאמרים נוספים מאת אבי
 
פינוי דירה בשירות איכותי
כאשר אתם מבצעים פינוי ירושה חשוב לכם בודאי לקבל שירות טוב ומסור.

שי פינוי דירה לפינוי זריז ואיכותי
אם קרוב משפחה שהיה יקר לכם נפטר אתם ודאי נמצאים באבל ובתקופה לא פשוטה. דווקא בתקופה זאת יש גם סידורים רבים כמו לפנות את דירת הנפטר ולטפל בנכס

לגלות את הבית שלכם מחדש עם שי פינוי דירה
לאחר שקיבלתם ירושה פעמים רבות יש צורך לחלק את דירת הירושה בין היורשים וצריך למכור אותה או להשכיר אותה, כדי לחלוק את דמי השכירות.

למה כדאי להביא חברה מקצועית שמגיעה הביתה?
חברת ניקוי ספות המציעה את עצמה ללקוחות צריכה להיות אמינה. כל המפורסם בשמה בעיתונות ובמדיה האלקטרונית צריך להיות מידע מהימן.

התחלתם לחפש אחר אולמות אירועים בצפון? הגיעו אלינו!
אחד הרגעים המרגשים בתכנון של כל חתונה, מתייחס להליך בחירת האולם, ולו כי אז מתחילים להרגיש שהדברים מתקדמים וניתן להתחיל לדמיין כיצד תיראה החתונה שלכם - של שניכם

חבילת שירותים אידאלית עבור עיצוב חדרי אמבטיה!
כאשר עומדים לעצב חדר אמבטיה, הרי שחשוב ביותר לפנות אל חברה שמאמינה באיכות, אמינות, עמידה בזמנים, מקצועיות, טובת הלקוח, שקיפות ואינה מהססת לתת אחריות.

הפלא והפשטות שמאחורי חידוש אמבטיה!
מי מאתנו לא רוצה להיכנס אל חדר האמבטיה ולגלות אזור מזמין, נעים, שליו, מסודר ומעוצב?

תיקון מזגן נייד – איך עושים את זה?
המזגן הנייד הוא אחד החידושים בעשור האחרון בתחום המזגנים. הוא מתאים למי שזקוק לחימום וקירור של חדר אחד והוא מנויד בהתאם לצורך.

הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן.

טכנאי למזגן בראשון לציון – קריטי לימי הקיץ החמים
לאור מחקרים וסקרי שוק שנעשו בארץ התברר שהמזגן הוא הדרך הזולה והיעילה לחימום וקירור הבית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI