דף הבית פיננסים וכספים קופות גמל קופת גמל להשקעה ותוכנית "חיסכון לכל ילד"
קופת גמל להשקעה ותוכנית "חיסכון לכל ילד"
אבי 22/11/16 |  צפיות: 9609

יישומה של תוכנית "חיסכון לכל ילד" ייחל בינואר 2017 ומאותו חודש ואילך יפקיד המוסד לביטוח לאומי מדי חודש 50 ₪ בחשבון חיסכון מיוחד אשר יפתח עבור כל אחד מילדי ישראל (אלה העומדים בתנאי זכאות התוכנית). מי ינהל את חסכונות ילדי ישראל? כיצד יושקעו הכספים? להלן התשובות.

היכן יופקדו כספי החסכונות?

כחלק מן ההכנות להפעלת "חיסכון לכל ילד" הרכיב משרד האוצר רשימה של גופים פיננסיים אשר יהיו רשאים לקחת חלק בתוכנית ולנהל את חשבונות החיסכון. בין הגופים האמורים נמנים:

· חברות ביטוח: חברת מגדל, חברת מנורה, חברת הראל, חברת הפניקס.

· בנקים: בנק הפועלים, בנק לאומי, בנק דיסקונט, בנק המזרחי, בנק הבינלאומי, בנק אוצר החייל, בנק מסד, בנק מרכנתיל, בנק יהב.

· בתי השקעות: חברת אלטשולר שחם, חברת אנליסט קופות גמל, חברת פסגות, חברת הלמן אלדובי, חברת אינטרגמל קופות גמל ופנסיה, חברת קל גמל ופנסיה, חברת אינפיניטי, חברת אקסלנס, חברת מיטב דש.

המוסד לביטוח לאומי יבקש מכל הורה אשר ילדו זכאי לחיסכון לבחור את הגוף הפיננסי בו הוא מבקש לנהל את החשבון. בחירה זו תהיה נתונה לשינוי במהלך תקופת החיסכון ללא עלות.

כיצד ינוהלו כספי החסכונות?

כברירת מחדל ינוהלו כספי החסכונות במודל המכונה – קופת גמל להשקעה, מוצר פיננסי חדש שגיבש לאחרונה משרד האוצר. כחלק ממודל זה, החל מגיל 18 ואילך תעמוד לחוסכים האפשרות למשוך את כספם מן החשבון בכל עת שירצו. במידה ויבחרו למשוך את הכספים כקצבה חודשית לאחר הגיעם לגיל יציאה לגמלאות, תעניק להם המדינה הטבת מס משמעותית: פטור מלא ממס רווחי הון וממס על הקצבה עצמה.

האם יגבו דמי ניהול מן החוסכים?

הגופים הפיננסיים אשר נבחרו לנהל את חשבונות החיסכון אכן יגבו דמי ניהול עבור פעולתם, אולם עד הגיעו של החוסך (כלומר הילד שהינו המוטב בחשבון) לגיל 21 ישלם המוסד לביטוח לאומי את דמי הניהול עבורו. מגיל 21 ואילך יגבו דמי הניהול מכספי החיסכון עצמם, בדומה לאופן בו נגבים דמי ניהול מעמיתים בקרנות פנסיה, קופות גמל ומוצרי חיסכון פנסיוני אחרים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבי


 


מאמרים נוספים מאת אבי
 
פינוי דירה בשירות איכותי
כאשר אתם מבצעים פינוי ירושה חשוב לכם בודאי לקבל שירות טוב ומסור.

שי פינוי דירה לפינוי זריז ואיכותי
אם קרוב משפחה שהיה יקר לכם נפטר אתם ודאי נמצאים באבל ובתקופה לא פשוטה. דווקא בתקופה זאת יש גם סידורים רבים כמו לפנות את דירת הנפטר ולטפל בנכס

לגלות את הבית שלכם מחדש עם שי פינוי דירה
לאחר שקיבלתם ירושה פעמים רבות יש צורך לחלק את דירת הירושה בין היורשים וצריך למכור אותה או להשכיר אותה, כדי לחלוק את דמי השכירות.

למה כדאי להביא חברה מקצועית שמגיעה הביתה?
חברת ניקוי ספות המציעה את עצמה ללקוחות צריכה להיות אמינה. כל המפורסם בשמה בעיתונות ובמדיה האלקטרונית צריך להיות מידע מהימן.

התחלתם לחפש אחר אולמות אירועים בצפון? הגיעו אלינו!
אחד הרגעים המרגשים בתכנון של כל חתונה, מתייחס להליך בחירת האולם, ולו כי אז מתחילים להרגיש שהדברים מתקדמים וניתן להתחיל לדמיין כיצד תיראה החתונה שלכם - של שניכם

חבילת שירותים אידאלית עבור עיצוב חדרי אמבטיה!
כאשר עומדים לעצב חדר אמבטיה, הרי שחשוב ביותר לפנות אל חברה שמאמינה באיכות, אמינות, עמידה בזמנים, מקצועיות, טובת הלקוח, שקיפות ואינה מהססת לתת אחריות.

הפלא והפשטות שמאחורי חידוש אמבטיה!
מי מאתנו לא רוצה להיכנס אל חדר האמבטיה ולגלות אזור מזמין, נעים, שליו, מסודר ומעוצב?

תיקון מזגן נייד – איך עושים את זה?
המזגן הנייד הוא אחד החידושים בעשור האחרון בתחום המזגנים. הוא מתאים למי שזקוק לחימום וקירור של חדר אחד והוא מנויד בהתאם לצורך.

הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן.

טכנאי למזגן בראשון לציון – קריטי לימי הקיץ החמים
לאור מחקרים וסקרי שוק שנעשו בארץ התברר שהמזגן הוא הדרך הזולה והיעילה לחימום וקירור הבית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI