דף הבית פיננסים וכספים יעוץ פנסיוני קופת גמל להשקעה- הטבות מס עושות את כל ההבדל
קופת גמל להשקעה- הטבות מס עושות את כל ההבדל
אבי 06/12/16 |  צפיות: 10149

הבחירה באם להיענות להצעת משרד האוצר לנתב חלק מהכנסתכם השנתית להשקעה במכשיר הפיננסי קופת גמל להשקעה תישען מן הסתם במידה רבה על רמת הכדאיות הכלכלית בצעד זה. באופן לא מפתיע אותה רמת כדאיות כלכלית מושפעת באופן ניכר מקיומן או אי קיומן של הטבות מס משמעותיות ביחס להשקעה שכזו. לפניכם כמה פריטי מידע רלוונטיים לעניין זה.

אירועי מס ומס רווחי הון

תקנות מס רווחי הון, המס אותו גובה המדינה ממשקיעים וחוסכים בשוק ההון הישראלי, קובעות כי גביית המס תיערך בעת מימוש ההשקעה או בתום שנת המס (המאורע המוקדם מבין השניים). בהתאם לאמור לעיל ישנה חשיבות לאופן בו מגדירה רשות המיסים איזו פעולה נחשבת למימוש השקעה ואיזו אינה נחשבת ככזו. כך למשל משקיע אשר ימכור את המניות המצויות בבעלותו יידרש לשלם מס רווחי הון לאחר המכירה, קביעה דומה תתקיים גם לגבי פדיון כספי תוכנית חיסכון בנקאית וכן הלאה.

אירועי מס וקופות גמל להשקעה

לאבחנה בין פעולה הנחשבת לאירוע מס וכזו שאינה נחשבת יש משמעות רבה עוד יותר בכל הנוגע להשקעה בקופת גמל להשקעה. מדוע? בתקנות החוק המסדירות את פעולתן של קופות גמל להשקעה נקבע כי המשקיעים ידרשו לשלם מס רווחי הון רק בעת פדיון כספי הקופה והם פטורים מתשלום המס בתדירות שנתית.

ניוד בין מסלולי השקעה ובין קופות

מאחר והפעלת קופות הגמל להשקעה מסורה בידי השוק הפרטי הקפיד משרד האוצר לעודד תחרות חופשית בין הקופות השונות ולשמר את כוח ההחלטה בידי המשקיע/לקוח. בהתאם לאמור לעיל נקבע בתקנות החוק כי מהלך ניוד כספי החיסכון בין מסלול השקעה אחד למשנהו (במסגרת אותה קופה) לא ייחשב כאילו עמית הקופה פדה את כספו (כלומר אינו מוגדר כאירוע מס) ולא יוליד דרישה לתשלום מס רווחי הון. באופן דומה גם עמית קופה אשר יחליט להעביר את כספו מקופת גמל להשקעה אחת לאחרת, לא ייחשב כמי שמשך את כספי החיסכון וגם הוא לא יידרש בעת ביצוע מהלך שכזה לתשלום מס רווחי הון.דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבי


 


מאמרים נוספים מאת אבי
 
פינוי דירה בשירות איכותי
כאשר אתם מבצעים פינוי ירושה חשוב לכם בודאי לקבל שירות טוב ומסור.

שי פינוי דירה לפינוי זריז ואיכותי
אם קרוב משפחה שהיה יקר לכם נפטר אתם ודאי נמצאים באבל ובתקופה לא פשוטה. דווקא בתקופה זאת יש גם סידורים רבים כמו לפנות את דירת הנפטר ולטפל בנכס

לגלות את הבית שלכם מחדש עם שי פינוי דירה
לאחר שקיבלתם ירושה פעמים רבות יש צורך לחלק את דירת הירושה בין היורשים וצריך למכור אותה או להשכיר אותה, כדי לחלוק את דמי השכירות.

למה כדאי להביא חברה מקצועית שמגיעה הביתה?
חברת ניקוי ספות המציעה את עצמה ללקוחות צריכה להיות אמינה. כל המפורסם בשמה בעיתונות ובמדיה האלקטרונית צריך להיות מידע מהימן.

התחלתם לחפש אחר אולמות אירועים בצפון? הגיעו אלינו!
אחד הרגעים המרגשים בתכנון של כל חתונה, מתייחס להליך בחירת האולם, ולו כי אז מתחילים להרגיש שהדברים מתקדמים וניתן להתחיל לדמיין כיצד תיראה החתונה שלכם - של שניכם

חבילת שירותים אידאלית עבור עיצוב חדרי אמבטיה!
כאשר עומדים לעצב חדר אמבטיה, הרי שחשוב ביותר לפנות אל חברה שמאמינה באיכות, אמינות, עמידה בזמנים, מקצועיות, טובת הלקוח, שקיפות ואינה מהססת לתת אחריות.

הפלא והפשטות שמאחורי חידוש אמבטיה!
מי מאתנו לא רוצה להיכנס אל חדר האמבטיה ולגלות אזור מזמין, נעים, שליו, מסודר ומעוצב?

תיקון מזגן נייד – איך עושים את זה?
המזגן הנייד הוא אחד החידושים בעשור האחרון בתחום המזגנים. הוא מתאים למי שזקוק לחימום וקירור של חדר אחד והוא מנויד בהתאם לצורך.

הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן.

טכנאי למזגן בראשון לציון – קריטי לימי הקיץ החמים
לאור מחקרים וסקרי שוק שנעשו בארץ התברר שהמזגן הוא הדרך הזולה והיעילה לחימום וקירור הבית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI