דף הבית פיננסים וכספים קופות גמל למי מיועדת קופת גמל להשקעה?
למי מיועדת קופת גמל להשקעה?
אבי 06/12/16 |  צפיות: 9775

בעקבות החלטת הממונה על שוק ההון, חיסכון וביטוח במשרד האוצר, יחלו גופי החיסכון הגדולים בישראל בשיווקו של מוצר חיסכון חדש בשם – קופת גמל להשקעה. בהתחשב במאפייניהם הספציפיים של קופות גמל להשקעה, עולה השאלה- מיהו קהל היעד הרלוונטי למוצר חיסכון פנסיוני זה?

גמישות בחיסכון

בהתייחס לקופות הגמל המשווקות כיום לקהל החוסכים ולמוצרי חיסכון פנסיוני נוספים (קרנות פנסיה, ביטוח מנהלים וכדומה) קופות גמל להשקעה מציעות לעמיתים (הכינוי המקובל לחוסכים במסגרת קופת גמל) רמת גמישות גבוהה יותר ביכולת למשוך את כספי החיסכון בעת הצורך.

משיכת כספי חיסכון פנסיוני מקופות גמל, קרנות פנסיה וביטוחי מנהלים, במועד קודם לגיל הפרישה כרוך במרבית המקרים בתשלום מס גבוה במיוחד בסך 35 אחוזים (מס שנקבע על ידי המדינה בדיוק על מנת להרתיע את החוסכים ממשיכת הכספים האמורים להבטיח את קיומו הכלכלי של החוסך בשנות הפנסיה). עמיתי קופות גמל להשקעה לעומת זאת, לו יבקשו למשוך את כספי החיסכון במלואם טרום מועד גיל הפרישה, ידרשו לשלם מס רווחי הון על הרווח הריאלי שצברו בתקופת החיסכון, בגובה 25 אחוזים בלבד.

חיסכון נוסף

בהתאם לאמור לעיל אפשר לאבחן כי בחירה בקופות גמל להשקעה מתאימות במיוחד לקהל חוסכים המעוניין ברמת גמישות מסוימת ביחס לכספי החיסכון. רמת גמישות שכזו יכולה להידרש לדוגמא לקהל אשר כבר מחזיק אפיק חיסכון פנסיוני אחד ומבקש מחד להשקיע כספים נוספים על מנת להבטיח בצורה טובה יותר את עתידו הכלכלי לאחר היציאה לגמלאות ולהגדיל את גובה הקצבה החודשית ומאידך לשמור לעצמו את האפשרות להשתמש (לצורך זה או אחר) בכספי החיסכון במועד מוקדם יותר לגיל הפרישה או למשוך את הכספים במלואם (ולא לקבלו כקצבה חודשית).

צעירים ומבוגרים

קהל יעד רלוונטי נוסף לקופות גמל להשקעה הם צעירים בעלי מעמד עצמאי אשר מבקשים להתחיל לדאוג לעתידם הכלכלי אך מאידך, בשל גילם הצעיר, אינם מוכנים "לנעול" כספי חיסכון למשך עשרות שנים עד הגיעם לגמלאות. כמו כן קהל מבוגר בגילאי הגמלאות אשר מצבם הכלכלי יציב והם במקשים להבטיח את עתידם הכלכלי של הנכדים, יכולים בהחלט למצוא פתרון ראוי במוצר פיננסי חדש זה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבי


 


מאמרים נוספים מאת אבי
 
פינוי דירה בשירות איכותי
כאשר אתם מבצעים פינוי ירושה חשוב לכם בודאי לקבל שירות טוב ומסור.

שי פינוי דירה לפינוי זריז ואיכותי
אם קרוב משפחה שהיה יקר לכם נפטר אתם ודאי נמצאים באבל ובתקופה לא פשוטה. דווקא בתקופה זאת יש גם סידורים רבים כמו לפנות את דירת הנפטר ולטפל בנכס

לגלות את הבית שלכם מחדש עם שי פינוי דירה
לאחר שקיבלתם ירושה פעמים רבות יש צורך לחלק את דירת הירושה בין היורשים וצריך למכור אותה או להשכיר אותה, כדי לחלוק את דמי השכירות.

למה כדאי להביא חברה מקצועית שמגיעה הביתה?
חברת ניקוי ספות המציעה את עצמה ללקוחות צריכה להיות אמינה. כל המפורסם בשמה בעיתונות ובמדיה האלקטרונית צריך להיות מידע מהימן.

התחלתם לחפש אחר אולמות אירועים בצפון? הגיעו אלינו!
אחד הרגעים המרגשים בתכנון של כל חתונה, מתייחס להליך בחירת האולם, ולו כי אז מתחילים להרגיש שהדברים מתקדמים וניתן להתחיל לדמיין כיצד תיראה החתונה שלכם - של שניכם

חבילת שירותים אידאלית עבור עיצוב חדרי אמבטיה!
כאשר עומדים לעצב חדר אמבטיה, הרי שחשוב ביותר לפנות אל חברה שמאמינה באיכות, אמינות, עמידה בזמנים, מקצועיות, טובת הלקוח, שקיפות ואינה מהססת לתת אחריות.

הפלא והפשטות שמאחורי חידוש אמבטיה!
מי מאתנו לא רוצה להיכנס אל חדר האמבטיה ולגלות אזור מזמין, נעים, שליו, מסודר ומעוצב?

תיקון מזגן נייד – איך עושים את זה?
המזגן הנייד הוא אחד החידושים בעשור האחרון בתחום המזגנים. הוא מתאים למי שזקוק לחימום וקירור של חדר אחד והוא מנויד בהתאם לצורך.

הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן.

טכנאי למזגן בראשון לציון – קריטי לימי הקיץ החמים
לאור מחקרים וסקרי שוק שנעשו בארץ התברר שהמזגן הוא הדרך הזולה והיעילה לחימום וקירור הבית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI