דף הבית קניות וצרכנות צרכנות הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
הדס כהן 02/10/22 |  צפיות: 1551

יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?

שוק היהלומים היה מאז ומתמיד מקום למקח וממכר, אך בעוד אנחנו בטוחים שיהלום על שוויו הגבוה הוא תמיד יהלום מן הטבע, עולה הדבר ששוק היהלומים פרוץ, ובין היהלומים האמיתיים נמכרים גם יהלומים מזויפים שמתגלגלים ונמכרים מבלי שיבחינו בזיופם. רק איש מקצוע הבקיא במבנה, בחומר ובאיכויותיו של יהלום אמיתי יכול לאשר באם מדובר ביהלום טבעי.

עם השנים עלה וצבר היהלום מוניטין שהביא אותו לכדי תחליף לכסף ולהשקעות. זוהי הסיבה ששוק הזיופים מתפתח. זיופים מוצלחים יכולים לגלגל כספים רבים עבור יוצריהם. לכן, הערכת יהלומים היא שלב חובה בתהליך רכישת יהלומים.

חיקוי יהלומים נעשה ע"י שימוש בהמואסניט, מינרל שמחקה את מראהו של היהלום. המואסניט הינו מינרל טבעי ומראהו מצליח לתעתע בעין שאיננה מקצועית.

מראהו של המואסניט אומנם כיהלום אמיתי, אך זאת רק בעיניים שאינן מקצועיות. איש מקצוע מיומן שיבצע הערכת יהלומים יבחין מיד בדקויות המורות על חומר המואסניט שאיננו יהלום אמיתי. לכן, אם חשבתם שה"יהלום" שהוצע לכם במחיר מציאה מוצע לכם כי במקרה יש לכם מזל טוב, קחו בחשבון שייתכן ןמדובר בזיוף. מומלץ לבדוק את היהלומים היטב תחת בדיקה מקצועית של איש מקצוע המבין את מבנה היהלום.

נוסף על אלה, מומלץ לבצע את הבדיקה במעבדה. תנאי מעבדה מאפשרים לוודא שהיהלום טבעי.למואסניט ניצוץ שמייצר השתקפות בחלקו העליון או בצדדיו, הפאות בצדדים הנגדיים שלו נראות כפולות, סימן מובהק לחיקוי.

בבורסה ליהלומים תמצאו מעבדה עם מכשור שיזהה יהלום טבעי מול יהלום שנוצר במעבדה. קיימים הבדלים קלים בין יהלומים שלמראית עין נראים זהים, אך תנאי מעבדה מאפשרים לעלות על השוני ולזהות חיקוי.

הערכת יהלומים כדאי לבצע ע"י איש מקצוע מיומן, בתנאי מעבדה, עם מכשור מקצועי לזיהוי זיופים או יהלומים שיוצרו בתנאי מעבדה ולא בדרך הטבע.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI