דף הבית קניות וצרכנות צרכנות הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
הדס כהן 02/10/22 |  צפיות: 448

יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?

שוק היהלומים היה מאז ומתמיד מקום למקח וממכר, אך בעוד אנחנו בטוחים שיהלום על שוויו הגבוה הוא תמיד יהלום מן הטבע, עולה הדבר ששוק היהלומים פרוץ, ובין היהלומים האמיתיים נמכרים גם יהלומים מזויפים שמתגלגלים ונמכרים מבלי שיבחינו בזיופם. רק איש מקצוע הבקיא במבנה, בחומר ובאיכויותיו של יהלום אמיתי יכול לאשר באם מדובר ביהלום טבעי.

עם השנים עלה וצבר היהלום מוניטין שהביא אותו לכדי תחליף לכסף ולהשקעות. זוהי הסיבה ששוק הזיופים מתפתח. זיופים מוצלחים יכולים לגלגל כספים רבים עבור יוצריהם. לכן, הערכת יהלומים היא שלב חובה בתהליך רכישת יהלומים.

חיקוי יהלומים נעשה ע"י שימוש בהמואסניט, מינרל שמחקה את מראהו של היהלום. המואסניט הינו מינרל טבעי ומראהו מצליח לתעתע בעין שאיננה מקצועית.

מראהו של המואסניט אומנם כיהלום אמיתי, אך זאת רק בעיניים שאינן מקצועיות. איש מקצוע מיומן שיבצע הערכת יהלומים יבחין מיד בדקויות המורות על חומר המואסניט שאיננו יהלום אמיתי. לכן, אם חשבתם שה"יהלום" שהוצע לכם במחיר מציאה מוצע לכם כי במקרה יש לכם מזל טוב, קחו בחשבון שייתכן ןמדובר בזיוף. מומלץ לבדוק את היהלומים היטב תחת בדיקה מקצועית של איש מקצוע המבין את מבנה היהלום.

נוסף על אלה, מומלץ לבצע את הבדיקה במעבדה. תנאי מעבדה מאפשרים לוודא שהיהלום טבעי.למואסניט ניצוץ שמייצר השתקפות בחלקו העליון או בצדדיו, הפאות בצדדים הנגדיים שלו נראות כפולות, סימן מובהק לחיקוי.

בבורסה ליהלומים תמצאו מעבדה עם מכשור שיזהה יהלום טבעי מול יהלום שנוצר במעבדה. קיימים הבדלים קלים בין יהלומים שלמראית עין נראים זהים, אך תנאי מעבדה מאפשרים לעלות על השוני ולזהות חיקוי.

הערכת יהלומים כדאי לבצע ע"י איש מקצוע מיומן, בתנאי מעבדה, עם מכשור מקצועי לזיהוי זיופים או יהלומים שיוצרו בתנאי מעבדה ולא בדרך הטבע.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – לא קונים בלי לבדוק
על מנת להעריך שווי יהלומים אנו זקוקים לביצוע של כמה שלבים. אך בטרם נתחיל בתהליך, מומלץ ונכון יהיה לבדוק שהיהלום שבידינו איננו מזויף.

הערכת יהלומים, כי המקור שווה השקעה
יהלום, יהלום, יהלום. יש אדם שלא יהיה שמח אם יהיה ברשותו יהלום? כמובן שלא.. אז אם כבר הגיע לרשותכם יהלום או אם אתם בדרך לרכוש יהלומים או תכשיט משובץ יהלומים לא תירצו לדעת בוודאות שאתם רוכשים יהלום מקורי משובח ולא יהלום מזויף? המלצתנו היא לבצע הערכת יהלומים, לוודא שאכן ברשותכם יהלום אמיתי ובעל ערך

הערכת תכשיטים – חשוב לדעת
שימו לב. חשקה נפשכם ברכישת תכשיט או לחילופין קיבלתם תכשיט בירושה, חשוב לדעת ביצוע הערכת תכשיטים הינה צעד חשוב בהערכת שוויו וערכו של תכשיט. היום תוכלו למצוא את מיטב העיצובים היוקרתיים עשויים משלל חומרים: זהב, כסף, פלטינה.. תכשיטים יכולים להסתובב בשוק המכירות כשהם מוצעים במחיר גבוה אך בפועל עשויים חומרים זולים ופשוטים. לכן חשוב לדעת לבצע הערכת תכשיטים טרם רכישה של תכשיט בעל ערך או רגע לפני מכירה.

שווי יהלומים – ידע שווה כסף. פה אפילו יותר
על מנת לבצע הערכת שווי יהלומים חייב המעריך להיות בעל ידע רחב ומעמיק בעולם היהלומים. סטיות שגויות בהערכת שווי יהלומים עשויות להוביל את הרוכש להפסדים גדולים. קיים צורך בהכרת סוגי יהלומים וטיבם. הכרות עם גזרת היהלומים המזויפים ועם איכויות יהלומים בכלל.

שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

הערכת אומנות. ידע והבנה
אם תירצו שיצירת אומנות תקבל הערכת אומנות ראוי הדבר שתיפנו לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון עשיר בעולם האומנות, בעל הכרות עם היסטוריית האומנות, חומרי הגלם וסוגי האומנות השונים

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI