דף הבית קניות וצרכנות קניות וצרכנות - אחר הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
הדס כהן 02/10/22 |  צפיות: 1560

כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת אומנות נעשית במספר שלבים וביניהם בחינת סוג החומר ממנו עשויה היצירה. לחלק זה בהערכה משמעות רבה שכן טיב החומר וסוגו משפיעים רבות על שווי ההערכה של יצירת האומנות.

כדוגמא לתהליך הערכת אומנות ניקח לציור. מביני עניין ידעו לומר שערכו של ציור שמן שנעשה על בד לעומת ציור שמן שנעשה על נייר יהיה שונה.

כדוגמא לניסיון להעלות את ערכה של יצירת אומנות ניקח ניסיון הדבקת ציור שצויר על נייר והדבקתו על בד. בדיקה על ידי איש מקצוע תגלה כמובן את הניסיון הכושל להעלות את ערך היצירה.

כדוגמא נוספת ניקח ציור שצויר בצבעי גואש. על מנת להעלות את ערכו של הציור תתווסף לציור שכבה עליונה בצבעי שמן. אך עין מקצועית ובעלת הבחנה תגלה כמובן את הניסיון הפסול להעלות את ערך היצירה.

אם כך, תפקידו של איש המקצוע העוסק בהערכת אומנות לגלות כל תהליך שגוי שנעשה במכוון ובמרמה על מנת להעלות את שווי היצירה.

בין השלבים הבאים בתהליך של הערכת אומנות יעשה תהליך לזיהוי היוצר. חתימת היוצר יכולה להיות ברורה ומוכרת אך ישנם ציירים שלאורך השנים שינו את חתימתם, לכן על המעריך להכיר את החתימות השונות של ציירים לאורך שנות חייהם. סגנון ואופי החתימה תואמים לעיתים לתקופת הזמן בה צויר הציור.

מעריך מקצועי יבצע הקבלות בין התקופה בה צויר הציור, חתימת האומן וסגנון הציור.

הערכת אומנות אם כך מחייבת ידע רחב על אומנות בתקופות השונות, סגנונות ציור, סוגי הצבעים שהיו נהוגים, שיטת הציור, אווירה ופרמטרים שונים המאפיינים תקופות זמן שונות. כל אלה יחד מובילים לביצוע הערכת אומנות מדויקת ומקצועית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI