דף הבית בידור ופנאי בידור תחביבים ופנאי - אחר שווי יהלומים – שווה בדיקה
שווי יהלומים – שווה בדיקה
הדס כהן 17/11/22 |  צפיות: 1763

בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

שווי יהלום נמדד על פי פרמטרים רבים וחייב להיעשות על ידי איש מקצוע בעל ניסיון וידע. בשוק היהלומים קיימים זיופים רבים שעל פניו נראים כמעט זהים ליהלום אמיתי.

אם החלטתם לרכוש יהלום מומלץ טרם הרכישה לבצע בדיקה ולקבל רשמים אודות מקום הרכישה. כדאי לבדוק שבמקום מועסק בודק מקצועי היודע להעריך שווי יהלומים. ביכולותיו של הבודק לזהות פגמים קטנים וגדולים העשויים להוריד מערכו של היהלום.

אם כך, מהם הפרמטרים להערכת שווי יהלומים?

בבדיקת מומחה להערכתשווי יהלומים נותן הבודק דעתו על מספר פרמטרים שהינם חלק מהותי בהערכה.

משקל היהלום – יהלום שמשקלו 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד.

פגמים – בכל יהלום נמצא פגם קטן ולעיתים אף גדול. הפגם יכול להופיע במעטפת החיצונית של היהלום או בחלק הפנימי. מלטש מקצועי מבצע ליטוש של היהלום ובסופו ערכו של היהלום יעלה פי כמה.

צבע היהלום – צבע היהלום משפיע גם הוא על שווי יהלומים. צבעם של יהלומים בטבע נע מצבע חום-צהוב ועד צבע שקוף. תפקידו של מלטש מקצועי ללטש את היהלום כך שהוא יגיע לשקיפות מרבית שתעלה את ערכו.

חיתוך – שטח הפנים של יהלום נקבע על פי החיתוך שלו. לחיתוך משמעות רבה. חיתוך עגול ויצירת שטח פנים רחב לדוגמא משווים ליהלום ערך גבוה. החיתוך משפיע בנוסף על צלילותו ושקיפותו של היהלום. פעולות אלו יחד יוצרות את התוצאה הטובה ביותר עבור היהלום ומעלים את שווי ערכו.

הדרך שעובר יהלום עד הגיעו לחלון הראווה בחנות הינה דרך ארוכה ולכן מחירו בחנות יהיה גבוה ממחירו בסוכנות גדולה למכירת יהלומים. עד לחלון הראווה עובר היהלום מסלול ארוך ובו: תהליך רכישה, עיצוב ומיתוג. כל אלה מעלים את שוויו ולכן, את מחירו ללקוח האחרון.

אבחון שווי יהלומים מחייב כאמור מספר דברים: ידע, כלים וניסיון. על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר כדאי ונכון לבחור במומחה בעל שם וניסיון בענף.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת יהלומים
01/04/24 | ביטוח
רכישת תכשיטי יהלומים דורשת השקעה כספית נכבדת. מטבע הדברים, כרוכשים אנו מצפים לקבל תמורה מלאה למחיר, ומאמינים כי היהלומים שרכשנו הינם אכן יהלומים טבעיים ומקוריים. הבעיה היא שבשוק הזיופים המתפתח של ימינו, לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים כשמדובר ביהלומים יוקרתיים, אלא לפנות לבדיקת הערכת יהלומים מקצועית

הערכת אומנות
תחום האומנות כולל תחתיו מגוון יצירות יוקרתיות ובעלות ערך רב במיוחד, המשמשות פעמים רבות כחלק מאוספים ייחודיים של אספנים חובבים ובעלי הון. בין אם ברשותנו יצירת אומנות ובין אם אנחנו מתכוונים לרכוש אחת כזאת, כדאי תמיד שנדע מה הסיפור שעומד מאחורי יצירת האומנות, וכמובן - מה השווי שלה

שווי יהלומים
01/03/24 | חתונות
עבור רבים מאיתנו, יהלומים הם הבחירה הטבעית כאשר מתכוונים לרכוש תכשיט יוקרתי. בכדי לוודא כי אכן מדובר ביהלום איכותי, ושאנחנו מקבלים תמורה מלאה למחיר הקנייה, חשוב לבדוק את שווי היהלומים. כיצד עושים זאת בדיוק? מוזמנים לקרוא ולגלות

הערכת תכשיטים
01/03/24 | עיצוב
בין אם בחרנו לרכוש תכשיט כמתנה יוקרתית, ובין אם קיבלנו את התכשיטים בירושה, אין ספק כי מדובר בפריטים העשויים להיות שווים כסף רב. בכדי לוודא שאכן מדובר בתכשיטים כאלו, חשוב ומומלץ לקחת אותם לבדיקת הערכה מקצועית ומהימנה, שתצביע על השווי המדויק של כל תכשיט

שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI