דף הבית בידור ופנאי בידור תחביבים ופנאי - אחר שווי יהלומים – שווה בדיקה
שווי יהלומים – שווה בדיקה
הדס כהן 17/11/22 |  צפיות: 268

בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

שווי יהלום נמדד על פי פרמטרים רבים וחייב להיעשות על ידי איש מקצוע בעל ניסיון וידע. בשוק היהלומים קיימים זיופים רבים שעל פניו נראים כמעט זהים ליהלום אמיתי.

אם החלטתם לרכוש יהלום מומלץ טרם הרכישה לבצע בדיקה ולקבל רשמים אודות מקום הרכישה. כדאי לבדוק שבמקום מועסק בודק מקצועי היודע להעריך שווי יהלומים. ביכולותיו של הבודק לזהות פגמים קטנים וגדולים העשויים להוריד מערכו של היהלום.

אם כך, מהם הפרמטרים להערכת שווי יהלומים?

בבדיקת מומחה להערכתשווי יהלומים נותן הבודק דעתו על מספר פרמטרים שהינם חלק מהותי בהערכה.

משקל היהלום – יהלום שמשקלו 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד.

פגמים – בכל יהלום נמצא פגם קטן ולעיתים אף גדול. הפגם יכול להופיע במעטפת החיצונית של היהלום או בחלק הפנימי. מלטש מקצועי מבצע ליטוש של היהלום ובסופו ערכו של היהלום יעלה פי כמה.

צבע היהלום – צבע היהלום משפיע גם הוא על שווי יהלומים. צבעם של יהלומים בטבע נע מצבע חום-צהוב ועד צבע שקוף. תפקידו של מלטש מקצועי ללטש את היהלום כך שהוא יגיע לשקיפות מרבית שתעלה את ערכו.

חיתוך – שטח הפנים של יהלום נקבע על פי החיתוך שלו. לחיתוך משמעות רבה. חיתוך עגול ויצירת שטח פנים רחב לדוגמא משווים ליהלום ערך גבוה. החיתוך משפיע בנוסף על צלילותו ושקיפותו של היהלום. פעולות אלו יחד יוצרות את התוצאה הטובה ביותר עבור היהלום ומעלים את שווי ערכו.

הדרך שעובר יהלום עד הגיעו לחלון הראווה בחנות הינה דרך ארוכה ולכן מחירו בחנות יהיה גבוה ממחירו בסוכנות גדולה למכירת יהלומים. עד לחלון הראווה עובר היהלום מסלול ארוך ובו: תהליך רכישה, עיצוב ומיתוג. כל אלה מעלים את שוויו ולכן, את מחירו ללקוח האחרון.

אבחון שווי יהלומים מחייב כאמור מספר דברים: ידע, כלים וניסיון. על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר כדאי ונכון לבחור במומחה בעל שם וניסיון בענף.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – לא קונים בלי לבדוק
על מנת להעריך שווי יהלומים אנו זקוקים לביצוע של כמה שלבים. אך בטרם נתחיל בתהליך, מומלץ ונכון יהיה לבדוק שהיהלום שבידינו איננו מזויף.

הערכת יהלומים, כי המקור שווה השקעה
יהלום, יהלום, יהלום. יש אדם שלא יהיה שמח אם יהיה ברשותו יהלום? כמובן שלא.. אז אם כבר הגיע לרשותכם יהלום או אם אתם בדרך לרכוש יהלומים או תכשיט משובץ יהלומים לא תירצו לדעת בוודאות שאתם רוכשים יהלום מקורי משובח ולא יהלום מזויף? המלצתנו היא לבצע הערכת יהלומים, לוודא שאכן ברשותכם יהלום אמיתי ובעל ערך

הערכת תכשיטים – חשוב לדעת
שימו לב. חשקה נפשכם ברכישת תכשיט או לחילופין קיבלתם תכשיט בירושה, חשוב לדעת ביצוע הערכת תכשיטים הינה צעד חשוב בהערכת שוויו וערכו של תכשיט. היום תוכלו למצוא את מיטב העיצובים היוקרתיים עשויים משלל חומרים: זהב, כסף, פלטינה.. תכשיטים יכולים להסתובב בשוק המכירות כשהם מוצעים במחיר גבוה אך בפועל עשויים חומרים זולים ופשוטים. לכן חשוב לדעת לבצע הערכת תכשיטים טרם רכישה של תכשיט בעל ערך או רגע לפני מכירה.

שווי יהלומים – ידע שווה כסף. פה אפילו יותר
על מנת לבצע הערכת שווי יהלומים חייב המעריך להיות בעל ידע רחב ומעמיק בעולם היהלומים. סטיות שגויות בהערכת שווי יהלומים עשויות להוביל את הרוכש להפסדים גדולים. קיים צורך בהכרת סוגי יהלומים וטיבם. הכרות עם גזרת היהלומים המזויפים ועם איכויות יהלומים בכלל.

שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

הערכת אומנות. ידע והבנה
אם תירצו שיצירת אומנות תקבל הערכת אומנות ראוי הדבר שתיפנו לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון עשיר בעולם האומנות, בעל הכרות עם היסטוריית האומנות, חומרי הגלם וסוגי האומנות השונים

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI