דף הבית בידור ופנאי עשה זאת בעצמך חושבים להתקין פרקט לבד - חישבו פעמיים.
חושבים להתקין פרקט לבד - חישבו פעמיים.
יורם פרקט מכירה והתקנה 17/10/09 |  צפיות: 3916

בשנים האחרונות פרקט לבית או לעסק  הפך נפוץ ומקובל ובהשיג יד.  המראה ריצוף פרקט נפלא יש לו יתרונות רבים וכיום פרקט למינציה סינטטי נמצא בשוק במחיר שווה לכל נפש ומבחר עצום של דגמים ודוגמאות של פרקטים.

אולם, את הפרקט יש להתקין ולהרכיב על ריצפה מפולסת בבית או בעסק.

במקומות רבים טוענים שניתן לבצע הרכבת פרקט לבד  בשיטת עשה זאת בעצמך או באמצעות התקנה חובבנית בלתי מקצועית. זה נכון משום את הפרקט ניתן להרכיב בשיטת קליק קלאק ללא הדבקה אלא בהנחה צפה על הרצפה.

אולם לכך יש מחיר ולהלן רשימת בעיות וסכנות בהתקנה בלתי מקצועית של ריצוף פרקטים.

הדעה הרווחת היא שפרקט למינציה ניתן להרכבה עצמית. זה נכון אולם, יש לכך מחיר, הרכבה בלתי מקצועית של פרקטים תבלוט לעין במראה הפרקט הסופי בבית או בעסק ויכולה אף לגרום בעיות ונזקים לא מעטים שכדאי להיות מודעים אליהם.

1. נפיחויות בפרקט כתוצאה מהתרחבות הפרקט בחום. (הפרקט הוא חומר "שעובד" עם הזמן ואינו נשאר קבוע במידותיו הראשוניות המדויקות) לכן, הסיבה לתקלה של נפיחויות הפרקט הינה בהתקנה בלתי מקצועית ללא השארת מרווחים מספיקים בסמוך לקירות.

2. פנלים של הפרקט ו/או ספים במקומות שונים מתפרקים בשל הרכבה והדבקה לקויה.

3. ריצוף פרקט שאינו ישר ויציב לרוב עקב התקנת פרקטים על שטח בלתי מפולס.

4. פרקט שנהרס, מתבלה בקלות רבה מידי, נוצרים מרווחים בין לוחות הפרקט שהורכבו וכד' - בעיות אלה מתגלות בעיקר בשל פרקט מאיכות ירודה ונחות.

5. פרקט שנשטף עם הרבה מים וחומרים או שהיתה נזילה כלשהי במצב כזה לא נותר ברירה אלא לפרק את הפרקט, להמתין לייבוש השטח ולהתקין פרקט חדש תחתיו.

6. התקנת פרקטים בגימור בלתי מושלם כאשר לא עשו "פינישים" כמו שצריך, לא אטמו את כל החריצים שבין הפנל לקיר, החריצים שבין הפנלים אחד לשני, בפינות וכד'. התקנה כאשר לא קיצרו משקופים והרכיבו את הפרקט מתחת באופן מושלם.

מאת: יורם פרקט מכירה והתקנה - טל: 050-9911998

אתר:  http://www.webix.me/yoramparcet/index.asp

ביקור ויעוץ חינם בבית הלקוח -  16 שנות ניסיון ומוניטין


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יורם פרקט מכירה והתקנה

יורם פרקט מכירה ו התקנה

פרקטים וריצוף עץ לבית ולעסק

ביקור יעוץ מקצועי ודוגמאות פרקטים עד בית הלקוח חינם

טל: 050-9911998

http://yoramparcet.webix.me/ 


מאמרים נוספים מאת יורם פרקט מכירה והתקנה
 
קונים פרקט ? דרישות כספיות יקפיצו את המחיר ברגע ההתקנה
קונים פרקט . דרישות כספיות נוספת יקפיצו את מחיר ההתקנה ברגע הגורלי והקובע. מה לעשות ואיך לקנות פרקט כולל התקנה בשכל מבלי לשלם עוד כספים ולהיות שבוי בידי מתקינים על כך במאמר לצרכן מאת אמן פרקטים ותיק יורם פרקט בעלים של חנות תצוגה לפרקטים באזור תעשיה בת ים

פרקט עץ מדריך קניה נבונה ונכונה
18/06/15 | צרכנות
כמדובר על פרקט עץ אמיתי טבעי לבית זה עולה לא מעט וזו השקעה לטווח ארוך של שנים ולכן כאן נגיש לכם מדריך קנייה נכונה ונבונה של פרקט עץ כזה מאת אמן פרקטים ישראלי ותיק יורם פרקט בעלים של חברת יורם פרקט בת ים

מעונין לקנות רק פרקטים למינציה יש לי כבר מי שיתקין
14/12/14 | שיפוצים
מעונין לקנות רק פרקטים למינציה יש לך כבר מי שיתקין את הפרקט, שיפוצניק או מתקין פרקטים נהדר עכשיו רק נשאר למצוא פרקטים טובים במחיר טוב. כאן נבהיר מה צריך חלדעת בבואך לקנות פרקטים למינציה ועם מה להצטייד ומה חשוב שקונים רק פרקטים בחנות בלי התקנה.

פרקטים מגמות
פרקטים מגמות מאת יורם פרקט מומחה לפרקטים

אז איך מתקינים פרקטים ? יורם פרקט
אז איך מתקינים פרקטים ? יורם פרקט אוטוריטה ישראלית לפרקטים מסביר איך בעצם מתקינים פרקטים ? איך מתקינים פרקטים למינציה ואיך מתקינים פרקטים עץ. מה דרוש. כל ההסברים הנדרשים.

פרקטים הולכים על טבעי
פרקטים הולכים על הטבעי - כאן נדבר על פרקט טבעי הכי טבעי שיש בפרקטים. על פרקטים מעץ אמיתי טבעי, מה מקורים, איזה סוגים יש, על כריתת יערות לשם עיבודם ללוחות פרקטים, על תקנים בין לאומיים לפרקטים ולעץ, וגם טיפים לבחירת פרקט טבעי. מאת יורם פרקט.

פרקטים למינציה מיוחדים
26/08/14 | קניות
במאמר זה נגיש לכם סקירה קצרה על סוגי פרקטים למינציה שונים מהסטנדרט המקובל. פרקטים למינציה מיוחדים ששוה להכיר למי שמחפש משהו מיוחד מאת יורם פרקט מומחים לפרקטים

פרקטים במבוק טבעי או מלאכותי
12/04/13 | שיפוצים
פרקטים במבוק טבעי או מלאכותי. מה זה הבמבוק למה הוא מתאים לשמש כריצוף על סוגי במבוק התקנת פרקט במבוק וצבעים אופייניים לפרקט במבוק

על פרקטים דובדבן ומה שמאפיין אותם
11/04/13 | שיפוצים
אם מדברים על ריצוף הבית ועל פרקטים באופן כללי אז אין ספק שפרקטים דובדבן מככבים בראש רשימת המבוקשים לבית. במאמר זה נתרכז בפרקט דובדבן ומה שמאפין אותו, סוגי פרקטים דובדבן למינציה ועץ וגם הצבעים העזים שתורמים לעיצוב הבית

רוצים פרקטים לבית ? קבלו 7 טיפים יקרים מפז
רוצים פרקטים לבית ? קבלו 7 טיפים יקרים מפז שלא מגלים לכם בחנויות הפרקטים. מה צריך לבדוק לדעת ולברר לפני התקנת פרקטים וקניית פרקטים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI