דף הבית חוק ומשפט רשלנות רפואית רשלנות רפואית בהריון
רשלנות רפואית בהריון
הגר 10/09/17 |  צפיות: 9035

המונח רשלנות רפואית בהריון מתייחס למקרים הנוגעים לתקופה שקדמה להריון, לתקופת ההריון ו/או לתקופת טרום הלידה. במקרים בהם נולד תינוק עם מום קשה או עם מחלה קשה, והוכח כי היה ניתן למנוע מצב זה אילו הרופא או הצוות הרפואי היה פועל כשורה, נקבעת רשלנות רפואית בהריון.

קיימים מספר סוגים של רשלנות בהריון. רשלנות רפואית נקבעת במקרים בהם לו הבעיה היתה מאובחנת בזמן, ניתן היה לפעול באופן שיביא בסופו של דבר ללידה של תינוק בריא. לדוגמא, מקרים בהם לא הופנתה אישה הרה לבדיקות מתאימות, או תוצאות בדיקות לא אובחנו כראוי, יכולים להיחשב כמקרי רשלנות רפואית בהריון. כמו כן, מעקב הריון רשלני יקבע במקרים בהם הוא בוצע בתכיפות בלתי מספקת או שלא בהתאמה לרמת הסיכון. אי אבחון של הריון בסיכון נחשב גם הוא מקרה רשלנות רפואית. הריון בסיכון נקבע במקרים של סכרת הריון, רעלת הריון, היפרדות שליה, קרע ברחם ועוד.

מקרים בהם המום העוברי לא אובחן במהלך ההריון, ובכך נמנעה מההורים הזכות להחליט על הפסקת ההריון, נחשבים גם הם למקרי רשלנות רפואית בהריון והם מכונים "הולדה בעוולה". מדובר במקרים בהם רשלנות רפואית הביאה ללידת אדם כשהוא סובל ממום, ונקבע כי מוטב היה לו אלמלא נולד. עילות לתביעות רשלנות רפואית בהריון יכולות להיות: אי הפנייה לייעוץ גנטי במהלך ההריון או יעוץ גנטי רשלני, בדיקות כגון שקיפות עורפית או סקירת מערכת אשר לא בוצעו כראוי, וכתוצאה מכך, לא נמצאו מומים.

סוג נוסף של מקרי רשלנות רפואית מכונה "הריון בעוולה" והוא נקבע כאשר זוג שאינו רוצה להביא ילדים לעולם, הוליד ילד בריא לחלוטין עקב התרשלות של הרופאים בפרוצדורות כגון קשירת חצוצרות. סוג זה של רשלנות רפואית מתייחס להולדה בלתי רצויה מתוך הכרה בזכות הבסיסית של הורים לתכנון המשפחה. קשירת חצוצרות, לדוגמא, נתפסת כאמצעי קיצוני אשר מעיד על הרצון נחוש ורציני מצד הורים, שלא להביא עוד ילדים לעולם.

עבור מי שסבור כי נפגע עקב רשלנות רפואית בהריון, מומלץ להתייעץ עם עורך דין בכדי לבדוק האם ישנה עילה לתביעה רפואית. היות והנושא מורכב, ונדרשים בו ידע וניסיון רב, פנייה לגורמים רלוונטיים לשם איסוף מסמכים וכו', יש לוודא כי העו"ד מתמחה בתחום של רשלנות רפואית באופן ספציפי. לרוב פגישה ראשונית עם עו"ד רשלנות רפואית הינה פגישת ייעוץ חינם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הגר


 


מאמרים נוספים מאת הגר
 
בחירת אולם כנסים לאירוע עסקי
שלב משמעותי בהפקת אירוע עסקי הוא בחירת המקום בו ייערך האירוע. מדובר בשלב חשוב משום שהמיקום הפיזי והאפשרויות במקום יכולות להשפיע במידה רבה על הצלחת האירוע או כישלונו.

חופשה בהרי ירושלים
31/07/18 | בתי מלון
רוצים לבקר בירושלים, אך מצד שני מרגישים צורך לנפוש באזור מוקף טבע? יש לנו את הפתרון המושלם עבורכם – חופשה בהרי ירושלים. בחופשה כזו תוכלו ליהנות מכל העולמות; התארחות במלון, בית הארחה או צימר בטבע היפהפה של הרי ירושלים, בשילוב סיורים בעיר במהלך היום ובאזורי הבילוי בלילה, והכל במרחק נסיעה קצרה.

בחירת חברת התחדשות עירונית בירושלים
02/07/18 | נדל"ן
התחום של התחדשות עירונית צובר תאוצה, וכיום ניתן לראות בערים שונות בארץ, ובוודאי גם בירושלים, שכונות רבות בניינים בתהליכי שיפוץ, לעיתים בניין לצד בניין. למרות היתרונות של תהליכי התחדשות עירונית, יש גם סיכונים מסוימים בתהליכי התחדשות עירונית, ולא פעם בעלי דירות מחזיקים בלא מעט חששות. היות ומדובר בתהליכים ארוכים ומורכבים, והדירה פעמים רבות היא הנכס הכי יקר שלנו, חשוב לוודא שבעלי הדירות יבחרו בחברה אשר מתמחה בתחום של התחדשות עירונית בירושלים.

טיפול מוסך בירושלים – עלות שעת עבודה
13/11/17 | רכב
כמעט כל משפחה בישראל מחזיקה ברכב אחד לפחות, כאשר הוצאות אחזקת הרכב מהוות אחוז משמעותי מן ההוצאות הכוללות שלה. מעבר להוצאות השוטפות על הדלק, מעת לעת מצטרפות לכך הוצאות על טיפול במוסך, בין אם לצורך טיפול תקופתי או תיקון תקלה. היות ופעמים רבות מדובר על סכומים בלתי מבוטלים, חשוב להבין את מרכיבי עלות הטיפול.

מרכז כנסים במרכז
כמו בכל תחום בחיים גם בתחום של בחירת אולם או מרכז כנסים הוא אלמנט אשר בעזרתו האירוע יהיה מוצלח או ההפך ואז כבר לא יהיה רלוונטי מה היה באירוע עצמו. במקרה וברצונכם להעביר אירוע באולם כנים אך אתם מתלבטים איזה מרכז כנסים לבחור ובכללי איך לבחור את האולם האידיאלי, מאמר זה בשבילכם.

מתקני ספורט למגרשים חיצוניים
לאחרונה אנו עדים למצב בו היחס לתזונה נכונה הופך לטרנד עולמי וניתן לראות יותר ויותר אנשים משקיעים בתחזוקת הגוף שלהם. ברור לכולנו שתזונה נכונה היא רק חלק מהעניין וחשוב בנוסף לתזונה לבצע פעילות פיזית בתדירות קבוע אלמנת להבטיח איזון הורמונלי נכון ולא לפגוע בגוף.

בחירת חברה לשיווק באינטרנט
לאחרונה אנו שומעים יותר ויותר על אתרי מכירות רבים כגון אתרי בגדים, אביזרי חשמל, מחשבים ובכללי אתרי מכירות שכל הביצועיים והקנייה עצמה מתבצעת דרך האינטרנט. בעקבות כך עולה שאלה היכן בוחר גוגל למקם אתר כזה או אחר במנגנון החיפוש שלו ואם יש אופציה להשפיע על התהליך זה. ישנן שתי אופציות עיקריות אשר לקידום באינטרנט והן: קידום ממומן וקידום אורגני. אז לפני שנחליט באיזה חברה לבחור בוא תחילה נבין מה ההבדלים בין קידום ממומן לקידום אורגני במנוע החיפוש של גוגל.

פיצה מאכל העם
אוכל הוא דבר בלעדיו אנו לא מסוגלים לחיות. לכל אחד מאתנו יש את המאכל האהוד עליו שבלעדיו החיים נראים לא כמו שהיו פעם. אחד המאכלים הפופולריים ביותר שניתן לראות בכל עיר ומדינה הוא כמובן פיצה. פיצה היא מאכל שהגיע אלינו מאיטליה, ונחשב בעיני רבים כאחד מהמאכלים הכי פופולאריים ביותר בכל העולם. בגלל הפופולריות הרבה שיש לפיצה לא פלא שניתן למצוא במגוון מסעדות ומזנונים של אוכל מהיר גרסאות רבות של פיצה, עם מגוון תוספות כמו טונה, גבינות שונות ואפילו חתיכות בשר.

ניהול פרויקטים של נדל''ן
03/10/17 | שיפוצים
בתקופה האחרונה אנו זוכים לראות בארץ עלייה ניכרת בפרויקטים אשר קשורים לנדל'ן. עלייה זו נובעת מסיבות רבות שהבולטות ביניהן: התיישנות הבניין או בינוי פינוי של תמ''א 38. לנהל פרויקטים מהסוג תמ''א 38 היא משימה מורכבת מכיוון שיש הרבה אנשים והרבה גורמים לקחת בחשבון בזמן הפרויקט. ישנם הבדלים רבים בין לנהל פרויקט של בניין מגורים לבין פרויקט של בית פרטי.

רשלנות רפואית בלידה
כאמור, פגיעה אצל היולדת במהלך הלידה או בעקבותיה, אינו מעיד בהכרח על רשלנות רפואית. בכדי לקבוע האם מדובר ברשלנות, יש צורך בבדיקה יסודית של נסיבות המקרה ובחינת התיעוד הרפואי. רשלנות רפואית תיקבע רק במקרים בהם הנזק יכול להימנע, והוא נגרם עקב רשלנות מצד הצוות המטפל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI