דף הבית אימון אישי אימון למערכות יחסים קוד החיים
קוד החיים
אסיה 19/08/10 |  צפיות: 4055

אנחנו חזקים, יפים, מדהימים. אין שום סיבה שלא נבין מי אנחנו באמת ולאן אנו הולכים. אין שום סיבה שהאדם לא יקבל את מלוא העוצמה שיש בו. אנחנו יצורים חזקים להפליא. מי מאיתנו לא חשב שהוא "מבלה ומבזבז" 20,40 שנה מחייו בניסיון להיות משהו, מישהו?!… כל הזמן רוצים להיות טובים בכל, להיות מוכשרים, מקצועיים, לקבל ציונים טובים בבית הספר, אוניברסיטה, תארים ועוד. אנחנו רואים את הכל מנקודת מבט שאנחנו לא מספיק טובים כפי שאנחנו כבר, וחושבים ומשערים שאם ננסה עוד יותר ונתאמץ, ונידחק עצמנו לפינה נתגבר על הבעיות והמכשולים שבדרך המפריעים לנו כביכול להיות הטובים ביותר.

אנשים, אתם טועים בגדול! לא כך הם חוקי המשחק של החיים. חוקי המשחק אומרים שטרם גילינו את מה שכבר אנחנו. טרם התוודענו למהותנו. מלמדים אותנו מגיל אפס לבדל את עצמנו ולהיות מיוחדים. וברגע שנסתכל על האחר, מיד נוכל לתייג אותו בקטגוריות שונות כמו: חכם, עשיר, ספורטאי, עני, טיפש, טוב לב, רשע, נדיב, רמאי, אגואיסט, מנהיג, מפסידן וכיוב’ . . . וכך בעצם אנחנו עוברים לאוטומט כמו רובוט מתוכנת מראש ומתנהגים לאותו אדם בהתאם למה שכביכול אנחנו יודעים עליו ושהוא כך באמת לכאורה.

אנחנו בעצם הופכים להיות מכונות חיות של פרשנויות לבני אדם וכל מה שיש סביבנו ובעולם ובהתנהגות קלוקלת זו לה התרגלנו ובה חונכנו מקטנות, כי זה נראה על פניו נכון והגיוני לקטלג בני אדם כמו שמקטלגים ספרים בספריה. נולדנו לתוך דפוס התנהגות זה וכאן מתחילה הבעיה שלנו, בעצם שורש הבעיה של האנושות כולה.

הבעיה היא בכך שאיננו רואים את כל האנושות כיחידה אחת שלמה ומושלמת, אלא כבודדים. יחידות נפרדות זו מזו. ומה שמבדיל בין כל יחידה ויחידה הן הבידול של כל אחד ע"י שמות ותארים של חכם, רזה, גבוה, מאושר, עשיר, מצליחן וכן הלאה. המדהים בכל זה שלפתע בני אדם מגלים שהאחרים אינם שונים מהם כלל, נהפוך הוא הם דומים מאוד ואולי אף זהים לחלוטין. הגילוי המדהים והמפתיע הזה לכאורה בא לידי ביטוי ע"י שיתופי פעולה יחד, התקרבות אחד לשני, הכרת אחד את  השני. פתאום מגלים שאותו אדם עשיר המיליונר הידוע והמהולל, גם לו ישנם רגעי בדידות וכן גם הוא מזיל דמעה כשכואב לו וגם הוא חווה אהבה נכזבת. או אותה זמרת פופ מפורסמת שאיננה שונה מעקרת בית שלאחר יום עבודה מתיש עם הילדים, ניקיונות, בישול יושבת ולומדת קבלה ונופלות לה תובנות ואסימונים על החיים בדיוק כמו לאותה זמרת.

בני האדם דומים זה לזה במהותם, בכוח העצום והאדיר שמושרש בהם. הם אומנם שונים בחיצוניות ובמימדים, אך הם דומים בשורש בריאתם. החומר ממנו כולנו נוצרנו הוא אותו חומר אצל כולם. עלינו להבין שאין "אחר", "הם" ו"אנחנו" כולנו אחד. כולנו נולדנו כבני אדם, ולא כשמנים, רזים, עשירים, עניים, קמצנים, מוצלחים, מוכשרים, רופאים או כל דבר אחר. אלה הם כישורים והכשרות שרכשנו עם החיים, ושעיצבו את אישיותנו כל אחד במסלולו הוא. וכך למדנו להבין, להבדיל בין טוב ורע, אסור ומותר, אמת ושקר, חזק וחלש וכיוב’.

עלינו לחזור ולהכיר באחדות השלמה ממנה נוצרנו, ממנה באנו. עלינו לחזור לאותה אחדות מושלמת, כי כל עוד נמשיך לחיות עם אותן דפוסי התנהגות וחשיבה שאני כל יכול ומיוחד, ואני, ואני, ואני בלי לחשוב ולקחת בחשבון את יתר בני האדם, לא נדע שלמות מהי. לא נדע שקט שלווה, שלא לדבר על השלום המיוחל. על כולנו לפקוח עיניים ולראות את האמת האמיתית באמת! לא עוד בריחות והתחמקויות. לא עוד תירוצים וסיפורי בדיות ומעשיות וכל דבר אחר העולה על רוחכם, כי שעון החול עומד להסתיים ויפה שעה אחת קודם, ולהסיט את מסלול החיים "מהאני" אל אנחנו ושם לשים את הדגש בלחיות בהרמוניה ושלמות.

זהו צו השעה, זאת הזדמנות אחרונה לקרוא לנוסעים לעלות על רכבת החיים כיחידה אחת מושלמת באהבה ונתינה אחד לשני, ללא הבדלים ואפליות – כולם אחד. שימו לב כי לדפוסי התנהגות וחשיבה הישנים שהיו עד כה, אין כבר כל משמעות וכוח. הם נוטרלו ואינם בעלי השפעה כבעבר. הזמן השתנה כמו חוקי הטבע עם הקרחונים שנמסים ואזורים שמתחממים עד כדי פריצות אש שזה נבצר מבינתנו. זהו סוף לעידן השולט והנשלט, האדון והעבד, העשיר והעני, החכם והטיפש, החזק והחלש, הצדיק והרשע, המצליח והמפסיד וכיוב’. מודעות חדשה מתגלה בפנינו. מודעות בראיית העולם כיחידה אחת שלמה ומושלמת.

יהיו מי שיגידו אלה שטויות אנחנו חיים את חיינו כאן ועכשיו, והנה כל זה אמיתי. אני מצליח יש לי משרה מכובדת ושכר מעולה. יש לי משפחה חמה ואוהבת אני נהנה מהחיים וטוב לי, לא חסר לי דבר. האומנם כך?! האומנם לא חסר דבר? האם זוהי תכלית חייכם משרה בכירה ומשכורת מכובדת, טיול משפחתי בארץ, בחו"ל יום רודף יום עבודה, משפחה, חברים, חשבונות בנק, מינוס, פלוס, טיסה, נסיעה, פקקי תנועה, צחוק, בכי, עצב, שמחה, קידום, עצמאי, שכיר ו . . . מה הלאה? איפה טעם החיים? זה נראה לי מונוטוני משהו, טפל ללא מתיקות מעודנת עם טעם של עוד להמשיך, האם גם לכם זה מרגיש כך? אם כן זה רק עניין של בחירה בין טוב ורע, בין פחד לאהבה, השינוי המהפכני כבר התחיל עם סימנים שגם עיוור יכול להבחין בהם.

כן אנחנו אוטוטו נכנסים לעידן אחר, עידן שבו הכלים העיקריים יהיו חשיבה חיובית ואהבה. תראו מה שקורה כבר עכשיו, היום, בזה הרגע. למה "הסוד" הכל כך מדובר מקטן ועד גדול לא היה מפורסם כל כך לפני עשור או שניים שלושה? למה דווקא עכשיו? למה דווקא עכשיו ישנה התוודעות ומודעת לכל מיני שיטות טיפול אלטרנטיביות או כמו שמכונה בשפת העם תרופות סבתא? למה דווקא עכשיו מתגלות כל השחיתויות בארץ ובעולם? חברות ובעלי הון מפסידים מנכסיהם ומהונם בעיתות אלה ומדוע זה? קרחונים נמסים, ערים שלמות נמחקות מרעידות אדמה ושיטפונות, תאונות מטוסים, מסוקים, רכבות ורכבים אחרים לכל אלה יש הסבר וכל זה אינו קורה סתם כי זה ביש מזל.

כל זה קורה כדי לזעזע ולגרום לפקיחת עיניים לאנושות כולה, שתתחיל לפתוח את הלב ולעשות בו שימוש על באמת ב- ואהבת לרעך כמוך. המשפט הזה איננו סתם משפט, אלא הוא קוד, צופן לחיים בריאים, טובים, מאושרים ומאוזנים בכל תחומי החיים. המשפט הזה הוא מפתח קסמים לכל האנשים באשר הם, ללא הבדלי גזע, דת ומין. עלינו ללמוד להסתכל על העובר אותנו ועלינו כאיתותים וסימנים מהם חזקים וכואבים הגורמים לנו לסטות מהדרך הישנה והמוכרת כהזדמנות לחיבור מחדש. וכל זאת על מנת להגיע לאותו שקט נפשי ושלום פנימי באהבה ושלמות עם האני והבריות.

אנחנו חזקים, יפים, מדהימים. אין שום סיבה שלא נבין מי אנחנו באמת ולאן אנו הולכים. אין שום סיבה שהאדם לא יקבל את מלוא העוצמה שיש בו. אנחנו יצורים חזקים להפליא. בואו נתאחד כולנו עם האני שלנו ועם האחד עם השני, כמו חלקי פאזל שיביא לתמונה שלמה ומושלמת בסינרגיה מאוחדת ומיוחדת בכוח האהבה, ככתוב: "ותשקוט הארץ 40 שנה". מי ייתן ונזכה לחיבור רוחני וגשמי באיזון שיביא שקט ושלום לעולם כולו באהבה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אסיה

אסיה בוגרת המרכז הישראלי לחקר האנרגיה האוניברסאלית והאנושית ולימודי רפואה קבלית. אימון תודעתי והעצמה אישית. 


מאמרים נוספים מאת אסיה
 
החיים הם סרט
סרטי אהבה, חיבוק, נשיקה רומנטיקה יפה, מוסיקת רקע מרגשת ונופים עוצרי נשימה, ואיך שנגמר הסרט "נוחתים" למציאות, לשגרה המונוטונית ומתרפקים על תמונות מהסרט שעוד נשארו בראש עם צביטה בלב, למה?!

קוד החיים
מי אנחנו באמת ולאן אנו הולכים? עידן אחר חוקי המשחק משתנים, קרחונים נמסים, ערים נמחקות יש לזה הסבר או סתם ביש מזל?

גמדים ופיות? כן!!!
גם היום בני האדם כאלה, ועוד הפכנו את זה למשהו מסתורי וקסום. מה קרה לנו? שמא משהו ישתנה במצב הקיים? . . .

ב ד י ד ו ת
אלה הם רגעי קסם עמוקים במהותם, במחול השדים המטורף הזה כמו בתפקיד דרמטי נוגע, מרגיש וחש אותה וכל גופו רוטט . . .

ובחרת בחיים
אותה שיחה גררה לפגישה בה הכרתי את יפעת יותר לעומק, ולמדתי שהיא בחורה מדהימה וכישרונית מאוד. היא חייכה ואמרה בהתרגשות "תודה לך. תודה לך על ההזדמנות להיות בת אדם עם כבוד." נפרדנו בחיבוק ידידותי וניצוץ של חיים בעיניה.

הדליקו לי את האור – הפייה הטובה
דייייייייייי! שקט, קצת שקט והבוקר עוד לא התחיל, מה יהיה בהמשך היום? וזה באמת יום בהיר ועוד עם שמש מדהימה, רק שהייתי עסוקה בלחץ עם הטון וחצי על הראש.

"האחד"
כל אשר קרה, קורה ויקרה יש לו תקדים כך או אחרת, ולא תמיד "נופל האסימון" ומבינים את זה באותו רגע, באותו מצב נתון, תמיד חכמים אחרי. כשאדם מחליט לצאת לטיול, הוא מצטייד במפת דרכים אשר בה הוא נעזר לאתר ולמצוא את מקום אליו חפץ להגיע.

משחק החיים
מביטה מהצד על חיי מוצפת ברגשות אהבה ועיניי רטובות בדמעות של אושר.
גם אותם רגעים קשים וכואבים והיו כאלה לא מעט.
החיים הם סרט קולנוע ואני השחקנית הראשית בתפקיד חיי.
הקהל מריע בכפיים סוערות ואני מודה ומכירה באהבה . . .


לדאוג = פתרון או אסון?
הדאגה הי כמו חום בגוף שמדליק נורה אדומה, ויש לעצור ולבדוק את המצב.
אם ידאג האדם, האם באמת זה ישרת אותו?!
האם באמת זה ישנה את המצב הקיים או את המציאות כולה?!
זה יעשה שינוי אחד בלבד במצב הבריאותי של הדואג.
האם יש עדיין מי מבניכם שחושב שדאגה זה דבר טוב? . . .


האור והחושך ומה שבניהם
"אני צריכה את עזרתך, נקלעתי למשהו רציני ואני פוחדת שיקרה לי ממשהו, תגידי לי בבקשה מה לעשות . . ." אני מתחילה לראות את התמונה ולקבל כמה דברים, האם מדובר ב . . . מה שהדליק לי נורה אדומה בסיפור ואם כי הזוי המקרה והוא שימוש ב . . .
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI