דף הבית תיירות ונופש צימרים לינה בנגב - מגוון אפשרויות
לינה בנגב - מגוון אפשרויות
איל יזרעאל 05/04/12 |  צפיות: 3588

לינה בנגב – מגוון אפשרויות

הנגב נחשב תמיד גן עדן להרפתקנים. עוד בימי הפלמ"ח נחשבו המסעות בנגב לקשים והמאתגרים ביותר, ההליכות הארוכות, הריחוק ממקומות יישוב ומים שחייבו לסחוב תרמיל כבד שהקשה מאוד על המסע, היבלות ברגליים והאבק שמשאיר רק צמד עיניים חשופות. על הכול פיצו הלילות סביב המדורה תחת השמים זרועי הכוכבים, השירים, הצ'יזבטים והסיפורים וכמובן ארוחות הערב והקפה שטעמם אינו דומה לשום דבר.
מטיילי התרמיל ההרפתקניים, תנועות הנוער, והצבא אימצו בהמשך מסעות וטיולים אלו ואל המדורות נוספו הגיטרות וסירי הפויקה, ולפעמים חונים הג'יפ או האופניים ממש בסמוך.
הנגב הופך יותר ויותר זמין ולשביליו ודרכיו נוספו משפחות עם ילדים, ותיירים מחו"ל בעיקר בזכות אפשרויות לינה מגוונות שנוספו בשנים האחרונות. 
לינה בנגב אינה רק אוהל ושק שינה אלא גם חניונים, בתי ספר שדה ואכסניות נער, חאנים מדבריים, צימרים ואפילו בתי מלון מפוארים.

לינה בנגב - חניוני לילה

אפשרית בחניונים הרבים שהוקמו בנגב על ידי רשות הטבע והגנים או על ידי הקרן הקיימת לישראל. חלקם בסיסיים ומגדירים מקום לינה מאושר בתוך שמורת הטבע ולחלקם שירותים נוספים כשולחנות לפיקניק, ברזיות למים, משחקים לילדים ואפילו שירותים, חלקם חשופים תחת כיפת השמים וחלקם הוקמו בלימנים עם עצי אשל או אקליפטוס ונותנים מחסה מן השמש הקופחת.

לינה בנגב – אכסניות נוער ובתי ספר שדה

אפשרות לינה עממית המתאימה בעיקר למי שהטיול הוא העיקר עבורם וזקוקים למיטה ומקלחת בסוף היום בתנאים בסיסיים יחסית. המחיר הזול יחד עם מוצר "מוכר" ואחיד פחות או יותר זמינים למשפחות עם ילדים, מטיילי אופניים ותרמיל וגם לג'יפאים.

לינה בנגב – חאנים מדבריים
חאנים מדברים יכולים להיות אוהל אירוח בסגנון בדואי או מבנה בסגנון חושה המזכיר את החושות של סיני. שירותים ומקלחות משותפים, מטבחון משותף וכך קבוצה של משפחות או מטיילים שומרת על הווי הטיול בלינה משותפת כאשר למפגש סביב המדורה בערב יש חשיבות מכרעת להצלחת הטיול.

לינה בנגב – צימרים ובתי הארחה בקיבוצים
חלק לא מבוטל מן הקיבוצים בנגב מאפשר לינה באורחנים שהקימו, כך קיבוץ צאלים וקיבוץ משאבי שדה. חוות בודדים, מושבים, ויישובים קהילתיים בהם הוקמו צימרים המאפשרים לינה ברמת גבוהה יחד עם הייחוד של לינה בחווה מרוחקת ומבודדת. דוגמאות לכך הן חוות כרמי עבדת וחוות האלפקות.

לינה בנגב – בתי מלון
הביקוש הרב ללינה  בנגב יחד עם קהל מגוון הביא לפתיחה של בתי מלון חלקם מפוארים ממש. מצפה רמון היא דוגמא טובה לחזון של דויד לואיס שלקח בניין מגורים נטוש והפך אותו למלון פונדק רמון ובכך הוכיח שיש ביקוש למוצר שכזה. לאחרונה נבנה מלון בראשית המפואר על שפת מכתש רמון ומציע חוויית אירוח ולינה שלא היו מוכרים עד כה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איל יזרעאל

איל  יזרעאל חוות כרמי עבדת בנגב - צימריםיקב, טעימות יין, סיורים מאורגנים, קבוצות, חופשה במתנה 


מאמרים נוספים מאת איל יזרעאל
 
צימר חברתי בחוות כרמי עבדת
28/05/17 | צימרים
שותפות בין אורחי חוות כרמי עבדת לאורחי הצימרים מאפשרת למשפחת יזרעאל לתרום כמה עשרות לילות בשנה לעמותת אי"ל לחולי האפילפסיה. משפחות הילדים החולים מוזמנים לנפוש בחווה ולאגור כוחות מן היום יום המורכב של התמודדות עם המחלה הקשה וזאת בחינם.
אנו מקווים שבעלי עסקים נוספים יאמצו מודל זה לרווחת החברה והקהילה.


חופשה במתנה בחוות כרמי עבדת
14/01/16 | צימרים
חופשה במתנה היא מתנה מקורית לאנשים שאתם אוהבים, זו אינה רק מתנה זו הרפתקה, ניקוי ראש מילוי מצברים והכרות עם מקום נדיר שמעטים כמוהו בארץ, צימרים מיחודים, כרם ענבים ליין ויקב בוטיק משפחתי המייצר יינות משובחים.

לינה בדרום
29/12/12 | צימרים
מגוון אפשרויות לינה בדרום הולך גדל ומשבח עם השנים, לינה בחוות בודדים , צימרים בחוות, אכסניות נוער מלונות וחניוני לילה הם רק חלק מן האפשריות.

צימרים בשדה בוקר
09/06/12 | צימרים
צימרים בשדה בוקר הפכו כבר מזמן שם דבר למטיילים הישראליים המבקרים במדבר ומטיילים במעיינות נחל צין המפורסמים, עין עבדת, עין עקב ועין זיק, חוקרים את העיר העתיקה עבדת או מטיילים במכתש רמון המפורסם או במכתש הגדול או הקטן. בשנים האחרונות גילו גם תיירים מחול את הצימרים בשדה בוקר ובליל של שפות נשמע ברחבי הנגב. אמרנו כבר שבן גוריון מאושר?

סיום קורס קצינים
02/06/12 | צימרים
טקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1 המתקיים מספר פעמים בשנה ואליו מגיעים אלפי אנשים יכול לשמש מנוף מצוין לחשיפה והכרות עם נגב חדש ומרתק ששינה פניו לחלוטין בשנים האחרונות ומציע צימרים ולינה, יקבים ומחלבות ועוד מגוון גדול של אטרקציות

חוות בודדים בנגב במהלך ההסטוריה
05/04/12 | צימרים
חוות חקלאיות קיימות כהר אלפי שנים ובעצם החקלאות הקדומה כולה התבססה על חקלאות חוות. מאז קום המדינה ובעיקר בשנים האחרונות בפרויקט דרך היין בנגב הופך נושא חוות הבודדים לסיפור מרתק כאשר החוות משלבות בעיסוקים החקלאיים המסורתיים גם עיסוק בתיירות כמו גם הכנת יין ביקבי בוטיק קטנים וגבינות משובחות במחלבות משפחתיות.

חוות בודדים בדרום הארץ
05/04/12 | צימרים
חוות בודדים משנות בשנים האחרונות את פני הנגב, לא עוד חוות בקר ענקיות אלא חוות חקלאיות תיירותיות המגדלות ענבים ומייצרות יין חלב וגבינות, מארחות בצימרים לא שגרתיים ומאפשרות לחוות את הדרכים הצדדיות והמרתקות של הנגב.

לינה בנגב - מגוון אפשרויות
05/04/12 | צימרים
אפשרויות הלינה בנגב הולכות וגדלות וכך גם עולה הגיוון וגדל באופן משמעותי מספר המטיילים שבוחרים בנגב כמקום הטיול או החופשה המועדפים עליהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI