דף הבית ביטוח ביטוח בריאות חשיבות ביטוח בריאות פרטי
חשיבות ביטוח בריאות פרטי
neri bennun 03/06/12 |  צפיות: 6291

 

בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי. גובה התשלום החודשי עבור ביטוח הבריאות תלוי בהכנסתכם והוא מועבר על ידי הביטוח הלאומי באופן ישיר אל קופות החולים. ביטוח הבריאות הממלכתי אחראי על שירותים רפואיים בסיסיים יחסית ולכן אזרחים רבים מבטחים את עצמם ואת משפחותיהם בביטוח בריאות פרטי המעניק שירותים אשר אינם כלולים בסל הבריאות.

יתרונות הביטוח הפרטי על פני ביטוח הבריאות הממלכתי

ביטוח הבריאות הממלכתי מאפשר למבוטח בלהצטרף לקופת חולים על פי בחירתו ולקבל את השירותים הנמצאים בסל הבריאות. ביטוח פרטי לעומת זאת, מעניק למבוטח סל שירותים רחב במיוחד הכולל בין השאר: התייעצות עם רופאים מקצועיים במידת הצורך, תשלום עבור ניתוחים אשר יש לבצע בחו"ל, מתן מגוון תרופות אשר אינן כלולות בסל הבריאות ועוד רבות וטובות. כך, אמנם תשלמו תשלום חודשי נוסף אולם תהיו זכאים למגוון שירותים בשווי אלפי שקלים ובמקרים חריגים אפילו מאות אלפי שקלים.

ביטוח משודרג של קופות החולים

אחד המתחרים החזקים של הביטוח הפרטי הינו הביטוח של קופות החולים. כיום, כל קופות החולים מציעות מגוון סוגי ביטוחים המשדרגים באופן משמעותי את ביטוח הבריאות הממלכתי. חשוב לשים לב כי על אף הדמיון בכל הנוגע להתייחסות למקרי מחלות קשות ומוות, פוליסת ביטוח בריאות שונה לחלוטין מפוליסת ביטוח חיים. על מנת להרחיב את ביטוח הבריאות הרגיל, יש להעביר תשלום חודשי קבוע לקופת החולים בה אתם מבוטחים. יחד עם זאת ברוב המקרים ביטוח בריאות פרטי כולל סל שירותים גדול יותר מאשר ביטוח מורחב של קופת החולים ומתייחס למקרים חריגים ותרופות נדירות- מה שלא תמיד קיים בביטוח קופת החולים.

חבילות משפחתיות

רוב חברות הביטוח אשר מציעות ביטוח בריאות פרטי מאפשרות רכישת חבילות ביטוח משפחתיות. במידה ותחליטו לרכוש חבילה משפחתית- יוזל התשלום החודשי שלכם. כמו כן, ביטוח בריאות פרטי מתייחס במקרים רבים להטבות בריאותיות לילדים כגון טיפולי שיניים יד גיל מאוחר וכדומה.

ביטוח בריאות פרטי הניתן במקום העבודה

מקומות עבודה רבים מציעים לעובדיהם ביטוח בריאות פרטי להם ולמשפחותיהם. אפשרות זו הינה מצוינת ומומלץ לבדוק אותה. זאת כיוון שמדובר בביטוח המתבצע באמצעות חברת הביטוח עימה עובדת החברה בשאר התחומים ולכן התשלום החודשי שלכם יהיה מוזל יחסית. קיימים אף מקומות עבודה אשר מספקים לכם ביטוח בריאות פרטי ללא כל עלות ומאפשרים לכם לצרף בני משפחה בתשלום נמוך יחסית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 neri bennun


 


מאמרים נוספים מאת neri bennun
 
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. הנדסת מחשבים היא תת-תחום בענף במחשבים - מה לומדים במסלול זה?

הסבה מקצועית – לשיפור החיים
בעבר היה אדם מתקבל במקום עבודה והוא היה יכול להיות בטוח שמקומו מובטח לו עד הפנסייה. הזמנים השתנו ומקומות עבודה כאלה לא נשארו כמעט בכלל.

סוכרת – המחלה והטיפול
אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2.

סרטן השד – אבחון מוקדם מציל חיים
03/10/12 | סרטן
סרטן השד הוא סרטן מאד שכיח אצל נשים ומקורו ברקמות השד העוטפות את בלוטות החלב. סרטן השד ידוע כסרטן שיכול לשלוח גרורות לאברים חיוניים בגוף אם לא התגלה בשלב מוקדם.

חשיבות ביטוח בריאות פרטי
בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי.

סוגים שונים של ביטוח רכב
03/06/12 | ביטוח רכב
במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח טובה בשבילכם!
24/04/12 | ביטוח רכב
לרוב האנשים ישנו לפחות סוג רכב אחד שהם חולמים שיהיה להם, ולרוב החלום מתחיל בהיותם צעירים. למרות שישנה דעה כללית כזו שאומרת שרק גברים אוהבים מכוניות, או שגברים יותר אוהבים מכוניות, הרי שבשטח לא כך הדברים, וכמובן שגם לגבי הסטיגמה שנשים נוהגות פחות טוב, ישנם אנשים רבים שיחלקו עליה.

ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
11/03/12 | ביטוח רכב
כמו שכולכם בוודאי יודעים, על הכביש אף אחד לא ממש בטוח, בין אם אתם נוהגים ברכב ובין אם אתם הולכי רגל. תאונות לצערנו קורות ואף אחד אינו מחוסן מפניהן. לכן, אם אתם בעלי רכב, עליכם לבטח אותו.

ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
11/03/12 | ביטוח רכב
סוף סוף הגשמתם משאלה וקניתם רכב. אין זה משנה אם הרכב שקניתם הוא חדש או ישן, גדול או קטן. אתם צריכים לבטח אותו. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג. במאמר זה נעסוק בסוג השלישי, אך לפני כן, נציג סקירה קצרה של כל סוגי הביטוחים.

רכישת ביטוח רכב און ליין - לנסוע עם הזמן
15/01/12 | ביטוח רכב
תחילת המאה ה21 היא תקופה מרתקת מסיבות רבות. ללא ספק מדובר במעין תקופת מעבר, בה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת, אשר משנים מדי יום ביומו את עולמנו ואת הדרך בה אנו מתנהלים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI