דף הבית חינוך ולימודים לימודי תעודה ומקצוע לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
neri bennun 04/10/12 |  צפיות: 8595

לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. לימודי מחשבים ניתן לערוך ברמות שונות החל מלימודי תעודה, לימודי הנדסאות וגם לימודי הנדסת מחשבים. לימודי הנדסת מחשבים כלולים בתוכנית הלימודים להנדסה שכוללת גם תחומים נוספים כמו הנדסת אלקטרוניקה, הנדסת מכונות, הנדסת בניין, הנדסת תוכנה, הנדסת סביבה וכיוצא באלה.

לימודי הנדסת מחשבים - רמה אחת מעל כולם

לימודי הנדסה ככלל נחשבים ללימודים ברמה מאד גבוהה והם נמצאים במקום גבוה מבין המקצועות הנחשקים והתחומים השונים במסגרת לימודי מחשבים. לימודי הנדסה פותחים הזדמנויות תעסוקה רבות ורווחיות מאד. לימודי הנדסת מחשבים מאפשרים קליטה בתחום ההיי טק המציע את המשכורות הגדולות ביותר במשק לאנשי מקצוע.

לימודי הנדסת מחשבים מתחלקים לכמה אפשרויות. ניתן ללמוד לתואר אקדמאי או לתעודה. בנוסף ניתן לבחור מסלולי התמחות שונים כמו הנדסת תוכנה, הנדסת מחשבים וכדומה. המשותף לכל לימודי ההנדסה הם יכולת ראייה מערכתית ויכולת ניתוח ברמה גבוהה במיוחד, הבנת תהליכים ובקרתם בקנה מידה נרחב. את התלמידים מכשירים לצורת חשיבה מערכתית זו ובכל מסלול ישנה התמקדות בתכנים המתאימים לתחום הנלמד.

לימודי הנדסת מחשבים באוניברסיטה

לימודי הנדסת מחשבים באוניברסיטה הוא חלק מלימודי הנדסה באופן כללי. לימודי הנדסה באוניברסיטאות משלבים את החוג למחשבים, הפקולטה למדעי הטבע, בית הספר למדעים מדוייקים ומדעי ההתנהגות, כאשר גם בית הספר לרפואה שותף בחלק מהאוניברסיטאות במסלול לימודי הנדסה. לימודי הנדסת מחשבים מקיפים חומר רב מתחומים שונים והלימודים מאד אינטנסיביים בדומה ללימודי רפואה או משפטים. התלמידים רוכשים ידע תיאורטי וידע מעשי רב וניתנים קורסים במעבדות שונות ובכיתות לימוד פרונטליות ובסיום הלימודים יש להגיש עבודה מעשית.

מסלול הלימודים כולל לימודים של מדעים מדוייקים כשהמינון בין סוגי ההתמחות משתנים. כל סטודנט מחוייב ללמוד כמה קורסים במתימטיקה, פיזיקה, חשמל ומדעי המחשב. בנוסף ישנה אפשרות להרכיב את מסלול הלימודים על פי המקצועות החזקים של התלמיד הספציפי ולהתאים אותם למסלול שבחר.

לימודי הנדסת מחשבים במכללות

לימודי הנדסת מחשבים ניתן ללמוד גם בארץ וגם בחו"ל. בתחום הנדסת מחשבים ישנן מכללות המשתוות ברמתן לרמת האוניברסיטאות וחלקן נחשבות אפילו יותר. לאלה שמעוניינים להמשיך לתואר שני בתחום המחשבים מומלץ ללמוד במוסד מוכר ונחשב שיאפשר לו להמשיך ללימודים גבוהים בתחום. תואר שני ושלישי (דוקטורט) ניתן לעשות רק באוניברסיטאות המוכרות בארץ מכיוון שרוב המכללות אינן מלמדות לקראת תארים אלה. גם תחום המחקר בנושאים אלה מתרכז רק באוניברסיטאות ולכן מי שרוצה לעסוק במחקר והוראה יצטרך לעבור מהמכללה לאוניברסיטה. הייתרון היחסי של לימודי הנדסת מחשבים במכללה הוא רף תנאי הקבלה הנוח יותר, אך התשלום עבור הלימודים שם גבוה יותר אף הוא.

ההחלטה על לימודי הנדסת מחשבים במכללה או באוניברסיטה תלוייה גם ברמת ההישגים בפסיכומטרי, במספר המקומות בחוג וכדומה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 neri bennun


 


מאמרים נוספים מאת neri bennun
 
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. הנדסת מחשבים היא תת-תחום בענף במחשבים - מה לומדים במסלול זה?

הסבה מקצועית – לשיפור החיים
בעבר היה אדם מתקבל במקום עבודה והוא היה יכול להיות בטוח שמקומו מובטח לו עד הפנסייה. הזמנים השתנו ומקומות עבודה כאלה לא נשארו כמעט בכלל.

סוכרת – המחלה והטיפול
אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2.

סרטן השד – אבחון מוקדם מציל חיים
03/10/12 | סרטן
סרטן השד הוא סרטן מאד שכיח אצל נשים ומקורו ברקמות השד העוטפות את בלוטות החלב. סרטן השד ידוע כסרטן שיכול לשלוח גרורות לאברים חיוניים בגוף אם לא התגלה בשלב מוקדם.

חשיבות ביטוח בריאות פרטי
בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי.

סוגים שונים של ביטוח רכב
03/06/12 | ביטוח רכב
במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח טובה בשבילכם!
24/04/12 | ביטוח רכב
לרוב האנשים ישנו לפחות סוג רכב אחד שהם חולמים שיהיה להם, ולרוב החלום מתחיל בהיותם צעירים. למרות שישנה דעה כללית כזו שאומרת שרק גברים אוהבים מכוניות, או שגברים יותר אוהבים מכוניות, הרי שבשטח לא כך הדברים, וכמובן שגם לגבי הסטיגמה שנשים נוהגות פחות טוב, ישנם אנשים רבים שיחלקו עליה.

ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
11/03/12 | ביטוח רכב
כמו שכולכם בוודאי יודעים, על הכביש אף אחד לא ממש בטוח, בין אם אתם נוהגים ברכב ובין אם אתם הולכי רגל. תאונות לצערנו קורות ואף אחד אינו מחוסן מפניהן. לכן, אם אתם בעלי רכב, עליכם לבטח אותו.

ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
11/03/12 | ביטוח רכב
סוף סוף הגשמתם משאלה וקניתם רכב. אין זה משנה אם הרכב שקניתם הוא חדש או ישן, גדול או קטן. אתם צריכים לבטח אותו. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג. במאמר זה נעסוק בסוג השלישי, אך לפני כן, נציג סקירה קצרה של כל סוגי הביטוחים.

רכישת ביטוח רכב און ליין - לנסוע עם הזמן
15/01/12 | ביטוח רכב
תחילת המאה ה21 היא תקופה מרתקת מסיבות רבות. ללא ספק מדובר במעין תקופת מעבר, בה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת, אשר משנים מדי יום ביומו את עולמנו ואת הדרך בה אנו מתנהלים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI