דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר סוכרת – המחלה והטיפול
סוכרת – המחלה והטיפול
neri bennun 04/10/12 |  צפיות: 6198

סוכרת נחשבת למחלה של המאה ה-21. אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2. סוכרת נחשבת למחלה כרונית וגנטית הפורצת בשעה שהלבלב מתקשה לייצר אינסולין. תפקיד האינסולין הוא ויסות ופירוק של הסוכרים בדם. ללא אינסולין מגיעה רמת הסכר בדם לרמות גבוהות המזיקות לגוף.

סוכרת היא סיבת המוות מספר ארבע בקרב גברים ומספר שלוש אצל נשים. שכיחות המחלה זהה בכל העולם המערבי וגם בישראל. למרות הנתונים הללו והיותה של המחלה מחלה כרונית ניתן לטפל בה ולהחזיר את החולה לאורח חיים תקין.

טיפול מונע למחלת הסוכרת יכול להיות הקפדה על אורח חיים בריא של תזונה נכונה ושתיית מים מינראלים. מים מינראלים הם בעלי מליחות קטנה בהרבה ממים רגילים ולכן שתיית מים מינראלים בנוסף לתזונה נכונה ופעילות גופנית מתאימה ויום יומית עשוייה למנוע את התפרצות המחלה אצל אנשים רבים.

כיצד נזהה את מחלת הסוכרת

יש כמה סימנים שכדאי לשים אליהם וכאשר הם מופיעים יש לערוך בדיקות לסוכרת. הליכה לשירותים יותר מהממוצע עשוייה להיות סמפטום של המחלה. כאשר יש עודף סוכר בגוף והאינסולין אינו פועל הכליות אינן מחזירות את הגלוקוז לדם והן פועלות בצורה מוגזמת. תהליך זה גורם להתמלאות מהירה של השלפוחית והליכה לשירותים לעיתים תכופות יותר מהרגיל. גם צימאון גדול מהרגיל ושתיית נוזלים רבים, כגון מים מינרלים יכול להיות סימן נוסף לסוכרת.

אובדן משקל ללא תוכנית דיאטה מיוחדת מתרחשת בסוכרת מסוג 1. הדבר מתרחש כאשר הלבלב מחפש אחר מקור אנרגיה חלופי מכיוון שהתאים אינם קולטים גלוקוז. המצב מביא להיחלשות רקמות השריר והשומן לכדי קבלת אנרגיה מהם. גם סימנים של חולשה ועייפות יכולים להעיד על אפשרות של סוכרת. כשהתאים בגוף אינם מגיבים לאינסולין הגלוקוז נשאר מחוץ לתאי הדם של מחזור הדם. במצב זה תאי הדם משתוקקים לאנרגיה הגוף נחלש והעייפות מבטאת זאת. סימנים של עיקצוץ ותחושת רדימות ברגליים ובידיים יכולים להעיד על המצאות של סוכרת. תופעה זו מתרחשת כתוצאה מעודף סוכר בדם הפוגעת במערכת העצבים ובעיקר באזורי הגפיים ומכאן תחושת העיקצוץ בקצות האצבעות ברגליים או בידיים.

סוכרת מסוג 2 יכולה להתפתח באופן הדרגתי ללא ידיעת החולה כלל. ערכי הסוכר בדם יכולים להיות מאד גבוהים במשך זמן ממושך עוד לפני שנעשתה בדיקה לאיבחון המחלה.

סימנים נוספים לסוכרת

סימנים נוספים נפוצים להימצאות סוכרת הם טישטוש בראייה, עיקצוץ או תחושת גירוד שאינה מרפה. יובש בעור, התפתחות דלקות באופן תכוף, פצעים שונים הנרפאים באיטיות גדולה וכדומה. כל אלה מעידים על רמת גלוקוז גבוהה בגוף וכאשר אתם מבחינים בסימנים אלה מומלץ לגשת לרופא כדי לערוך בדיקות מקיפות לאבחנת המחלה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 neri bennun


 


מאמרים נוספים מאת neri bennun
 
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. הנדסת מחשבים היא תת-תחום בענף במחשבים - מה לומדים במסלול זה?

הסבה מקצועית – לשיפור החיים
בעבר היה אדם מתקבל במקום עבודה והוא היה יכול להיות בטוח שמקומו מובטח לו עד הפנסייה. הזמנים השתנו ומקומות עבודה כאלה לא נשארו כמעט בכלל.

סוכרת – המחלה והטיפול
אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2.

סרטן השד – אבחון מוקדם מציל חיים
03/10/12 | סרטן
סרטן השד הוא סרטן מאד שכיח אצל נשים ומקורו ברקמות השד העוטפות את בלוטות החלב. סרטן השד ידוע כסרטן שיכול לשלוח גרורות לאברים חיוניים בגוף אם לא התגלה בשלב מוקדם.

חשיבות ביטוח בריאות פרטי
בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי.

סוגים שונים של ביטוח רכב
03/06/12 | ביטוח רכב
במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח טובה בשבילכם!
24/04/12 | ביטוח רכב
לרוב האנשים ישנו לפחות סוג רכב אחד שהם חולמים שיהיה להם, ולרוב החלום מתחיל בהיותם צעירים. למרות שישנה דעה כללית כזו שאומרת שרק גברים אוהבים מכוניות, או שגברים יותר אוהבים מכוניות, הרי שבשטח לא כך הדברים, וכמובן שגם לגבי הסטיגמה שנשים נוהגות פחות טוב, ישנם אנשים רבים שיחלקו עליה.

ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
11/03/12 | ביטוח רכב
כמו שכולכם בוודאי יודעים, על הכביש אף אחד לא ממש בטוח, בין אם אתם נוהגים ברכב ובין אם אתם הולכי רגל. תאונות לצערנו קורות ואף אחד אינו מחוסן מפניהן. לכן, אם אתם בעלי רכב, עליכם לבטח אותו.

ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
11/03/12 | ביטוח רכב
סוף סוף הגשמתם משאלה וקניתם רכב. אין זה משנה אם הרכב שקניתם הוא חדש או ישן, גדול או קטן. אתם צריכים לבטח אותו. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג. במאמר זה נעסוק בסוג השלישי, אך לפני כן, נציג סקירה קצרה של כל סוגי הביטוחים.

רכישת ביטוח רכב און ליין - לנסוע עם הזמן
15/01/12 | ביטוח רכב
תחילת המאה ה21 היא תקופה מרתקת מסיבות רבות. ללא ספק מדובר במעין תקופת מעבר, בה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת, אשר משנים מדי יום ביומו את עולמנו ואת הדרך בה אנו מתנהלים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI