דף הבית תחבורה ורכב ביטוח פורטל israbit זכויות המבוטח בביטוח רכב
פורטל israbit זכויות המבוטח בביטוח רכב
דנה הראלי 18/07/12 |  צפיות: 13714

ביטוח רכב הינו מוצר המגיע ב"אריזת סטנדרט", אולם המבוטח יכול לבחור בין הרכבים שונים של סעיפים בפוליסה, שאלו הופכים את המוצר למתאים יותר עבורו. בתוך כל סעיף שכזה יכולים להמצא מונחים "חלקלקים" בביטוח, אשר אינם מובנים במלואם בזמן רכישת הפוליסה, אלא רק כלאחר מעשה. הנכון הוא להיות מוכנים בכל תביעת ביטוח תוך כדי שליטה באותן זכויות ביטוח. מושגים כמו "מוסך הסדר" או "תקרת ביטוח" אמורים להיות ידועים מראש, כמו גם "דמי השתתפות עצמית" בביטוח, או "שמאי הבית". להלן הסבר קצר עבור אותם מושגים שגורים.

מוסך הסדר – תחת איזה הסדר הוא מצוי?

ישנם מוסכים שונים אשר לאו דווקא הינם מוסכים מורשים לאותם הרכבים. מוסכים אלו ירצו להרוויח יותר לקוחות אשר באים לאחר נזק לרכב כדי לתקנו אצלן. הלקוחות המבוטחים ירוויחו מחיר זול יותר בהשתתפות העצמית שישלמו על המקרה, המוסכים – ירוויחו את הלקוחות וחברות הביטוח תרווחנה מחיר נמוך יותר שתשלמנה לצורך תיקון הרכב כשהן נותנות את השירות בביטוח מקיף לרכבים.

שמאי הבית – מי הוא?

רשימת שמאי הבית שעובדים בשיתוף עם חברת הביטוח רכב ניתנת מידי חברת הביטוח בעצמה. אמנם הלקוח יכול לבחור בעצמו את השמאי מתוך הרשימה או להביא שמאי חיצוני ובלתי תלוי, אולם המקרה האחרון יעלה מעט יותר כסף למזמין השירות. שמאי הבית לעומת זאת עלול להיות מצוי בקשר אינטרסנטי עם חברת הביטוח.

ומה אם חברת הביטוח לא קיבלה את הדו"ח של השמאי החיצוני?

החברה לביטוח אוטו אינה חייבת לקבל את הדו"ח של השמאי, ובמקרה הזה אותו מבוטח יכול לפנות ולפתוח פניית ערעור אצל השמאי הראשי שמייצג את משרד התחבורה.הוא יהיה המכריע בנושא, ויציג את הפתרון – הדו"ח שעל פיו יש לפעול.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דנה הראלי


 


מאמרים נוספים מאת דנה הראלי
 
ערן שלזינגר- הדפסת חולצות לאירועים מיוחדים
באירועים כמו חתונה ובת או בר מצווה, חלק חשוב בארגון האירוע הוא בחירת מתנות לאורחי המסיבה. יש שבוחרים מחזיקי מפתחות, פרחים או תמונות מגנטיות אך חולצות עם הקדשה או הדפסה הומוריסטית גם מהוות מתנה חביבה וגם יוצרות שיח משעשע בין האורחים.

אורי עצמון- הדפסת חולצות בית ספר
עיצוב חולצה לילדים לבית הספר – זו חולצה שמלווה את הילד לכל אורך היום – בשיעורי החינוך הגופני ובהפסקות, מתחת לבגדים או כמלבוש העיקרי לבית הספר.

דנה תדמור מציגה: מצלמות סמויות - לתעד כל רגע במעקב
עוד חידוש כללי בעולם הבילוש, ובייחוד המצלמות למעקב וגם המצלמות הנסתרות הוא שדרוגן לאיכות צילום בHD. הדבר מבטיח תיעוד של המתרחש בצורה חלקה יותר שניתן מיידית להבין את המתרחש בה.

אקסיום אופנת בגדים לילדות
כשהולכים לאירועים לילדים או למבוגרים ויש צורך להיראות יפה ומגונדר, ישנן שמלות מיוחדות לאירועים כמו גם שמלות ערב. פריטי לבוש אלו עולים לרוב סכומי כסף גבוהים יותר, ומי שאינו מעוניין מטעמיו – שלו להזין את פרטיו באתר יכול ליצור קשר טלפוני עם החנות ולהמשיך את הטיפול בתשלום באופן שנוח לו.

פאונדרס הלבשה - חולצות לחתונה - קלאסיות או מפתיעות ?
09/04/13 | חתונות
אחד מן השלבים המשעשעים והכיפיים ביותר בחתונה, הוא שלב הריקודים עם החברים. בשלב זה של החתונה הזוג סוף משחרר לחץ, נהנה ומבלה. בשנים האחרונות, נכנסה מודה חדשה לעולם החתונות והיא חולצות החתונה.

פאונדרס- הפקות ארועים לכל כיס
הפקת ארועים בשנים האחרונות הפכו להיות אחת מההוצאות הגדולות ביותר עבור כל משפחה. בחירת הצלם, אולם ארועים, מעצב וכדומה הם רק חלק מההוצאות הנכנסות תחת קטגוריה זו של הפקת ארוע.

ערן שלזינגר- גן ארועים מה לבדוק?
הדבר החשוב ביותר בעת תכנון ארוע הוא בחירת המקום בו הוא ייתקיים. כיום אין ספק שארוע במקום פתוח מספק חוויה מדהימה לעומת ארוע במקום סגור. שלל הריחות, הצבעים והאוויר הטבעי

עו"ד דנה תדמור- מכרזים-חוקים והגבלות
מכרז היא שיטה להצעת עבודה תמורת מחיר מסוים על פי בקשה. בשיטת המכרז נלקח הספק אשר מציע את איכות העבודה הטובה ביותר תמורת המחיר הנמוך ביותר. מכרז הוא הליך משפטי

אריאל אורי עצמון- משחקים לתינוקות בני שנתיים
20/03/13 | הורות
אם אתם מצפים לתינוק חדש במשפחה, וודאי אתם מתארגנים כבר מבחינת כל הציוד הדרוש. אך מה לגבי משחקים? משחקים לתינוקות הפכו לדבר יקר במיוחד, ובמציאות בה יוקר המחיה גבוה

אקסיום- התפתחות וצעצועים לתינוקות
20/03/13 | הורות
ההתייחסות לילדים ובמיוחד לתינוקות עברה שינוי מהפכני בעשרות השנים האחרונות ואם בעבר ילדים יצרו שעשוע עבור עצמם, כיום תעשיית המשחקים מציעה שפע של אפשרויות לצעצועים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI