דף הבית בית משפחה וזוגיות חיות בית סוסים פרא אמריקאים
סוסים פרא אמריקאים
Bracha Gadot 07/10/12 |  צפיות: 4058

לסוסים ובני אדם יש קשר עתיק. כפי הנראה היו אלה נוודים אסייתיים אשר בייתו סוסים כבר לפני כ -4,000 שנה, הם השתמשו בהם לרכיבה ולסחיבת משאות כבדים, גם עם כניסתו של עידן המנוע המכני, הסוסים עדיין חיוניים לבני האדם. סוסים עדיין תופסים מקום של כבוד בתרבויות רבות.

סוסי פרא בדרך כלל מתכנסים בקבוצות של 3-20. סוס (זכר בוגר) מוביל את הקבוצה, אשר מורכבת מסוסות (נקבות) וסייחים צעירים. מוסטנג הוא סוס פרא שנמצא בארצות הברית של אמריקה. הם גם לפעמים ידועים כמו סוסים פרא אמריקאים, מוסטנג קבל את שמו מן המילה mesteño הספרדי, כלומר פרוע או תועה. סוסים אלה בדומה לגזע של סוסים ערבים הם סוסים חזקים וקשוחים. יש להם עצמות ורגליים חזקות מאוד, והם בדרך כלל מוצקים ושריריים. עם זאת, מכיוון שהם התרבו בטבע המבנה שלהם קצת שונה מאלה של סוסים מקומיים.

בשנות 1800 בקליפורניה שבארצות הברית נהרגו בידי חוואים זועמים 40,000 סוסי פרא מהסיבה שהסוסים היו אוכלים את המרעה של החוואים. בשנת 1930 סוסי פרא רבים נמכרו כמאכל לצריכה של בעלי חיים אחרים. עם זאת, מאז שנת 1971 הסוסים הפכו למוגנים על ידי מנהל המקרקעין והם כבר לא נשחטו.

היסטוריה: סוסי המוסטנג הם ממוצא ספרדי, סוסים אלה הובאו לצפון אמריקה על ידי חוקרים ספרדיים. בכל מקום שהתיישבו ספרדים סוסיהם הגיעו אחריהם. בעלי חיים אלה הורשו לשוטט חופשיים ונגנבו בקלות על ידי האינדיאנים. סוסי המוסטנג הפכו מהרה לידידים הטובים ביותר של הילידים האמריקאים ושימשו אותם לצורך רכיבה על סוסים. סוסים אלה התרבו והפכו לבסיס של המוסטנג המודרני. היום לעומת זאת, הסוסים התערבבו עם מגוון רחב של גזעי סוסים אחרים, מסוסים גזעיים טהורים למעורבים, וזה גם הגורם למגוון הרחב של צבעיהם, גודלם, ואופיו של הסוס.

צבעים: מכיוון שבמרוץ הזמן סוסים רבים התערבבו עם גזעים אחרים של סוסים שיש להם מגוון עצום של צבעים, הצבעים השתנו בין עדר לעדר, יכולים להיות סוסים בגוונים של שחור, כסף מנומר, חום, לבן , ועוד מגוון רחב של צבעים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Bracha Gadot

להחזיק מקלדת ביד לא הופך אותי לסופרת, והעובדה שאני בעל מצלמה לא עושה אותי לצלמת אבל אני נהנת לצלם, לכתוב, ולחקור, פירוש חלומות הוא אתגר עבורי, מתכוני פשטידות מרתקים אותי. אני כותבת ברכות ליום הולדת ובזמן הפנוי במידה ונישאר אני רוכב על סוסים. 


מאמרים נוספים מאת Bracha Gadot
 
חלומות בשלב העמוק ביותר של מחזור השינה
07/10/12 | חלומות
אתה שקוע בשינה עמוקה וחולם חלום. זה מרגיש לך כל כך מציאותי שאתה ממש בטוח שהחוויה היא אמיתית, ההרגשה נשארת גם אחרי שאתה מתעורר. אם היה לך מזל אז חלמת על כוכב קולנוע אהוב, ובמיקרה הפחות טוב התעוררת מכוסה זיעה קרה לאחר סיוט שהיה לך. זיגמונד פרויד האמין שהחלומות הם חלון אל הלא מודע שלנו וחלק מהמחקרים מצביעים על כך שיכול מאוד להיות שזיגמונד פרויד עלה על משהו. אז מה הם בעצם חלומות? לאמיתו של דבר, חלומות הם תמונות ודימויים, מחשבות, צלילים וקולות, ותחושות סובייקטיביות שאנו חווים כאשר אנו ישנים. חלום יכ

מהו כרטיס ברכה ומה יעודו
כרטיסי ברכה משמשים כמעט את כולם בכל הגילאים, הם מבטאים רגשות כלפי האדם האחר. כרטיס ברכה הוא כלי יעיל לביטוי רגשות כלפי בני משפחה, חברים, קרובים ועמיתים בכל המדינות. למרות התחרות הקשה בגלל הזמינות של כרטיסים אלקטרוניים, הביקוש לכרטיסי ברכה כתובים בעבודת יד הוא עדיין גבוה ואפילו הולך וגובר.

חרדה וחלומות
07/10/12 | חלומות
פחד מסיוטים, חרדות או אמונות תפלות לגבי חלומות יכול לחסום אותנו מהאפשרות לזכור את החלום, אבל בדרך כלל ניתן להתגבר על החששות על ידי למידה עצמית והבנה של החלומות ועל ידי הכרה שלהרבה מהחלומות שלנו בעצם יש משהו לומר לנו,

סוסים פרא אמריקאים
07/10/12 | חיות בית
לסוסים ובני אדם יש קשר עתיק. כפי הנראה היו אלה נוודים אסייתיים אשר בייתו סוסים כבר לפני כ -4,000 שנה, הם השתמשו בהם לרכיבה ולסחיבת משאות כבדים, גם עם כניסתו של עידן המנוע המכני, הסוסים עדיין חיוניים לבני האדם. סוסים עדיין תופסים מקום של כבוד בתרבויות רבות.

פשטידה או קיש
רוב האנשים חושבים שהקיש שהיא בעצם הפשטידה הומצא על ידי הצרפתים, אבל קיש מקורו בעצם בגרמניה, בממלכה מימי הביניים של לורן, תחת שלטון גרמני, ושמאוחר יותר שינה את השם הצרפתי לוריין. המילה קיש הגיע גם היא מהלקסיקון הגרמני 'Kuchen', כלומר עוגה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI