דף הבית בניין ואחזקה גינון ניצחון האנדרדוג
ניצחון האנדרדוג
יוסי בוזגלו 12/11/12 |  צפיות: 2940

אין ספק כיום, שכדור הארץ שייך, לכל הפחות בחלקיו היבשתיים, לאדם. ממעוף הציפור, השטחים היבשתיים של כדור הארץ חושפים בניינים רבי קומות עצומים, אורות שהודלקו במצוות האדם, כבישים רבים עם מכוניות כמלוא העין וכן הלאה. מעבר לכך, בני האדם כבר השכילו להשתמש בשמים, וכעת גם ממעוף הציפור ניתן להבחין באנשים בגודל מלא - יושבים במטוס מהיר מציפור וחזק ממנה לאין ערוך, ופעמים רבות – גם גבוה ממנה. אכן, האדם עושה בכדור-הארץ כבשלו, בעוד שאר מיני בעלי החיים הגדולים כלואים במתקנים מגודרים, מעשה ידי האדם (לראייה, אפילו באפריקה, הסוואנה הענקית – הקרוגר פארק – מגודרת). עם זאת, על אף הצלחתו החד משמעית של האדם בתחומים רבים, עדיין הוא נותר חסר אונים – באופן יחסי – אל מול חרקים ומזיקים.

ניצחונם של החרקים – שלב ראשון

יש לציין את זאת – החרקים הם לא פראיירים, ולא מסכנים. האדם הורג בהם בקנה מידה מאסיבי, אך סכנת ההכחדה לא אורבת לרובם יותר משהיא אורבת לאדם עצמו. אדרבא, מן הידועות היא שהחרקים מסוגלים להתקיים גם במקומות בהם פצצת אטום הטילה חורבן מוחלט. השלב הראשון בניצחונם של החרקים, הוא עצם קיומם. גם לאחר שהשמיד קשת רחבה של מיני בעלי חיים, עדיין האדם לא הצליח לחסל את אוכלוסיית החרקים. היתושים עוקצים את עורו, המקקים בונים להם בית בביתו, הזבובים מציקים לו – ואלה הם המעט שמן המעט. ההדברה – ניסיון נוסף של האדם לשלוט באוכלוסיות של פרטים שאינם בני מינו – לא מקרבת את האדם לפתרון הבעיה, יותר משאידוי מלאכותי של מים מקדם אותו בהעלמת הים מפני האדמה. החרקים הם כאן, ועל פי כל הראיות, הם כאן כדי להישאר.

ניצחונם של החרקים – שלב שני

במקומות בהם החרקים לא תוקפים את האדם ישירות, הם תוקפים את בני בריתו. הטרמיטים שמים לאל תבואה שהצטברה משך זמן רב, מכרסמים בעץ שהאדם השתמש בו לבנייה – וזאת מבלי להזכיר קשת רחבה של מזיקים אחרים לשדות. נוסף על כך, פרעושים, קרציות או תולעים עושים שמות בבני בריתם הנאמנים של האדם – הכלבים והחתולים. הכלב, שהוא ככל הנראה בן הברית הוותיק ביותר של האדם, עומד חסר אונים אל מול צבאותיהם. האדם מנסה לעזור לו כמיטב יכולתו, אך פתרון הבעיה הוא זמני וגבולי. במונחים הלקוחים ממלחמתו של האדם בעצמו, אפשר לנו לומר שהפן הזה בלחימה של החרקים באדם, עשויה להזכיר לוחמה א-סימטרית – כאשר אויבך חזק ממך, אינך יכול להשיב לו באותו מטבע. עליך לנהוג בערמומיות, ולהשתמש בכלים לא כוחניים – כמו מהירות, כמו הסוואה. עם שהאדם ככל הנראה אינטליגנטי יותר מהחרק – מוכרחים להודות שהאחרון לא מוותר בלי מלחמה.

והרי התחזית

לעתים החרקים מצליחים להרוג בבני האדם – אך קורבנות האדם במלחמה הזו לא ראויים להיספר, ביחס למספר החרקים האסטרונומי שנופל חלל מדי יום. החרקים הם האנדרדוג הקלאסי – הם מכוערים מהאדם, טיפשים ממנו, קטנים ממנו. אין שום סבירות שבמלחמה בין החרק לאדם, האדם ייצא מופסד. עם זאת, כפי שהוזכר, החרק עמיד יותר מהאדם בפני מפגעי קרינה, כמו גם משינויי אקלים – וכך, ניתן להעריך שהחרקים יצפו בנפילתו של האדם – ניצחון האנדרדוג.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI