דף הבית עסקים ייעוץ עסקי אגריקווליטי - נציגת ועידת ההשקעות בחקלאות של מזרח אפריקה בישראל ובהודו
אגריקווליטי - נציגת ועידת ההשקעות בחקלאות של מזרח אפריקה בישראל ובהודו
שפריר גודל 28/11/12 |  צפיות: 3775

חברת אגריקווליטי (AgriQuality), שמשרדיה ממוקמים בפארק התעשייה בעומר, נבחרה לאחרונה על ידי מארגני ועידת ההשקעות בחקלאות של מזרח אפריקה, East Africa Agriculture Value Chain Investment Summit, לייצגה בישראל ובהודו. הוועידה, שתיערך בחסות ממשלת אוגנדה, כמו גם התערוכה שנערכת במקביל לה, ישמשו מקום מפגש בין משקיעים מרחבי העולם לבין יזמים של פרויקטים, ארגונים בינלאומיים וגורמי ממשל במדינות המשתתפות בוועידה.לדברי מר אדווארד קטנדה (Edward Katende) ממנהלי החברה המארגנת, "מטרת הוועידה לעזור למדינות מזרח אפריקה לממש את הפוטנציאל שלהן ולהפוך אותן לתחרותיות בעיני משקיעים שיסייעו בידי המדינות לפתח את הכלכלה". מארגני הוועידה רואים בנעשה בישראל מודל לחיקוי והם מיחסים חשיבות רבה להשתתפותם של הנציגים הישראלים בתערוכה. חברות ישראליות יוכלו לאתר פרויקטים, מיזמים והזדמנויות עסקיות במזרח אפריקה המתעוררת.

מנכ"ל אגריקווליטי, שפריר גודל,  ישתתף בדיונים המקצועיים לצד נשיא אוגנדה מר יוורי קגוטה מוסווני (H.E.) Yoweri Kaguta Museveni), הגברת אמיליה קיימבדה (Amelia Kyambadde), שרת המסחר, התעשייה ושיתוף הפעולה של אוגנדה, ושר החקלאות, בע"ח והמדגה, מר טרס בוסינימגי (Tress Bucyanayandi) ואנשי מקצוע נוספים מרחבי העולם. מר גודל יציג ניתוח של המקרה הישראלי של פיתוח חקלאות מתקדמת ומובילה עולמית. הדגש בהרצאה יהיה על ישראל כמדינת סטרטאפ "startup nation" ועל ענפי חקלאות ישראלית כחלק מאומת הסטרטאפ. שפריר ידבר על סיפורה של החקלאות הישראלית, המצליחה לספק את מרבית הצריכה הישראלית במגוון ענפים ובמקביל לייצא בהיקפים ניכרים.

חברות ישראליות מתחומי הקלינטק, החקלאות והמזון יוכלו למצוא בוועידה והתערוכה הזדמנויות עסקיות בתחומים של פיתוח תשתיות חקלאיות, מערכי POST HARVEST ושיווק של תוצרת חקלאית טרייה ומעובדת. החקלאות והתעשייה החקלאית מישראל יזכו למעמד מיוחד בוועידה. חברות ישראליות יוכלו להשתלב בפרויקטים שיחשפו בוועידה ולפגוש מקבלי החלטות חשובים. כפי שאומר אדוארד קטנדה "אנו מאמינים שיש לנו מה ללמוד מהחקלאות הישראלית"

על רקע משבר המזון העולמי מופנית תשומת לב רבה של ארגונים בינלאומיים וגופים מממנים רבים לאפריקה.

את החשיבות לפיתוח היצוא הישראלי זיהו גם במכון הישראלי ליצוא ושיתוף פעולה בינלאומי. תוכנית העבודה לשנת 2013 המתגבשת בימים אלו כוללת גם פעילות מיוחדת מול גורמים באפריקה לקידום היצוא הישראלי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שפריר גודל


 


מאמרים נוספים מאת שפריר גודל
 
עורו חקלאים, מישהו הזיז את הגבינה שלכם!
05/03/15 | חקלאות
הודו איננה רק גסטהאוס בשיפולי ההימליה או בגואה ותמונות צבעוניות של השונה והאחר. 70% מהתפוחים שלה מיובאים, כך מרבית ההדרים, התמרים ועוד ועוד. הודו מתקשה לספק את המזון לאוכלוסייתה ולכן מייבאת חלק ניכר ממנו. היצואנים החקלאיים, כמו רבים אחרים בישראל, נוטים בטעות ש"לא לספור" את הודו שנתפסת אצלם כמרוחקת, אקזוטית, עניה ולא מתאימה כשוק.

מסלולי סיוע ומימון למגזר החקלאי
11/08/13 | חקלאות
עסקים חקלאיים, בין אם מדובר במגדלים, חברות יצוא תוצרת, חברות סטרט-אפ או חברות יצרניות, עשויים ליהנות ממסלולי הלוואות וסיוע שונים העומדים לרשותם בסיוע המדינה וגופים נוספים. במקרים רבים המנהלים אינם מודעים לאפשרויות הללו ומחמיצים את ההזדמנות להסתייע בכלי הסיוע הנוחים הללו. הרשימה הבאה סוקרת בקצרה את אופי מסלולי הסיוע הזמינים כיום.

ניהול החשבונות ככלי ניהולי של בעל העסק הבינוני
הנהלת החשבונות היא כלי הבסיס לניהול הכספים של העסק ועל כתפי מנהל העסק מונחת האחריות להביאה למצב בו תשרת אותו ותהווה בסיס לניהול כספי של החברה, תקציב, תזרים ודוחות רווח והפסד מעודכנים

הבנקים הגדולים והעסקים הקטנים
מאמר זה מתייחס למשבר הפיננסי העולמי מנקודת מבטו של העסק הקטן והבינוני ומערכת יחסיו עם הבנקים איתם הוא עובד. אין כאן כוונה לתת הסברים מלומדים על הסיבות למשבר או להתייחס להשפעות הגלובליות והלאומיות של המשבר הפיננסי והמיתון שמתדפק בשער. נחדד מקצת מנקודת המבט של הבנקים על המצב ונחדד את הכלים העומדים בפני מנהלי העסקים כדי להתמודד עם מצוקת האשראי העומדת בשער.

הרישות העסקי- Networling
הנטוורקינג הוא טוויית רשת קשרים, שמבוססת על הרחבת מעגלי היכרות אישיים, המניבה לקוחות בטווח הארוך ותומכת בהצלחה העסקית. הרחבת רשת הקשרים נעשית בכל מישור ובכל תחום של חיינו

להוציא יותר מ"הר השקלים" שאנו משקיעים בפרסום
פתחת עסק? אתה בוודאי מכיר את הסיפור. כדי לעזור ולשכלל, ולו במעט, את המשא ומתן עם נציגי המכירות המנוסים, המשכנעים האולטימטיביים והעקביים וכדי להגדיל את האפקטיביות של הפרסום שלך, קיבצתי מספר קווים מנחים לפרסום נכון עבור העסק הקטן והבינוני – זה שאין לו משרד פרסום מקצועי שמלווה אותו.

"כלי עבודה" לגיוס הון - תקציר המנהלים
הכנת תקציר המנהלים היא חלק מתהליך גיוס ההון בחברות הזנק כמו גם בחברות וותיקות יותר, המבקשות להניע תהליך חדש, פרויקט חדש או שיתוף פעולה עם גורם מממן או גורם עסקי אסטרטגי. ברשימה זו אתמקד בתקציר המנהלים מנקודת מבטו של היזם המתחיל, המבקש לגייס מימון למימוש רעיון עסקי שהגה ויזם

האם יבוא עצמי מתאים לי? האם אני מסוגל לפתח שווקים בחו"ל עבור מוצרי?
ההחלטה על יצוא או יבוא היא החלטה מהותית ויישומה מחייב הקצאת משאבי ניהול משמעותיים. במאמר זה נבדוק את השאלות העומדות על הפרק.

מדוע חברות ישראליות קטנות ובינוניות ממעטות לפעול בהודו?
12/05/13 | חקלאות
המשבר הכלכלי העולמי שפגע בשווקי היעד המסורתיים של ישראל הביא חברות ישראליות לפיתוח עסקיהן בהודו * המוניטין הישראלי במגוון תחומים, ובהם תחום החקלאות וטכנולוגיות המים מהווים נקודת התחלה טובה ליצואנים המתחילים את דרכם במדינה הענקית

אגריקווליטי - נציגת ועידת ההשקעות בחקלאות של מזרח אפריקה בישראל ובהודו
חברת אגריקווליטי (AgriQuality), שמשרדיה ממוקמים בפארק התעשייה בעומר, נבחרה לאחרונה על ידי מארגני ועידת ההשקעות בחקלאות של מזרח אפריקה, לייצגה בישראל ובהודו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI