דף הבית פיננסים וכספים נדל"ן רכישת בתים בארה"ב היום: חלון הזדמנויות שחבל לפספס
רכישת בתים בארה"ב היום: חלון הזדמנויות שחבל לפספס
אירה פינסקר 25/12/12 |  צפיות: 3375

הסיטואציה בה מצוי כרגע שוק הבתים בארה"ב היא ייחודית. לאחר משבר הנדל"ן של 2007 עדיין קיימים נכסים מעוקלים רבים, היקף המכירות עדיין נמוך והמחירים עדיין בקרקעית. יחד עם זאת, ישנו בסיס לאופטימיות זהירה: המכירות במגמה חיובית, מספר העיקולים יורד, וגם המחירים מתחילים אט אט לטפס כלפי מעלה. ייתכן כי חלון הזדמנויות נפתח בפני משקיעים זרים ממש כנגד עינינו.

המשבר האחרון פגע בראש ובראשונה בשוק הבתים הפרטיים הזולים והבינוניים, ופחות בנכסים יוקרתיים. ניזכר, שהסיבה להתפרצות המשבר הייתה היעדר יכולת להחזיר משכנתאות, והאלפיון העליון פחות זקוק למשכנתאות מאשר המעמד הבינוני. הרבה בתים בארה"ב נעקלו ועברו לבעלות של הבנקים. הליכי העיקול אורכים זמן רב, והבתים השוממים מדרדרים מבחינת מצבם הפיזי בהיעדר דיירים. הבנקים אינם מסוגלים להתעסק במספר רב של בתים הזקוקים לשיפוץ ומעדיפים להוריד את המחיר. כתוצאה מכך ניתן היום לרכוש בתים בארה"ב במחירים נמוכים מאוד של 50-100 אלף דולר בלבד – מחיר בו לא ניתן לרכוש אפילו דירה צנועה בארץ.

ממשלת ארה"ב עושה מאמצים רבים על מנת למשוך קונים פוטנציאליים, לרבות קונים זרים. משקיעים זרים המעוניינים ברכישת בתים בארה"ב אינם זקוקים לרשיונות מיוחדים, ויכולים לפנות באופן ישיר למשרדי תיווך או משרדי ניהול נדל"ן. כל הפרוצדורה נעשית באמצעות עורך דין מקומי מורשה, ואין צורך בהגעה אל הנכס לצורך ביצוע העסקה. ניתן לבצע את התהליך באופן פורמלי מבלי לצאת מהארץ במהלך שבועות ספורים.

גורם נוסף המעודד משקיעים ישראליים לרכוש בתים בארה"ב הוא שער הדולר הנמוך, והיעדר ערוצי השקעה מתחרים. הבנקים נותנים כיום ריבית נמוכה מאוד על הפקדונות, וההשקעה בנדל"ן בארץ דורשת הון עצמי גבוה הרבה יותר. השקעה בניירות ערך כרוכה בסיכון רב. לעומת זאת, השקעה בשוק הנדל"ן נראית מבטיחה מאוד לאור דבריהם של מומחי הנדל"ן האמריקאיים הטוענים כי ההתאוששות בפתח.

לסיכום, רכישת בתים בארה"ב דווקא בימים אלה עשויה להיות השקעה כדאית עבור ישראלים רבים. נראה שישנה הצדקה אמיתית לאופטימיות אותה מגלים המומחים. השקעה בנדל"ן עדיין נחשבת לבטוחה מאוד לטווח הארוך, ונראה שהמשבר היה אירוע חד פעמי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI