דף הבית פיננסים וכספים נדל"ן רכישת משרדים חדשים או שיפוץ משרדים ישנים?
רכישת משרדים חדשים או שיפוץ משרדים ישנים?
מיכל ז 26/08/13 |  צפיות: 3048

במגזר הפרטי אנחנו כבר כולנו מכירים את ההתלבטות שיש לאנשים בין רכישה או השכרה של נכס נדלן כזה או אחר. לכל אחד יש את הדילמות שלו וכל אחד בסוף עושה את ההחלטה מסיבות אחרות. חלק קונים נכס לצורך השקעה או מחייה קבועה ובעלות אישית על נכס, ואחרים בוחרים דווקא לחיות בשכירות כי משכנתא זה עניין עסק יקר.

אבל ההתלבטויות האלו הן לא רק במגזר הפרטי אלא גם העסקי, ועסקים שצריכים משרדים לפעמים מתלבטים בין משרדים להשכרה בתל אביב לבין משרדים לרכישה בעיר זו או אחרת. במידה ובוחרים לרכוש משרדים, יש עוד התלבטות, ממש כמו במגזר הפרטי, והיא זו: האם כדאי לקנות משרדים חדשים או שאולי עדיף לקנות משרדים ישנים ולהשקיע בשיפוץ שלהם לפי הצורך?

לפני שמחליטים, כדאי לבדוק איזה משרדים יש, איפה ומה מבקשים עבורם. הרבה פעמים, משרדים להשכרה ברמת גן הם אופציה טובה יותר מרכישה של המשרדים האלה, בייחוד עבור עסקים קטנים שיש להם אפשרות לגדול. ובכלל, תמיד כדאי שתהיה את האפשרות לעזוב כמה שיותר מהר למקרה שצריך או רוצים להתמקם במקום אחר.

עם זאת, יכול להיות שעלות משרדים להשכרה ברמת החייל תהיה גבוהה יותר מרכישת משרדים אחרים באותו אזור, והכל שאלה של גודל המשרדים והמצב שלהם, וכמובן גם מספר השנים שהם עומדים.

אם שוקלים לקנות משרדים ולא לשכור, כדאי לבדוק את ההלוואות שבנקים יכולים לתת, ועדיף שההלוואות יהיו קטנות ככל האפשר כדי להימנע מהריבית, ולנסות להשיג הון עצמי שיתפוס חלק ניכר ממחיר המשרדים.

עלויות שיפוץ של משרדים ישנים נעות בין כמה אלפים לבין כמה עשרות אלפים, ולפעמים העלויות אף מגיעות לאזור של 6 ספרות. במידה ומדובר במשרדים ישנים מאוד שלא טיפלו בהם זמן רב, ייתכן והשיפוצים יהיו יקרים מאוד. אם מוצאים משרד שרק צריך רק צבע ותיקונים, והמחיר שלו נמוך, בהחלט מדובר במציאה. אבל אל תשכחו לבדוק את ההשפעה של מיקום המשרדים על העסק שלכם.

כדי להגיע להחלטה הנבונה, כדאי להתייעץ עם יועצי נדלן, לבחון איפה העסק עומד ומה צפוי להיות בעתיד. חשוב לקחת בחשבון ירידה ברווחים של העסק, התרחבות העסק ועוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכל ז


 


מאמרים נוספים מאת מיכל ז
 
החששות בהם כרוך ביצוע קידוח וניסור בטון
17/01/16 | שיפוצים
כל בנייה דורשת שימוש פעיל במרכיב של בטון ההכרחי לשלבים שונים של הבנייה. למשל, פעמים רבות בסיסים של בניינים דורשים משטח גדול של בטון לייצוב. בנוסף, רוב הבתים כיום מבוססים על בטון, כאשר רק קירות פנימיים ניתן ליצור מגבס. עם כל השינויים שעברו על התעשיות השונות במאה האחרונה, בטון בתמהילים שונים נשאר דומה לצורתו המקורית ומאפשר לקבל צורה רצויה.

מתי לפנות לטכנאי מחשבים – הסימנים הקטנים
רבים מאתנו לא מספקים למחשב האישי שלנו את התחזוקה הנדרשת, וכך גם קורה פעמים רבות עם מחשבים במשרד. וזה מתוך מחשבה שהכל תקין. הנה לפניכם סימנים שיגידו לכם מתי לפנות לטכנאי מחשבים מקצועי שיעזור לכם.

צילום הריון – עם או בלי הבעל
21/10/14 | צילום
בין אם את רוצה להצטלם עם הבעל שלך ובין אם לא, צילום הריון בקריות או בכל אזור אחר הוא דרך נהדרת להרגיש יפה וסקסית יותר ולהשיג תמונות יפהפיות ומרגשות.

צילום ימי הולדת – אלבום לכל החיים
08/10/14 | צילום
אי אפשר לחגוג יום הולדת מבלי לעשות מזכרת לכל החיים- אלבום תמונות. אבל לא כל אלבום יספיק, אלא רק צילום ימי הולדת שנעשה באופן מקצועי.

השלבים בפיתוח קריירה בתעשיית הבידור
אם אתם רוצים קריירה בתעשיית הבידור, יש כמה שלבים שתצטרכו לעבור כדי להגיע למעמד של אמנים עובדים. לא בטוח שתראו מזה הרבה כסף, אך כן תוכלו להתפרנס בכבוד.

חופשה בים התיכון בסוכות
רוצים ליהנות מהימים האחרונים של מזג האוויר הנינוח שיש אצלנו כאן בארץ? סוכות זה ככל הנראה ההזדמנות האחרונה שלכם. הנה כמה טיפים והמלצות לחופשה במהלך חג סוכות.

צילום ניו בורן לאלבום מקצועי ומעוצב
17/09/14 | צילום
אם אתם רוצים אלבום תמונות מקצועי ויפה לבייבי החדש שלכם, הדרך הכי טובה להשיג את מבוקשכם היא למצוא צלמים מקצועיים, ואך רצוי שאלה יהיו צלמות...

דוגמנות – מחלום למציאות
החלטת שאת רוצה להיות דוגמניות? אם עדיין לא מאוחר מדי ועדיין לא הגעת למה שנחשב בעולם הדוגמנות לגיל הבלות, הנה כמה טיפים והמלצות שיעזרו לך לקדם את הקריירה שלך.

אמרגנים לאמנים – הדרך הכי טובה להשיג עבודה
אמנים הם אנשי מקצוע שלא זוכים למספיק הערכה וגם אין להם היצע גדול מספיק של עבודות, ולכן הם "אמנים מורעבים". בעזרת משרד לייצוג אמנים אפשר לשנות את המצב ולהתחיל להשיג יותר עבודות שמתאימות לכישורים.

חופשה בורנה – היכרות עם אזור הבלקן
אחת החופשות הפופולריות ביותר בקרב הישראלים היא חופשה בורנה. ורנה , אחד האזורים המבוקשים והידועים בגלל הספא המפורסם שבה. החופשה בורנה, היא זולה, ולכן יש בה כ2.5 מיליון תיירים בשנה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI