דף הבית פיננסים וכספים משכנתא משכנתאות
משכנתאות
kinneret 27/02/14 |  צפיות: 15158

משכנתאות הן השיטה הנפוצה ביותר היום לקבלת הלוואה לרכישת נכס מקרקעין. מחירי הנדל"ן עלו בשנים האחרונות באופן משמעותי לעומת המשכורות שרוב אזרחי המדינה מרוויחים ולכן רבים צריכים להיעזר בשירותים של בנקים וחברות חוץ בנקאיות המעניקות הלוואות לצורך זה.

משכנתא היא זכות קניינית על נכס מקרקעין בה הנכס משמש כבטוחה להחזרת ההלוואה ולכן למעשה נמצא בבעלות הגוף המלווה ומשועבד אליו.  משכנתא חייבת לפי חוק המקרקעין תשכ"ט-1969 להיות  רשומה בלשכת רישום המקרקעין שנכס נמצא באזור השיפוט שלה על מנת שתהיה תקפה לפי הדין.

איזה משכנתאות קיימות?

משכנתאות מוצעות היום על ידי בנקים וגופים אחרים כדוגמת בתי השקעות, חברות אשראי וגופי מימון אחרים, אומנם בתנאים שונים ולאור העובדה שמדובר בהלוואה בסכום משמעותי לתקופת זמן ארוכה יחסית חשוב לבדוק מספר קריטריונים. ראשית, לאחר שבחרתם את הנכס הרצוי לכם כדאי לערוך טבלה ולרשום בה את סך ההכנסות שלכם מול סך ההוצאות לרבות שינויים  אפשריים בשל הרחבת המשפחה, פיטורים ועוד.  בדרך כלל ההמלצה היא לקחת משכנתא שסך כל ההחזר החודשי עליה הוא בין 20 ל-25% מסך הנטו של ההכנסות ופרופורציונאלי לסכום המבוקש על ידכם.

שימו לב שהבנקים מציעים מסלולים שונים של משכנתאות ששונים מבחינת אופן ההחזר החודשי, הריבית ועוד, כאשר לא כולם מתאימים לכל אחד. שני המסלולים העיקריים שמוצעים על ידי הגופים השונים הם צמוד מדד וריבית משתנה ולא צמוד מדד.

מסלול צמוד מדד משמעותו שסכום ההלוואה צמוד למדד המחירים לצרכן, אך הריבית משתנה במועדים קבועים בהתאם להסכם שנחתם בין הצדדים, כאשר בכל מועד ניתן לבחור אם לפרוע את הסכום בפירעון מוקדם או להמשיך בשיטת הריבית הקיימת.

מסלולי משכנתאות שאינן צמודות מדד יכולים להיות צמודים לשערים של מטבעות זרים, בריבית קבועה ועוד.

לקבלת פרטים נוספים אודות משכנתאות, היכנסו לאתר המרכז הארצי למשכנתאות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 kinneret


 


מאמרים נוספים מאת kinneret
 
כל המידע הרלבנטי על ייעוץ לפרישה
רבים מאתנו לא נוהגים להקדיש מחשבה רבה לתקופה שלאחר הפרישה מהעבודה ולהכנסה שלנו באותם ימים. כל זאת בדרך כלל תוך כדי הנטייה להאמין שנוכל גם בלי להיערך מראש לשמור על רמת החיים הנוכחית שלנו גם בתקופה זו.

מדוע כדאי לקבל ייעוץ משכנתאות בצפון
10/11/14 | משכנתא
רכישה של דירה ראשונה, החלפה של דירה ישנה בחדשה (משפרי דיור) או מחזור משכנתא קיימת שנלקחה בעבר – כולם צעדים רציניים וחשובים שלא כדאי לעשות בלי להתייעץ עם המומחים. גם באזור צפון הארץ.

עיצוב גינות קטנות
30/04/14 | גינון
כמו כן, עיצוב גינות קטנות בדרך הנכונה על ידי איש המקצוע המתאים מאפשר לבעלים לנצל את המתחם בדרך הטובה ביותר כך שיהיה נעים ושימושי, כל זאת לפי הטעם, התקציב, יכולת האחזקה ושיקולים נוספים.

גינות מעוצבות - שימוש וסגנונות עיצוב
26/03/14 | גינון
בעת תכנון הגינה וההחלטה על הסגנון העיצובי הרצוי, יש לקחת בחשבון גם את האקלים ואת מבנה הגינה, כך שהצמחייה והריהוט שייבחרו, יתאימו וניתן יהיה ליהנות מהגינה לאורך שנים. נקודה נוספת חשובה היא האחזקה של הגינה, גם אותה חשוב לתכנן מראש. אם אינכם רוצים לתחזק את הגינה בעצמכם, בוודאי תרצו להביא גנן מקצועי, כדי לשמור על מראה הגינה, זוהי עלות שיש לקחת בחשבון בעת התכנון.

לימודי רוקחות בחו"ל
התוכניות המציעות לימודי רוקחות בחו"ל קיימות היום במדינות השונות גם בשפה האנגלית, עובדה שמקלה על הסטודנט הזר ומאפשרת לו ללמוד באותה אוניברסיטה ברמה גבוהה וללא צורך בהשקעה נוספת של למידה בשפה זרה.

עיצוב גינות נוי
27/02/14 | גינון
גינה מעוצבת, מביאה את הטבע אלינו הביתה ולכן, רובנו חולמים על גינת נוי יפה בביתנו, בה נוכל לשבת ולהירגע מיום עבודה ארוך ולארח חברים בסופי שבוע. עיצוב גינות נוי, דורש ידע ויצירתיות, כך שרצוי לפנות לאיש מקצוע שיסייע לנו בעיצוב הגינה. אם ברצונכם לקבל הצעת מחיר לתכנון גינה, תוכלו להשאיר את פרטיכם האישיים באתרים השונים של מעצבי גינות ונציג יחזור אליכם תוף זמן קצר.

משכנתאות
27/02/14 | משכנתא
משכנתא היא זכות קניינית על נכס מקרקעין בה הנכס משמש כבטוחה להחזרת ההלוואה ולכן למעשה נמצא בבעלות הגוף המלווה ומשועבד אליו. משכנתא חייבת לפי חוק המקרקעין תשכ"ט-1969 להיות רשומה בלשכת רישום המקרקעין שנכס נמצא באזור השיפוט שלה על מנת שתהיה תקפה לפי הדין.

נדל"ן בארה"ב
27/02/14 | נדל"ן
לפני שמחליטים על נכס מסוג זה להשקעה כדאי לבדוק מספר דברים. ארה"ב מורכבת ממספר מדינות שלכל אחת מהן וייתכן בחלק מהמקרים גם לערים מסוימות מיקרו כלכלה משלהן שיכולים להשפיע על היציבות של התשואה מהנכס. יחד עם זאת, כדאי גם לזכור שמשקיעים שהם סולידיים יחסית עלולים לטווח הארוך לסבול מבעיות בתשואה בגלל ריבית נמוכה. בעיה עקרונית נוספת לאדם בודד שלא נעזר בשירותים של חברה מקצועית היא ניהול הנכס, האחזקה השוטפת שלו, השכרתו ועוד.

משרד רואי חשבון בירושלים - מידע מקיף על שירותי המשרד
30/12/13 | ניהול
פרמטר חשוב נוסף בעת בחירת משרד רואי חשבון בירושלים, הוא צוות העובדים בו. יש לבחון את מידת המקצועיות, הידע והניסיון של רואה החשבון או הצוות המטפל בכם. כמו כן, מוטב לבחון את מידת השירותיות, האדיבות והאפקטיביות שלו. בצורה זו, תוכלו לראות האם אתם מקבלים את התמורה המלאה לכספיכם.

עיצוב גינות נוי - פסטורליה
גינה היא בדרך כלל שטח אדמה הצמוד בדרך כלל למתחם בנוי שמשמש לגידול פירות, ירקות, פרחים ועוד. על אף האמור, לאורך השנים התפתחו גם סגנונות עיצוב גינות נוי שהדגש בהם הוא באסתטיקה של השטח ולכן הוא מוסיף גם לא מעט למראה החיצוני של המבנים שהגינה נמצאת בסמוך אליהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI