דף הבית תחבורה ורכב תאונות דרכים שמירת מרחק
שמירת מרחק
mashik 31/05/09 |  צפיות: 12174

שמירת מרחק

  

תקנה 49:

 

(א) לא ינהג אדם בעקבות רכב אחר אלא תוך שמירה על ריווח המאפשר לעצור בכל עת את הרכב ולמנוע תאונה, בהתחשב במהירות הנסיעה של שני כלי הרכב, במצב הדרך ובמצב הראות והתנועה בה.
(ב) בלי לגרוע מן האמור בתקנת משנה (א), לא ינהג אדם רכב בעקבות רכב אחר הנוסע לפניו באותו נתיב אלא אם כן הוא שומר על מרווח זמן של שנייה אחת לפחות כדי לעבור, במהירות נסיעתו אותה שעה, את המרחק שבין שני כלי הרכב.
עד כאן לשון החוק.


החוק קובע מרחק של שנייה אחת - אבל הניסיון מלמד אותנו שזה לא תמיד מספיק, לכן אנחנו מלמדים שהמרחק הוא שתי שניות.

 

 


איך מודדים?


מחפשים ובוחרים נקודת סימון למדידה. (אבן שפה, עץ, תחנת אוטובוס או כל דבר אחר קבוע, שנמצא בצד הדרך לפני המכונית שנוסעת לפנינו).
כאשר החלק האחורי של המכונית שלפנינו עובר על פני נקודת הסימון שבחרנו, אנחנו סופרים עשרים ואחד עשרים ושניים, (בהנחה שזמן הספירה הוא בערך שתי שניות). אם במהלך הספירה עברנו על פני נקודת הסימון, סימן שאנחנו יותר מדי קרובים לרכב שלפנינו.
ככל שניסע במהירות גבוה יותר כך המרחק במטרים יצטרך להיות גדול יותר. כשאנחנו נוסעים קרוב מדי למשאית שנוסעת לפנינו, שדה הראיה שלנו מוגבל לקיר האחורי של המשאית בלבד. אם נתרחק מהמשאית יפתח לנו שדה ראיה מצידי המשאית. כך נוכל גם להתכונן ולעקוף את המשאית בבטחה.

 

 

 

חשבון:


במהירות של 90 קמ"ש אנחנו עוברים קילומטר וחצי בדקה. נחלק את זה לשישים שניות ונקבל 25 מטרים לשנייה, כלומר המרחק צריך מהרכב שלפנינו במהירות הזו להיות 50 מטר לפחות.
בפועל אנחנו שומרים על מרחק הרבה יותר קטן, וזה מחייב אותנו בעירנות יתר, שאותה קשה לשמר לאורך זמן.
אחוז גבוה מהתאונות בארץ קורות בגלל אי שמירת מרחק.
משטרת ישראל מצטיידת בימים אלה במכשירים שיודעים למדוד את המרחק בין שני כלי רכב, ובקרוב נשמע על נהגים שקיבלו דו"ח ונקודות על אי שמירת מרחק.
עלינו לזכור שבתנאי מזג אוויר קשים (ראות מוגבלת, מרחק עצירה גדול יותר וכו') יש צורך לשמור מרחק יותר גדול.

מכוניות יד ראשונה רכב יד ראשונה רכב חדש


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 mashik

בדק בית  הצרת היקפים פסיכומטרי ליסינג הסרת שיער 


מאמרים נוספים מאת mashik
 
הבלתי מתרשלים (או גם האם קבוצות הכנה לפסיכומטרי מתאימות גם לך?)
במאמר זה ננסה לקבוע בתכל'ס למי מתאימות קבוצות הכנה לפסיכומטרי, באופן הטוב ביותר שאי פעם הומצא לקבלת החלטות– שאלון שאל את עצמך!!! הנחיות – ענה על השאלות הבאות בכנות ובסיום ספור את הנקודות שצברת (בהתאם למספר התשובה), וגלה אחת ולתמיד האם קבוצות למידה של הכנה לפסיכומטרי הן יסייעו לך לקבל ציון פסיכומטרי גבוה או ישלחו אותך הישר ללימודי סילור רצפות לינוליאום.

הנה מה טוב ומה נעים הכנה לפסיכומטרי יחד
כולנו כבר יודעים כי קורסי פסיכומטרי - בין אם רגילים בכיתות צפופות או מורה פרטי פסיכומטרי - הם התחלה אך הם לא הכל. הכנה לפסיכומטרי כוללת במידה רבה גם התכוננות עצמית אינטנסיבית על ידי תרגול פסיכומטרי. במאמר הבא נבחן את היתרונות והחסרונות של קבוצות לימוד.

מבחן פסיכומטרי הבנת הנקרא
השורות הבאות יעסקו בחלקו האחרון של פרק החשיבה המילולית – קטע הבנת הנקרא והשאלות הנוגעות בו. אחת הדרישות ממועמד הניגש לבחינת הפסיכומטרי היא יכולת קריאה, ניתוח והבנת טקסטים ברמה גבוהה בעברית

מהי קרימינולוגיה?
קרימינולוגיה היא תורת הפשע, עניינה הוא הבנת מעשים והתנהגויות המוגדרים מבחינה חברתית, משפטית או קלינית כסוטים ולהם אופי של פגיעה. הקרימינולוגיה כוללת היבטים שונים של התייחסות לעניין הפשיעה: משפטיים, חברתיים, פסיכיאטרים ופסיכולוגיים. מטרת הקרימינולוגיה היא לחקור ולהבין את ההתנהגות הסוטה, מהם הגורמים המובילים לעבריינות וכיצד ניתן להתמודד עם ההתנהגות העבריינית בהיבט משפטי, ענישתי וטיפולי.

מהי פסיכולוגיה?
מטרת הפסיכולוגיה הינה ניסיון להכניס חוקיות בהתנהגות האנושית. הפסיכולוגיה מבקשת לטעון שהתנהגות איננה מתרחשת באופן מקרי, אלא מתוך מערכת של חוקים. הבנת חוקים אלו, מאפשרת לנו לגזור גם ניבוי מסוים לגבי העתיד. כל תחום בפסיכולוגיה עוסק בהיבטים אחרים של ההתנהגות, ומנסה להבין אותה מתוך מיקוד אחר. לימודי הפסיכולוגיה מיועדים לאפשר תנאים טובים ככל האפשר לרכישת ידע מדעי, עיוני וביצועי על בני האדם כפרטים.

שרותי בדק בית
13/07/09 | שיפוצים
שרותי בדק בית מיועדים לכל מי שעומד בפני קניית דירה בין עם היא חדשה ובין אם מיד ראשונה. רכישת דירה היא לרוב עסקה של פעם בחיים ולכן לפני צעד זה יש להיוועץ עם מומחים בתחום איתור ליקויי בנייה כמו כן יש לקחת בחשבון את המקצועיות והמומחיות של חברת בדק בית.

לקנות רכב יד ראשונה ולא להתחרט!
07/07/09 | רכב
הידעתם? בכל שנת יצור נמכרים בארץ כ-200 אלף רכבים פרטיים חדשים ורק כ-100 אלף יורדים מהכביש. הגיל הממוצע של הרכבים הפרטיים הוא כ-7 שנים. אם נסמוך על הערכה כי רכב חדש נמכר בממוצע לאחר שלוש שנות שימוש הרי שמסתובבים בארץ כ-500 אלף כלי רכב מיד ראשונה. כשהמיסוי על רכבים כה גבוה, קניית רכב יד ראשונה היא אופציה טובה למי שרוצה רכב עדכני, שמור, אמין ובמחיר סביר. ואכן רבים בארץ מעדיפים אופציה זאת על פני קנייה של חדש מהיבואן

שיווק פנים ארגוני - מהיום זאת גם המשימה שלכם!
מדברים על שיווק - חושבים על בחוץ! מאז ומתמיד בפרקטיקה הניהולית נהוג לראות בשיווק כפעילות המכוונת מהארגון החוצה. זה נראה הכי טבעי ונכון שרוב המאמצים השיווקיים של הארגון יופנו החוצה - ללקוחות קיימים ופוטנציאליים, לקהילה. כך אכן אמור להיות, כך פועלים ארגונים וכך גם פועלת המכללה שלנו כשהיא משווקת את עצמה לסטודנטים פוטנציאליים.

על מסמכים ממוחשבים, הוראות ניהול ספרים ואינטרנט
התנאים המאפשרים משלוח חשבוניות במייל שלטונות מס הכנסה ערכו לפני מספר שנים שינויים בהוראות ניהול ספרים על מנת להתאים אותן לתקופתנו - דהיינו לתקופת האינטרנט.

בדק בית - שאלות ותשובות
04/06/09 | שיפוצים
בדק בית וביקורת מבנים הם מושגים מקבילים. לשם הנוחות נגדיר את המושג "בדק בית" כבדיקה של מבנים למגורים, ובמונח "ביקורת מבנים" נשתמש לשם בדיקות המתבצעות במבנים ציבוריים, תעשייתיים, משרדיים וכד'. למה צריך בדק בית ?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI