דף הבית פיננסים וכספים פיננסים וכספים - אחר פנסיה- לצאת מהאדישות
פנסיה- לצאת מהאדישות
אבי 30/10/16 |  צפיות: 9887

רבים מהאנשים מכירים את המונח קרן פנסיה, אך יחד עם זאת לא לגמרי מבינים מה עומד מאחוריו (או מאחורי המונח קופת גמל). מכאן שנעבור לציין מספר עובדות יבשות אודות מצב הפנסיה שלכם: ראשית נציין שיש לדעת שהפנסיה אינה תספק את אותו סכום חודשי שרגילים להכניס, אלא מדובר בסכום נמוך ולעתים אף נמוך באופן משמעותי. שנית אף אחד לא אחראי על מצב הפנסיה שלנו מלבדנו, ובנוסף רוב העצמאיים אינם עוצרים לדאוג לעצמם לפנסיה ומרבית האנשים שכן בוחרים לעשות פנסיה, משלמים דמי ניהול גבוהים שלא לצורך. עוד נציין שמרבית האנשים לא רק שאינם יודעים מי מנהל עבורם את קרן הפנסיה, אלא הם גם לא יודעים כמה כסף נצבר, כמה הם משלמים עבור הטרחה וכאשר הם מקבלים דוחות בנושא, הם מראש מוותרים לנסות להבין מהן המשמעויות של המספרים השונים.

לקבל אחריות

לאור כל זאת, מתגלה תמונת מצב עגומה בכל הנוגע לנושא הפנסיה: או שלאנשים אין פנסיה, או שלאנשים יש פנסיה, אך הם אינם מביניים מה יש להם, ועל כן הם אינם שואפים לתעל את ההשקעה באופן המתאים ביותר. מכאן שאם מבקשים לשנות את המצב וגם לגלות בקיאות בתחום, הרי שניתן לעשות שני דברים: הראשון הוא לפנות אל חברת הביטוח בה אתם מבוטחים ולבקש הסבר בגובה העיניים מפקיד החברה, ולהבדיל, ניתן להירשם לאתר "המסלקה הפנסיונית הממשלתי" על מנת לקבל מידע מקיף אודות מצב הפנסיה שלכם.

זה לא שוק

תחום הביטוח ללא ספק מהווה עסק מכובד וחשוב והוא רחוק מלהיות שוק. עם זאת, בין אם אתם בוחרים לעשות קופת גמל, או קרן פנסיה, טוב לדעת (ואף מפתיע) שכן יש מקום להוריד את דמי הניהול, וזאת ע"י מיקוח. כל שיש לעשות זה לפנות למנהל החברה בה מבוטחים ולבקש להוזיל הן את דמי הניהול מהסכום שנצבר והן את דמי הניהול מסכום ההפקדות.

קצבה צפויה

הטיפוס הישראלי הנו טיפוס שמאופיין בלא מעט מעלות, אך יחד עם זאת גם מדובר בטיפוס שאוהב להבין מהי השרה התחתונה. על כן חשוב להבין איזה סכום נקבל כאשר נצא לפנסיה, וזאת על מנת שנכין את עצמנו ונדע טוב יותר כיצד לנתב את ההכנסות שלנו. על כן במקום שוב להשליך את  הטפסים מהפנסיה כאשר הם מגיעים בדואר, יש לחפש אחר הסעיף "קצבה צפויה" ובמקביל יש לקחת בחשבון שהסכום יישאר יציב, רק אם אכן כלל הנתונים יישארו כפי שהם (נתונים כגון ריבית, הפקדה וכדומה).


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבי


 


מאמרים נוספים מאת אבי
 
פינוי דירה בשירות איכותי
כאשר אתם מבצעים פינוי ירושה חשוב לכם בודאי לקבל שירות טוב ומסור.

שי פינוי דירה לפינוי זריז ואיכותי
אם קרוב משפחה שהיה יקר לכם נפטר אתם ודאי נמצאים באבל ובתקופה לא פשוטה. דווקא בתקופה זאת יש גם סידורים רבים כמו לפנות את דירת הנפטר ולטפל בנכס

לגלות את הבית שלכם מחדש עם שי פינוי דירה
לאחר שקיבלתם ירושה פעמים רבות יש צורך לחלק את דירת הירושה בין היורשים וצריך למכור אותה או להשכיר אותה, כדי לחלוק את דמי השכירות.

למה כדאי להביא חברה מקצועית שמגיעה הביתה?
חברת ניקוי ספות המציעה את עצמה ללקוחות צריכה להיות אמינה. כל המפורסם בשמה בעיתונות ובמדיה האלקטרונית צריך להיות מידע מהימן.

התחלתם לחפש אחר אולמות אירועים בצפון? הגיעו אלינו!
אחד הרגעים המרגשים בתכנון של כל חתונה, מתייחס להליך בחירת האולם, ולו כי אז מתחילים להרגיש שהדברים מתקדמים וניתן להתחיל לדמיין כיצד תיראה החתונה שלכם - של שניכם

חבילת שירותים אידאלית עבור עיצוב חדרי אמבטיה!
כאשר עומדים לעצב חדר אמבטיה, הרי שחשוב ביותר לפנות אל חברה שמאמינה באיכות, אמינות, עמידה בזמנים, מקצועיות, טובת הלקוח, שקיפות ואינה מהססת לתת אחריות.

הפלא והפשטות שמאחורי חידוש אמבטיה!
מי מאתנו לא רוצה להיכנס אל חדר האמבטיה ולגלות אזור מזמין, נעים, שליו, מסודר ומעוצב?

תיקון מזגן נייד – איך עושים את זה?
המזגן הנייד הוא אחד החידושים בעשור האחרון בתחום המזגנים. הוא מתאים למי שזקוק לחימום וקירור של חדר אחד והוא מנויד בהתאם לצורך.

הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן.

טכנאי למזגן בראשון לציון – קריטי לימי הקיץ החמים
לאור מחקרים וסקרי שוק שנעשו בארץ התברר שהמזגן הוא הדרך הזולה והיעילה לחימום וקירור הבית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI