דף הבית פיננסים וכספים יעוץ פנסיוני המדינה בוחרת: כספי החיסכון לילדי ישראל יושקע בקופות גמל להשקעה
המדינה בוחרת: כספי החיסכון לילדי ישראל יושקע בקופות גמל להשקעה
אבי 06/12/16 |  צפיות: 10232

הפעלתה של תוכנית "חיסכון לכל ילד" בראשית השנה הבאה צפויה להזרים בשנים הבאות מיליארדי ₪ מכספי המדינה אל שוק ההון, זאת מטרה לייצר עבור ילדי ישראל תשואה ריאלית עבור כספי החיסכון המופקדים על שמם. כיצד יושקעו אותם מיליארדי ₪? אילו גופים יופקדו על ניהול כספי החסכונות? האם תעמוד להורים האפשרות לבחור את האופן בו יושקעו כספי החסכונות? על שאלות אלו ודומות להן ננסה לענות כעת

מי מופקד על ניהול כספי תוכנית "חיסכון לכל ילד"?

על פי ההערכה מדי שנה תפקיד המדינה 1.7 מיליארד ₪ בחשבונות חיסכון שיפתחו עבור ילדי ישראל במסגרת התוכנית.  על מנת להפקיד את הסכום הבלתי מבוטל הנ"ל בידיים נאמנות פרסם משרד האוצר בו נקראו גופים פיננסיים בשוק ההון להגיש הצעות לניהול כספי החסכונות. לאחרונה פורסמו תוצאות המכרז ונודע כי קבוצת הגופים אשר השתתפו במכרז וזכו לאישור המדינה מונה את מרבית הגופים המוסדיים הגדולים בשוק ההון הישראלי: מרבית הבנקים המסחריים הפועלים בישראל, מרבית חברות הביטוח הגדולות ומרבית בתי ההשקעות המובילים.

כיצד תתקבל ההחלטה בנוגע להשקעת כספי החסכונות?

קבלת ההחלטות ביחס לאופן בו יושקעו הכספים אותם תקצה המדינה במסגרת תוכנית "חיסכון לכל ילד" נחלקת בין שלושה גורמים: המדינה, הורי הילדים והגופים אשר יופקדו בפועל על ניהול הכספים. במסגרת גיבוש מסגרת התוכנית קבעה המדינה כי כספי החיסכון יושקעו באחד משני מוצרים פיננסיים: קופת גמל להשקעה, תוכנית חיסכון בנקאית.

הבחירה בין שתי האופציות שהוצגו לעיל מסורה בידי הורי הילדים אשר יתבקשו לבצע את בחירתם על ידי הגוף הממלכתי הממונה על יישום התוכנית – המוסד לביטוח לאומי. כברירת מחדל קבעה המדינה כי הכספים יושקעו בקופות גמל להשקעה ועל כן גם במידה והורה ימנע מלקבל החלטה בעניין הדבר לא ימנע מילדו את קבלת כספי החיסכון.

מסלולי השקעה

בחוליה האחרונה בקבלת ההחלטה על השקעת הכספים יעמדו הגופים הפיננסיים אשר נבחרו לנהל את קופות הגמל ההשקעה או תוכניות החיסכון הבנקאיות. על פי תנאי המכרז שפורסם גופים אלו ידרשו להציע להורי הילדים מספר מסלולי השקעה שונים לבחירתם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבי


 


מאמרים נוספים מאת אבי
 
פינוי דירה בשירות איכותי
כאשר אתם מבצעים פינוי ירושה חשוב לכם בודאי לקבל שירות טוב ומסור.

שי פינוי דירה לפינוי זריז ואיכותי
אם קרוב משפחה שהיה יקר לכם נפטר אתם ודאי נמצאים באבל ובתקופה לא פשוטה. דווקא בתקופה זאת יש גם סידורים רבים כמו לפנות את דירת הנפטר ולטפל בנכס

לגלות את הבית שלכם מחדש עם שי פינוי דירה
לאחר שקיבלתם ירושה פעמים רבות יש צורך לחלק את דירת הירושה בין היורשים וצריך למכור אותה או להשכיר אותה, כדי לחלוק את דמי השכירות.

למה כדאי להביא חברה מקצועית שמגיעה הביתה?
חברת ניקוי ספות המציעה את עצמה ללקוחות צריכה להיות אמינה. כל המפורסם בשמה בעיתונות ובמדיה האלקטרונית צריך להיות מידע מהימן.

התחלתם לחפש אחר אולמות אירועים בצפון? הגיעו אלינו!
אחד הרגעים המרגשים בתכנון של כל חתונה, מתייחס להליך בחירת האולם, ולו כי אז מתחילים להרגיש שהדברים מתקדמים וניתן להתחיל לדמיין כיצד תיראה החתונה שלכם - של שניכם

חבילת שירותים אידאלית עבור עיצוב חדרי אמבטיה!
כאשר עומדים לעצב חדר אמבטיה, הרי שחשוב ביותר לפנות אל חברה שמאמינה באיכות, אמינות, עמידה בזמנים, מקצועיות, טובת הלקוח, שקיפות ואינה מהססת לתת אחריות.

הפלא והפשטות שמאחורי חידוש אמבטיה!
מי מאתנו לא רוצה להיכנס אל חדר האמבטיה ולגלות אזור מזמין, נעים, שליו, מסודר ומעוצב?

תיקון מזגן נייד – איך עושים את זה?
המזגן הנייד הוא אחד החידושים בעשור האחרון בתחום המזגנים. הוא מתאים למי שזקוק לחימום וקירור של חדר אחד והוא מנויד בהתאם לצורך.

הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן.

טכנאי למזגן בראשון לציון – קריטי לימי הקיץ החמים
לאור מחקרים וסקרי שוק שנעשו בארץ התברר שהמזגן הוא הדרך הזולה והיעילה לחימום וקירור הבית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI