דף הבית בניין ואחזקה בתים משותפים אתגרי התחזוקה של מבנים גבוהים בת"א
אתגרי התחזוקה של מבנים גבוהים בת"א
פורטל בתים 01/12/21 |  צפיות: 1179

קצב הבנייה של בניינים גבוהים בישראל הולך וגובר ומדי שנה קמים מבני מגורים חדשים. מנגד, אין בישראל קו מובנה ומספק של חקיקה העוסקת באחזקת מבנים, מה שמוביל לתחזוקה לא ראויה והזנחה של מבנים רבים לאורך השנים.

מחקרים רבים מתריעים על הסכנות והסיכונים הקיימים במבנים גבוהים שלא מתוחזקים כראוי, הן מבחינה כלכלית, הן מחינה חברתית והן מבחינה בטיחותית, כאשר תחזוקה שכזו דורשת השקעת משאבים לא מעטים, בין אם מדובר בתחזוקה לטווח הארוך ולצורך מניעה ובין אם תחזוקה לטווח הקצר שכוללת פעולות כמו ניקיון, גינון, ריקון אשפה ועוד.

הקושי של הדיירים להתארגן לביצוע מטלות תחזוקה

אחד האתרים הגדולים יותר במבנים גבוהים הוא הקושי של הדיירים להתארגן בינם לבין עצמם לביצוע פעולות תחזוקה נחוצות. תחזוקת מבנים היא הכרחית וחשובה, אך מבנים אלו לרוב כוללים מערכות יותר מתקדמות וחדישות ויש בהם מתקנים רבים שדורשים תחזוקה שוטפת, כך שניהול ועד בבית שמבוסס על דיירי הבניין אינו פשוט. הדבר הוביל לכך שמוסד ועד הבית נכשל באופן מוחלט, קל וחומר כאשר עבודת הניהול נעשית בהתנדבות.

ועד הבית מתקשה גם לא פעם לאכוף את גביית דמי ועד הבית. גביית הכספים נחשבת לעול ממש שמוביל לריבים עם דיירים וכאשר אין בכך רווח, שכר או כל יתרון ובהיעדר חוקים מחייבים, אף אחד מהדיירים כר לא שש להתנדב לתפקיד.

כמו כן בניינים יש מערכות רבות הדורשות טיפול שוטף ומקצועי כמו מערכות חירום, מערכות שאיבה ואגירה, מערכות חימום מים וגז, מערכות מיזוג, מתקני חניה שונים, חדרי כושר, בריכות שחיה ושטחים משותפים. ללא תהליכי גביה מסודרים לא רק שלא מתבצעות פעולות תחזוקה, אלא שגם בעת מקרה חירום, לא יהיה את הכסף כדי לממן את התיקון.

הפתרון – חברת ניהול ואחזקת מבנים

הצורך הברור בתחזוקה, הסיכונים הקיימים ללא תחזוקה ראויה והמורכות של ניהול מבנים גבוהים מובילה לכך שהמון בניינים שוכרים את שירותיה של חברת ניהול ואחזקה. חברת ניהול מקצועית שמומחית באחזקת מבנים על כל הכרוך בכך וגובה תשלום עבור שירותיה, נכנסה לנישה הזאת של ניהול ועדי בתים, ועוזרת לדיירים להתמודד עם כל אתגרי הניהול שעומדים בפניהם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פורטל בתים

המאמר נכתב ע"י פורטל בתים, המרכז מאמרים ואנשי מקצוע בתחום ניהול בתים משותפים 


מאמרים נוספים מאת פורטל בתים
 
ההשפעה של משבר הקורונה על תחום ניהול ואחזקת מבנים
בתקופת הקורונה, היתרון של חברת ניהול ואחזקת מבנים רק הפך לבולט יותר, וחברות ניהול הניצבות מול אתגרים חדשים, נדרשו לעבור בעל כורחן לשלב הבא, ולעדכן את סל המוצרים שלהן בהתאם למציאות המשתנה.

כיצד להבטיח שבעלי חיים לא רצויים ישמרו מרחק מהבית המשותף?
בעת החיפוש אחר חום, מזון, מחסה ותנאים נוחים, בעלי חיים ומזיקים יכולים למצוא את דרכם לבניין שלכם, ללא כל קשר לעונת השנה. כדי שתוכלו להימנע מכל ההשלכות הכרוכות בביקור התמים, עליכם לנקוט באמצעי המניעה הנחוצים

השיטות היעילות ביותר לגביית ועד בית
השימוש בשיטה יעילה לגביית וועד בית תקל על העבודה שלכם בצורה משמעותית. למרבה המזל, כיום יש שפע של פתרונות המאפשרים לכם לגבות בקלות את דמי ועד הבית מהדיירים, אחת מהן היא תכנה לניהול בניינים.

אתגרי התחזוקה של מבנים גבוהים בת"א
קצב הבנייה של בניינים גבוהים בישראל הולך וגובר ומדי שנה קמים מבני מגורים חדשים. מנגד, אין בישראל קו מובנה ומספק של חקיקה העוסקת באחזקת מבנים, מה שמוביל לתחזוקה לא ראויה והזנחה של מבנים רבים לאורך השנים.

שכרתם חברת ניהול? אלו 3 דברים שהיא צריכה לעשות לפני הכל
30/11/20 | נדל"ן
בין אם שכרתם חברת ניהול בתים משותפים בת"א ובין אם חברת אחזקת בתים ברמת השרון, הדרישות לניהול יעיל של המבנה טבעיות ומשותפות לכולם. החל ממתן שירות מעולה ועד לשמירה על המבנה כולו במצב אופטימלי, אחריותה של חברת הניהול גדולה ומגוונת, ודורשת כישורים רבים. היכולת לגשת לעבודה כבר מהרגע הראשון, היא זו שמעידה על כך שמדובר בחברת אחזקת בתים משותפים מקצועית. לכן אם רק לפני רגע ממש שכרתם חברת ניהול מקצועית, הנה 3 דברים שעליה לעשות כבר בימי העבודה הראשונים.

ניהול בתים משותפים: איך לבחור חברת ניהול בתים
תחום ניהול בתים עבר בשנים האחרונות שינויים משמעותיים ביותר. מה שהיה בעבר בתור מהלך קבוע שנעשה באמצעות דיירים שבחרו בועד בית פנימי לכל אורך השנה. כזה שהורכב בדרך כלל מדייר אחד או משפחה אחת, הפך להיות מהלך נפוץ של העדפת התקשרות עם חברו המתמחות בתחום ניהול במאמר זה נבחן את השלבים בבחירת חברת ניהול בתים

אלו שירותים מספקת חברת ניהול ואחזקת מבנים
חברת ניהול ואחזקת בתים היא כיום חזיון נפוץ בבנייני מגורים רבים בישראל. בכל רחבי הארץ מרבית הבניינים החדשים מנהלים את ענייני הבניין שלא באמצעות ועד בית פנימי אלא אך ורק באמצעות חברת ניהול חיצונית. מהם השירותים שמציעות חברות ניהול ואחזקת מבנים? מה היתרון הגדול בניהול מבנים חיצוני?

פתרונות חימום אפשריים להפקת אירועים בחורף
איך מפיקים אירועים בטבע בחורף? איך ניתן לספק תנאי נוחות, מיגון מגשם רוחות וקור ועדיין ליצור אווירה של אירוע בטבע? כל הפרטים על הפקת אירועים בטבע בחורף כאן.

ניקוי שמנים וקרקע מזוהמת
28/04/13 | תעשייה
בשנים האחרונות גדלה מאוד המודעות בקרב מפעלי תעשיה, חברות ציבוריות, ונותני שירותים שונים בתחום המסחר לנושאים הקשורים לשמירה והגנה על סביבת הייצור והשירות שלהם. הגורמים לכך הם בין השאר ריבוי התוצרת התעשייתית שיש בה חומרים מכילי דלק סולר ושמן או כאלה העלולים לזהם את הקרקע. לכן ניקוי שמנים וקרקע הוא הכרח בלתי נמנע כיום מבחינתם של עסקים רבים.

איך מטפלים בסרבן תשלום של ועד בית
התופעה ידועה במקומות רבים, ישנם דיירים ומשפחות שאינם משלמים מיסי ועד בית והם מתחמקים מכך באופן תמידי. השאלה איך מטפלים בסרבן תשלום של ועד בית היא שאלה משמעותית בפרט לנוכח העובדה שבניין משותף צריך כסף על מנת להיות מנוהל ולתפקד באופן הכי יעיל שניתן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI