דף הבית אינטרנט והחיים ברשת אינטרנט והחיים ברשת - אחר שווי יהלומים – ידע שווה כסף. פה אפילו יותר
שווי יהלומים – ידע שווה כסף. פה אפילו יותר
הדס כהן 01/01/23 |  צפיות: 346

על מנת לבצע הערכת שווי יהלומים חייב המעריך להיות בעל ידע רחב ומעמיק בעולם היהלומים. סטיות שגויות בהערכת שווי יהלומים עשויות להוביל את הרוכש להפסדים גדולים. קיים צורך בהכרת סוגי יהלומים וטיבם. הכרות עם גזרת היהלומים המזויפים ועם איכויות יהלומים בכלל.

אם וכאשר החלטתם לבצע רכישה של יהלומים קחו את הרכישה ברצינות. אומנם תוכלו לגשת לחנות הקרובה למקום מגוריכם אך אין לדעת באם היהלומים המוצעים הינם אמיתיים, ראויים ובעלי שווי יהלומים הוגן ומדויק. בדקו רשמים קודמים, השם שדבק למקום, עובדיו, ותק וניסיון בענף, מכשור וכדומה. אלה יבטיחו לכם רכישה בראש שקט ובטוח.

הפרמטרים שחשוב לבדוק בתהליך שווי יהלומים:

משקל היהלום – יהלום במשקל 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד.

יהלום פגום – אם חשבתם שיהלום מושלם מטבעו הרי שבידכם טעות. בכל יהלום קיים פגם, אם במעטפת החיצונית ואם בחלקו הפנימי. על מנת לעלות את ערכו של יהלום מלטש מקצועי מבצע ליטוש שמביא את היהלום למצב מיטבי מה שמוסיף לערכו.

צבעו של היהלום – שווי יהלומים מושפע גם מצבע היהלום. יהלומים בטבע נעים מצבע חום-צהוב ועד ליהלומים שקופים. מלטש בעבודתו המקצועית מלטש את היהלום על מנת להביא אותו לצבע הכי שקוף שביכולתו להגיע.

חיתוך – חיתוך היהלום קובע את שטח הפנים שלו. חיתוך עגול לדוגמא ויצירת שטח פנים רחב משווים ליהלום ערך גבוה יותר. החיתוך משפיע גם על צלילותו ושקיפותו של היהלום, יחד כל הפעולות הללו מעלים את ערכו של היהלום ומביאים לתוצאה הטובה ביותר, מה שמעלה את ערכו הסופי של היהלום.

אם כך, ישנם מספר פרמטרים מהותיים שחשוב לבדוק בטרם תבצעו רכישת יהלומים. פרמטרים אלה יסייעו לכם להבין במעט מה כדאי לבקש בעת בדיקת יהלום לפני רכישה. מומלץ לקבל המלצות על אנשי מקצוע ולקבל חוות דעת על עבודתם. מומלץ לקנות חכם, עשו זאת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת יהלומים. רק אצל איש מקצוע
יהלומים. אין אדם, איש או אישה שלא חפצים בכמה יהלומים. אך נגיד ואתם לפני רכישה או שקיבלתם במתנה, האם אתם בטוחים שהיהלומים שברשותכם טבעיים ואמיתיים?

שווי יהלומים – כי לכסף שלכם יש ערך
לא כל אדם יכןל להביט ביהלומים ולהעריך את שווים. שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי איש מקצוע מיומן, בעל ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? פשוט מאוד. תחשבו שיש בידכם יהלומים ששווים מוערך על ידי אדם שאינו איש מקצוע, בחצי משווים. האם תחתמו על זה או תבחרו לגשת אך ורק למי שייתן לכם הערכה מדויקת? כמובן שתבחרו בהערכה המדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.

הערכת יהלומים. שלב ראשון ברכישה
שימו לב שאם אתם מתכננים לבצע רכישת יהלומים כדאי ומומלץ כצעד מקדים לבצע הערכת יהלומים. ומה הכוונה? על פניו יהלומים יכולים להראות זהים, אבל שוק הזיופים כל כך מוצלח ומתקדם שעין רגילה ובלתי מיומנת לא תדע להבחין בין שני יהלומים, האחד זיוף והאחד טבעי ובעל ערך גבוה. לכן, כצעד ראשון בצעו הערכת יהלומים.

הערכת אומנות. למקצוענים בלבד
יש בידכם יצירת אומנות חדשה. אם קיבלתם במתנה ואם רכשתם ממיטב כספכם. דעו כי ליצירת אומנות כדאי לבצע הערכת אומנות על ידי בעל מקצוע שמבין את עולם האומנות ומכיר את הרקע וסוגי יצירות אומנות. איש מקצוע ידע לספר את ההיסטוריה של היצירה, לבחון את חומרי הגלם ממנה היא עשויה, מה שידייק את שוויה הערכי של היצירה.

שווי יהלומים – לא קונים בלי לבדוק
על מנת להעריך שווי יהלומים אנו זקוקים לביצוע של כמה שלבים. אך בטרם נתחיל בתהליך, מומלץ ונכון יהיה לבדוק שהיהלום שבידינו איננו מזויף.

הערכת יהלומים, כי המקור שווה השקעה
יהלום, יהלום, יהלום. יש אדם שלא יהיה שמח אם יהיה ברשותו יהלום? כמובן שלא.. אז אם כבר הגיע לרשותכם יהלום או אם אתם בדרך לרכוש יהלומים או תכשיט משובץ יהלומים לא תירצו לדעת בוודאות שאתם רוכשים יהלום מקורי משובח ולא יהלום מזויף? המלצתנו היא לבצע הערכת יהלומים, לוודא שאכן ברשותכם יהלום אמיתי ובעל ערך

הערכת תכשיטים – חשוב לדעת
שימו לב. חשקה נפשכם ברכישת תכשיט או לחילופין קיבלתם תכשיט בירושה, חשוב לדעת ביצוע הערכת תכשיטים הינה צעד חשוב בהערכת שוויו וערכו של תכשיט. היום תוכלו למצוא את מיטב העיצובים היוקרתיים עשויים משלל חומרים: זהב, כסף, פלטינה.. תכשיטים יכולים להסתובב בשוק המכירות כשהם מוצעים במחיר גבוה אך בפועל עשויים חומרים זולים ופשוטים. לכן חשוב לדעת לבצע הערכת תכשיטים טרם רכישה של תכשיט בעל ערך או רגע לפני מכירה.

שווי יהלומים – ידע שווה כסף. פה אפילו יותר
על מנת לבצע הערכת שווי יהלומים חייב המעריך להיות בעל ידע רחב ומעמיק בעולם היהלומים. סטיות שגויות בהערכת שווי יהלומים עשויות להוביל את הרוכש להפסדים גדולים. קיים צורך בהכרת סוגי יהלומים וטיבם. הכרות עם גזרת היהלומים המזויפים ועם איכויות יהלומים בכלל.

שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI