דף הבית בית משפחה וזוגיות נישואין שווי יהלומים
שווי יהלומים
הדס כהן 28/01/24 |  צפיות: 8411

יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

למה חשוב לדעת מה שווי היהלומים?

היהלומים הנוצצים והיוקרתיים הם ללא ספק אחת הבחירות המועדפות עלינו בבואנו לרכוש תכשיטים שונים ובשל מחירם הגבוה, חשוב שנדע בדיוק מה שווי היהלומים ובכך, להימנע מהפסדים משמעותיים ורכישת חיקויים וזיופים, אשר אמנם נראים נוצצים ומבריקים, אך בעלי ערך נמוך פי כמה וכמה משווים של יהלומים אמיתיים.

מהם הפרמטרים המשפיעים על שווי היהלומים?

יהלומים הם עולם ומלואו, כאשר ניתן למצוא מגוון סוגים שונים של יהלומים, הנבדלים אחד מהשני בגודל, בצורה, במשקל וכמובן, בערך. בין הפרמטרים המרכזיים המשפיעים על שוויים של היהלומים נמצאים: משקל היהלום, רמת הליטוש, צבע היהלום (צבע שקוף יותר יהיה בעל ערך רב יותר) וסוג החיתוך (חיתוך עגול ויצירת שטח פנים רחב מקנים ליהלום ערך רב יותר).

שווי יהלומים – באיזה סכומים מדובר?

שאלת שווי יהלומים היא שאלה שאין עליה תשובה חד משמעתית, שכן לכל יהלום יש את המאפיינים הייחודיים לו, על פיהם ניתן לקבוע את ערכו המדויק. בכדי לסבר את האוזן, ניתן לומר כי טווח שווי יהלומים יכול לנוע בין אלפי שקלים ליהלומים זולים במיוחד ועד לעשרות ומאות אלפי שקלים ליהלומים איכותיים במיוחד.

כיצד נוכל לדעת בדיוק את שווי היהלום?

כפי שניתן לראות, קיימים מספר פרמטרים שונים המשפיעים על שווי היהלומים ובכדי להעריך בצורה מדויקת את שווי היהלומים, יש לפנות להערכה מקצועית על ידי גורם מומחה ומנוסה בתחום. הערכה מקצועית נעשית בתנאי מעבדה, באופן המאפשר בדיקה יסודית וזיהוי מדויק של מאפייני היהלום, הן לקביעת ערכו והן לזיהוי חיקויים וזיופים למיניהם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת יהלומים
01/04/24 | ביטוח
רכישת תכשיטי יהלומים דורשת השקעה כספית נכבדת. מטבע הדברים, כרוכשים אנו מצפים לקבל תמורה מלאה למחיר, ומאמינים כי היהלומים שרכשנו הינם אכן יהלומים טבעיים ומקוריים. הבעיה היא שבשוק הזיופים המתפתח של ימינו, לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים כשמדובר ביהלומים יוקרתיים, אלא לפנות לבדיקת הערכת יהלומים מקצועית

הערכת אומנות
תחום האומנות כולל תחתיו מגוון יצירות יוקרתיות ובעלות ערך רב במיוחד, המשמשות פעמים רבות כחלק מאוספים ייחודיים של אספנים חובבים ובעלי הון. בין אם ברשותנו יצירת אומנות ובין אם אנחנו מתכוונים לרכוש אחת כזאת, כדאי תמיד שנדע מה הסיפור שעומד מאחורי יצירת האומנות, וכמובן - מה השווי שלה

שווי יהלומים
01/03/24 | חתונות
עבור רבים מאיתנו, יהלומים הם הבחירה הטבעית כאשר מתכוונים לרכוש תכשיט יוקרתי. בכדי לוודא כי אכן מדובר ביהלום איכותי, ושאנחנו מקבלים תמורה מלאה למחיר הקנייה, חשוב לבדוק את שווי היהלומים. כיצד עושים זאת בדיוק? מוזמנים לקרוא ולגלות

הערכת תכשיטים
01/03/24 | עיצוב
בין אם בחרנו לרכוש תכשיט כמתנה יוקרתית, ובין אם קיבלנו את התכשיטים בירושה, אין ספק כי מדובר בפריטים העשויים להיות שווים כסף רב. בכדי לוודא שאכן מדובר בתכשיטים כאלו, חשוב ומומלץ לקחת אותם לבדיקת הערכה מקצועית ומהימנה, שתצביע על השווי המדויק של כל תכשיט

שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI