דף הבית בית משפחה וזוגיות חתונות שווי יהלומים
שווי יהלומים
הדס כהן 01/03/24 |  צפיות: 6558

עבור רבים מאיתנו, יהלומים הם הבחירה הטבעית כאשר מתכוונים לרכוש תכשיט יוקרתי. בכדי לוודא כי אכן מדובר ביהלום איכותי, ושאנחנו מקבלים תמורה מלאה למחיר הקנייה, חשוב לבדוק את שווי היהלומים. כיצד עושים זאת בדיוק? מוזמנים לקרוא ולגלות

שווי יהלומים – לקבל תמורה מלאה למחיר

בעת בחירת טבעת, שרשרת או כל תכשיט אחר, יהלום יהיה ללא ספק הבחירה הטבעת של רבים מאיתנו, הן בגלל המראה המבריק והמנצנץ והן בגלל היוקרתיות. יחד עם זאת, בעולם היהלומים ניתן למצוא לא מעט חיקויים וזיופים, חלקם מוצלחים יותר וחלקם מוצלחים פחות.  לא פעם, לאדם הממוצע נראה כי אכן מדובר ביהלומים אמיתיים, כאשר בפועל, סכומי ההשקעה הגבוהים כלל אינם מצדיקים את התמורה.

מהם הפרמטרים הקובעים את שווי היהלום?

שווי יהלום יכול לנוע בין כמה אלפי ועשרות אלפי שקלים ואף להגיע לסכומים גבוהים בהרבה. הפרמטרים המשפיעים על קביעת שווי היהלום הם:

משקל

משקל היהלום נמדד בערך קראט, כאשר יחידת יהלום שווה ל – 0.2 גרם. מטבע הדברים, ככל שמשקל היהלום גדול יותר, כך השווי שלו יהיה גבוה יותר.

צבע

את היהלומים הטבעיים ניתן למצוא בשלל גוונים, אותם מקובל לכנות באותיות D – Z. לגוון היהלום השפעה מהותית על השווי שלו, כאשר גוון שקוף יותר מעיד על יהלום בעל ערך רב.

חיתוך

אופני חיתוך היהלום משפיעים על רמת הנצנוץ שלו, ולכן חשוב לוודא כי מדובר בחיתוך איכותי ומקצועי.

רמת ניקיון

רמת ניקיון גבוהה של יהלום מעידה על יהלום נקי מפגמים, ובהתאם לכך, שוויו יהיה גבוה יותר.

כיצד ניתן לקבוע בצורה מדויקת את שווי היהלום?

הערכת שווי יהלומים בצורה איכותית ומדויקת היא פעולה הדורשת ידע ומומחיות נרחבת בתחום. לפיכך יש לפנות אל איש מקצוע מומחה ומנוסה, אשר יבדוק את היהלום בתנאי מעבדה ובאמצעות מכשירים מתקדמים, ויקבע בסופו של תהליך את שוויו המדויק של היהלום שרכשתם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת יהלומים
01/04/24 | ביטוח
רכישת תכשיטי יהלומים דורשת השקעה כספית נכבדת. מטבע הדברים, כרוכשים אנו מצפים לקבל תמורה מלאה למחיר, ומאמינים כי היהלומים שרכשנו הינם אכן יהלומים טבעיים ומקוריים. הבעיה היא שבשוק הזיופים המתפתח של ימינו, לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים כשמדובר ביהלומים יוקרתיים, אלא לפנות לבדיקת הערכת יהלומים מקצועית

הערכת אומנות
תחום האומנות כולל תחתיו מגוון יצירות יוקרתיות ובעלות ערך רב במיוחד, המשמשות פעמים רבות כחלק מאוספים ייחודיים של אספנים חובבים ובעלי הון. בין אם ברשותנו יצירת אומנות ובין אם אנחנו מתכוונים לרכוש אחת כזאת, כדאי תמיד שנדע מה הסיפור שעומד מאחורי יצירת האומנות, וכמובן - מה השווי שלה

שווי יהלומים
01/03/24 | חתונות
עבור רבים מאיתנו, יהלומים הם הבחירה הטבעית כאשר מתכוונים לרכוש תכשיט יוקרתי. בכדי לוודא כי אכן מדובר ביהלום איכותי, ושאנחנו מקבלים תמורה מלאה למחיר הקנייה, חשוב לבדוק את שווי היהלומים. כיצד עושים זאת בדיוק? מוזמנים לקרוא ולגלות

הערכת תכשיטים
01/03/24 | עיצוב
בין אם בחרנו לרכוש תכשיט כמתנה יוקרתית, ובין אם קיבלנו את התכשיטים בירושה, אין ספק כי מדובר בפריטים העשויים להיות שווים כסף רב. בכדי לוודא שאכן מדובר בתכשיטים כאלו, חשוב ומומלץ לקחת אותם לבדיקת הערכה מקצועית ומהימנה, שתצביע על השווי המדויק של כל תכשיט

שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI