דף הבית רוחניות חלומות כיצד לנהל יומן חלומות מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "משמעות החלום ופירושו"
כיצד לנהל יומן חלומות מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "משמעות החלום ופירושו"
ד"ר זיו מאיר 27/06/08 |  צפיות: 3338

ניהול יומן החלומות.

 מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "משמעות החלום ופירושו"

ניהול יומן חלומות הוא כאמור חובה, על מנת להגיע לתוצאות טובות. כמו כן הוא מאפשר לגלות ולזהות "עוגנים" בחלומותיכם, אשר בעתיד יאפשרו לכם לזהות במהלך החלום  כי אתם חולמים! 

כך תוכלו  להכיר את דפוס חלומותיכם ולזהותם בעת התרחשותם.

רישום חלומותיכם ביומן בצורה עקבית ומסודרת, יגרור באופן ישיר הגברה של זיכרון חלומותיכם, כך תראו כי קטעי חלום מעורפלים אותם רשמתם  מדי פעם, הופכים לפתע לקטעים ברורים צלולים ומפורטים אותם תזכרו  בפירוט.

ניהול יומן חלומות הוא חובה ולא רשות! אם אינכם מוכנים להשקיע  מאמץ קטן זה  הדרוש לצורך כך, חבל שתמשיכו בתהליך! חשוב מאוד לנהל יומן חלומות מפורט ככל האפשר.

יש לרשום ביומן החלומות את כל  הפרטים, כאשר הם עדיין טריים בזיכרון, אל תגידו "אזכור וארשום בבוקר..." משום שהחלום הבא שיופיע, יגרום לכם לשכחת החלום הקודם, ובבוקר לא תזכרו אותו.

כאמור, דאגו כי תמיד לפני כניסתכם למיטה, יומן החלומות וכלי כתיבה ימצאו ליד מיטתכם. על מנת שתוכלו לבצע רישום של חלומותיכם גם כאשר תתעוררו באמצע הלילה.

נוסף לרישום חלומותיכם כטקסט, תוכלו לצייר גם מפות של האזורים בהם ביקרתם, לרוב ציור ויזואלי עוזר לזכור את החלום בצורה טובה יותר, מאשר טקסט המתאר את אותה סביבה, כן יאפשר לכם הדבר לחוות חוויות של דה-ז'ה- וו.

רשמו תאריך ושעה בה התרחש החלום, בחרו כותרת לכל חלום. הכותרות יסייעו לכם לאתר את החלומות הרבים שיצטברו, כמו כן תגלו כי חלומות רבים יישאו כותרות דומות ביותר משמע חלומות דומים או אפילו זהים.

עם הזמן והניסיון שתצברו, תצליחו להגיע למצב בו אתם זוכרים לפחות חלום אחד בשלמות בכל בוקר, עתה לאחר שאתם זוכרים זאת, הגיע העת ליצור חלום צלול בעזרת הטכניקות  המפורטות בהמשך.

כאמור  עריכת יומן חלומות תאפשר לכם  לזהות "עוגנים" בחלומותיכם, המונח "עוגנים", הכוונה לאירועים החוזרים ונשנים על עצמם ברבים מחלומותיכם, "עוגנים" אלה ישמשו אתכם כ-"ציוני דרך", ברגע שתזהו אותם, הם ירמזו לכם  כי אתם חולמים.

עם התקדמות רישומי חלומותיכם, יומנכם יתמלא בחלומות, עברו על הרישומים וסמנו  "עוגנים", - אירועים החוזרים על עצמם. לאחר מכן  רשמו  אותם כרשימה נפרדת. 

כאשר מדובר על "עוגנים" כ- אירועים החוזרים על עצמם, אין כוונתי כי החלומות יחזרו בדיוק על עצמם, אלא הנושא  הכללי שבחלום, כלומר,  אם  חלמתם על שחייה בים, משחקים בבריכה, בילוי בחוף ים,  העוגן שלכם  הוא "מים". כלומר, בכל פעם בו תמצאו את  עצמכם בסיטואציה הקשורה למים, זה הוא העוגן שלכם. כלומר, כל אלמנט המופיע  במספר חלומות שלכם משמש כ"עוגן", כגון: אם בעל החיים האהוב עליכם מופיע בהרבה חלומות שלכם, הוא ישמש כ"עוגן". לזיהוי העוגנים תפקיד חשוב, בדרך להגשמת חלום צלול, הם מסמנים לכם בעת החלום, כי יתכן ואתם חולמים, כך אתם הופכים מודעים לעובדה שאתם חולמים בזמן החלום. מצב זה יהיה  הגשמת חלומכם הצלול הראשון. על כן ברגע  שתזהו את אחד ה"עוגנים", יש לבצע מיד "בדיקת מציאות" כדלהלן. להלן אתר הבית של זיו מאיר ומכללת ברק  www.barakcollege.com

לפירוט מסלולי לימוד ב מכללת ברק ראו במסלולי לימוד של מכללת ברק 

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר זיו מאיר

ד"ר זיו מאיר פרפסיכולוג ונטורופט. 


מאמרים נוספים מאת ד"ר זיו מאיר
 
N.L.P לחיים טובים ומשופרים.
11/01/19 | NLP
לימודי ה-N.L.P. במכללת ברק מתקיימים באווירה משפחתית, קבוצות קטנות, יחס אישי. איך פועלת התפיסה וכיצד עובד המוח. מהו מבנה האישיות ע"פ ה-NLP, מה משפיע עלינו יותר – התורשה או הסביבה והכי חשוב: למה זה חשוב לנו כמובילי שינוי. איך יוצרים כימיה בין אישית ברמה גבוהה, ומרחב בטוח המאפשר טרנספורמציה והצלחה מרבית בתקשורת בינאישית/ בטיפול. כיצד להתגבר על פוביות... הנושאים הנלמדים בקורס מה זה NLP. מהי ההיסטוריה של הNLP ואת מה אנחנו "מתכנתים". מה ההבדל בין דמיון מודרך לדמיון מונחה? – כולנו משתמשים בדמיון על

תטא רייקי
תטא רייקי, אנרגיית העל של העידן החדש. באמצעות אנרגיית תטא רייקי שהיא אנרגיית העל של העידן החדש, ניתן לאזן ולחדש תאים מתים, ניתן לאזן השפעות מגלגולים קודמים המצויים ב-ד.נ.א. האנרגטי שבחלקו מושפע מה-ד.נ.א. של ההורים, ובחלקו הוא יצירת רסיסי נשמה החוזרים בגוף חדש. כיצד נוכל להשפיע על המיטוכונדריה של התאים בגופנו למניעת הזדקנות וליצור תאים צעירים במקום שכפול תאים התואמים את גילנו הכרונולוגי? על כך בקורס החדש במכללת ברק לרפואה משלימה שלוחות ירושלים אשקלון באר שבע.

חלומות וברביטורטים
27/09/10 | חלומות
חלומות וברביטורטים מאת ד"ר זיו מאיר מכללת ברק במחקרים שונים שנערכו בדבר שימוש בתרופות לשינה התבררו עובדות מעניינות. לדוגמא: במחקר שנערך על ידי פרופ'''' איאן אוסוולד מאוניברסיטת אדינבורו שחקר את השפעת הברביטורטים על השינה, התברר כי תרופות רבות מדכאות את שנת החלום.

כיצד מופיעות נשמות חדשות?
כיצד מופיעות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "לדעתי, יש להבחין בין שתי מקרים מרכזיים שונים: הראשון הוא רצון מצד ההורים לילד במשפחה, כלומר שני בני הזוג רוצים לצרף אליהם נשמה נוספת. =מתוך בחירה. כאשר הרצון יוצר את סוג האנרגיה להיווצרותה. האופן השני הוא מצבים מאולצים, כגון אונס, או שמירה מפני הריון בלתי רצוי שנכשל, או מתוך פחד או אי רצון לבצע הפלה מאמונה זו או אחרת.=כלומר הריון שלא מבחירה, אזי סוג האנרגיה היא שונה.

כיצד נוצרות נשמות חדשות?
כיצד נוצרות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות". "לכאורה כפי שאמרת קודם לכן" המשיך ידידי המלומד, "מאותן ניצוצות שנוצרו מהתנפצות נשמתו של האדם הראשון, אשר חיכו לירידה. אולם מה יקרה בעוד חמישים שנה? בעוד מאה שנה? כאשר אוכלוסיית העולם תכפיל ותשלש את עצמה"? המשיך ושאל.

האם יש נשמות חדשות?
האם יש נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" פרופ' קליין הגיע אליי ביום שישי בשעה שקבענו. הפעם הוא חייך אליי עם היכנסו, בניגוד לפגישתנו הקודמת. "אני יכול להגיד לך שהשבוע הזה היה לי השבוע הארוך בחיי" ציין והתיישב על הכיסא. "מדוע"? שאלתי, אף שידעתי את התשובה, הרי גם אני ציפיתי בכיליון עיניים לפגישה. "מפני שכל השבוע חיכיתי לפגישה איתך, כל יום הייתי סופר את הימים לפגישה איתך", ציין בהתלהבות. "תראה במהלך השבוע חשבתי רבות על השיחה שלנו, רציתי להבין האם לדעתך קיימות גם נשמות חדשות לחלוטין? למען האמת בדקתי גם במאמרים שלך באינטרנט אבל לא התייחסת לזה בשום מקום, רק דע לך שקראתי

האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות?
האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "האם אני ורעייתי המנוחה אכן נשמות תאומות"? חזר פרופ' קליין לשאלתו הראשונה. "הסברת לי מה היא נשמה, או מה הן התפיסות בעניין זה, אך אני עדיין מאוד מוטרד מכך שרעייתי המנוחה נמצאת איתי. אני ממש מרגיש בה, אמר הפרופ' והמשיך, "אתה יודע מה יכול להיות כאשר אני בקשר עם אישה אחרת? בודאי זה ברור לך לחלוטין". המשיך תוך שהוא משכל רגליים

האם יש נשמות תאומות?
מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" האם יש נשמות תאומות שאל פרופ' קליין? "כן ולא" השבתי לו. "כן ולא" השבתי לו. הוא נעץ בי מבט משתאה, "מה הכוונה? או שיש או שאין" פסק חד משמעית. "לא יתכן תשובה והיפוכה" המשיך. "נכון" השבתי. "אכן התשובה לכך לא פשוטה כלל, אבהיר את דברי.

הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
מאת ד"ר זיו מאיר

בסיס הפסיכותרפיה הגופנית הוא טיפול ריגשי /נפשי המשלב בין הצד הפיזי לצד הנפשי, כלומר הוצאת הרגש המודחק הטמון בזיכרון באמצעות תהליך הטיפול הפיזי.
הטיפול ב פסיכותרפיה גופנית גורם לשחרור הצורך להדחיק, שכן המטופל חווה את הסיבה לטראומה שהדחיק והזיכרון אינו גורם עוד לכאב ריגשי, לא יהיה למטופל קושי לזכור את האירוע, כך האנרגיה המושקעת בהדחקה תשמש לתפקידי חיים אחרים כגון: יציבה, בריאות גופנית, שמחת חיים ועוד.


מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית
מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית

מאת ד"ר זיו מאיר

בבסיס הטיפול ב פסיכותרפיה ההתנהגותית קיימת ההנחה, שכל ביטוי התנהגותי בלתי מסתגל, הוא הרגל שנרכש בעבר. באמצעות התאמה אישית של מערך התניות וחיזוקים, ניתן להביא לידי שינוי הרגליו הבלתי רצויים של המטופל ובאמצעות החיזוקים שיקבל ירכוש את ההרגלים הרצויים. בגישה זו הפסיכותרפיסט פעיל בטיפול, עליו לתכנן מערך של למידה,של חיזוקים והתניות, כדי להכחיד התנהגות בלתי רצויה,ולעודד הופעת התנהגות רצויה. עתה הוא אינו מאזין ומפרש בלבד את העבר או את סיבת ההפרעה...אלא עוסק בעיצוב ההתנהגות בהווה.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI