דף הבית פיננסים וכספים מסחר במניות מסחר עצמאי בבורסה
מסחר עצמאי בבורסה
Best Trader 06/11/11 |  צפיות: 2976

מסחר עצמאי בבורסה

אין ספק ששטף המידע והתקשורת המפותחת עושה טוב לתחום המסחר העצמאי בבורסה ומצד שני מחסירה פעימה מליבם של מנהלי התיקים והקרנות למיניהם. סודות רבים שהיו שמורים שעבר לקבוצת מיעוט נחשפים יום אחר יום בכל ערוץ תקשורתי קיים ומגיעים ללב ליבו של כל בית בקלות רבה.

מי מאיתנו לא שמע  או ראה בשיחת סלון  את החבר שעשה זאת בגדול בתחום של מסחר עצמאי בבורסה .  אני מניח שכמעט כולנו. אלא שבעבר הרחוק לא היתה גישה למסחר העצמאי. היום, לעומת זאת ניתן לרכוש ידע רב באמצעים הנגישים לכל אדם:

העיתונות הכלכלית המשוכללת – אם בעבר היה רק עיתון כלכלי אחד ('גלובס') אז היום יש כבר שלושה גדולים (דה מרקר, וכלכליסט).

מהו סוד הקסם של מסחר עצמאי בבורסה ?

ספרות מקצועית – אם בעבר היה מעט מאוד היצע בתחום הספרות הכלכלית-מסחרית הרי שהיום גם גדל ההיצע העומד על המדפים, גם התעבה התוכן וגם מגוון הנושאים הנכתבים עלה. כי למוצר שיש ביקוש יש גם היצע. היום נכתבים ספרים על כל תחומי המסחר: מסחר בבורסה, מסחר במט'ח מסחר באופציות ובחוזים עתידיים, שיטות מסחר שונות כמו ניתוח טכני ועוד ועוד...  ניתן למצוא ספרים פשוט על הכל כי הכותבים מבינים שיש יותר ויותר סוחרים שרוצים ללמוד ולסחור עצמאית.

האינטרנט – אתרי מידע ותוכן, פורומים, רשתות חברתיות, בלוגרים, טוקבקים, מערכות להעברת מסרים מיידיים וכו' הם רק חלק מן האמצעים שבהם המידע עובר ומגיע ישירות לסוחר העצמאי.

תקשורת אלקטרונית – רק לפני עשור וחצי, בזמן שמעט מאוד אנשים בכלל התעניינו בתחום המסחר העצמאי בבורסה היו רק 'פינות כלכליות' וחשיפה מועטה ושטחית  היום לכל ערוץ טלויזיה שמכבד את עצמו שי מעבר לפינות המסקרות את מצב הכלכלה גם תוכנית כלכלית יומית. אגב, העיניין הוא שיש ביקוש למוצר הזה כי אם לא היה לתוכניות הללו רייטינג גבוה מספיק הן היו יורדות מהאויר די מהר ועובדתית הם ממש לא.

מגוון רחב של קורסים מכל המסוגים והגוונים – אם בעבר היו נפוצים רק קורסים אקדמאיים או המכשירים מנהלי תיקים / מנהלי השקעות מקצועיים הרי שהיום שונה המצב בתכלית. היום ברור לכל שאין זה משנה כלל מהו עיסוקך רצוי שתדע גם לנהל את כספך הפנוי באופן עצמאי ולא רק תסתמך על מנהלי התיקים ולו רק בכדי להבין על מה מדבר איתך מנהל ההשקעות שלך. היום ניתן ללמוד לסחור באופן עצמאי בכל תחום: מניות, אופציות, מט'ח, אג'ח, חוזים עתידיים, השקעות לטווח ארוך או מסחר לטווח קצר, שיטות ואסטרטגיות מסחר, קריאה והבנה של גרפים ונתונים שונים ועוד. הכל הולך לכיוון מאוד ברור – מסחר עצמאי.

הייתי מסכם את דברי בכך שמה שהיה בעבר שמור בנחלתם של העוסקים המקצועיים בכך הופך מיום ליום לנחלת הציבור הגדול והרחב זהו התחום של מסחר עצמאי בבורסה .  התעשיה הזו גודלת מיום מיום ולא בכדי. יגיע היום שבו מי שיהיה נטול השכלה פיננסית משמעותית יגרר בתחתית באוכלוסיה מבחינה סוציו אקונומית כי הבנה כלכלית היא כבר מזמן גם העיניין שלך.

מסחר עצמאי | מסחר עצמאי בבורסה | מסחר בבורסה | מסחר יומי | מסחר בשוק ההון | מסחר יומי בשוק ההון | מסחר עצמאי בשוק ההון | מסחר עצמאי בבורסה


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Best Trader


 


מאמרים נוספים מאת Best Trader
 
מסחר עצמאי - חובה לדעת
30/11/11 | בורסת ת"א
אין כל חדש באמרה שהקדמה יוצרת חיים קלים ונוחים יותר. בוודאי נכון לומר זאת על התחום של מסחר עצמאי בבורסה. שטף המידע והתקשורת המפותחת עושה רק טוב לתחום של מסחר עצמאי בבורסה ומקלה משמעותית על אופן השגת המידע החיוני למסחר.

מסחר באופציות לא מה שחשבתם
30/11/11 | בורסת ת"א
מסחר באופציות נחשב תמיד משום מה למסוכן ביותר מבין כל תחומי המסחר הנסחרים בבורסה לניירות ערך. במאמר זה אני אנסה להוכיח לכם שהשימוש המושכל של מסחר באופציות לא רק שאינו מסוכן יותר מכל אלא מסוכן הרבה פחות במובנים רבים ממסחר ביתר התחומים בשוק ההון.

מסחר בבורסה הדרך להצלחה
30/11/11 | בורסת ת"א
כל סוחר המבצע מסחר בבורסה רוצה להתחיל את צעדיו הראשונים עם סכום מזערי ולפוך תוך פרק זמן קצר ככל האפשר לפחות ל"טייקון על" או "גורו השקעות". אך האם זה באמת אפשרי?

מסחר עצמאי בבורסה
מסחר עצמאי בבורסה אין ספק ששטף המידע והתקשורת המפותחת עושה טוב לתחום המסחר העצמאי בבורסה ומצד שני מחסירה פעימה מליבם של מנהלי התיקים והקרנות למיניהם. סודות רבים שהיו שמורים שעבר לקבוצת מיעוט נחשפים יום אחר יום בכל ערוץ תקשורתי קיים ומגיעים ללב ליבו של כל בית בקלות רבה.

לימודי שוק ההון - מרקל אדי
01/10/11 | שוק ההון
היום שהיה, פקיעת חודש ספטמבר פקיעת חודש ספטמבר, רק השם מעורר חלחלה וצמרמורת אצל סוחרים רבים. אצל שחקני מעו"ף רבים , הפצעים של פקיעת "ספטמבר השחור" (כן, כך הוא מכונה בפי רבים מהסוחרים) של שנה שעברה עוד לא הגלידו והינה באה עוד פקיעה גבוהה שהפתיעה הרבה מהסוחרים.

סקירת מעו"ף 17.9.2011 - לימודי שוק ההון
17/09/11 | מעו"ף
בגרפים שיצורפו בהמשך הסקירה יהיה הסבר על מה שקרה והערכה להמשך. ניתן לראות שכל המהלכים נראו בגרפים טרם התרחשותם וכל השאר היו רק הסיבות למהלך אבל אותנו מעניינת התוצאה ולא הסיבה.

שוק ההון ובפרט על מסחר בבורסה
22/07/11 | שוק ההון
למי שמכיר את שוק ההון ובפרט את התחום של מסחר בבורסה ודאי יודע שישנה סטטיסיטיקה בכל מה שקשור להשקעה, או כמו שהרבה סוחרים מגדירים את הנושא כסיכוי סיכוי, כאשר המשמעות הינה ככל שאנחנו מעלים את הסיכון הסיכוי להרוויח עולה, וכן ההפך.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI