דף הבית פיננסים וכספים בורסת ת"א מסחר עצמאי - חובה לדעת
מסחר עצמאי - חובה לדעת
Best Trader 30/11/11 |  צפיות: 2606
מסחר עצמאי

אין כל חדש באמרה שהקדמה יוצרת חיים קלים ונוחים יותר. בוודאי נכון לומר זאת על התחום של מסחר עצמאי בבורסה. שטף המידע והתקשורת המפותחת עושה רק טוב לתחום של מסחר עצמאי בבורסה ומקלה משמעותית על אופן השגת המידע החיוני למסחר. מי היה מאמין לפני 20 שנה שאנשים יעשו קניות דרך האינטרנט אבל זה קרה וזאת עובדה מוגמרת. כך גם לגבי מסחר עצמאי בבורסה. המסחר הפך לקל ונגיש בעיקר בגלל התפתחות האינטרנט. קל יותר ללקט מידע, קל יותר לאחסן מידע, קל יותר לרכז מידע ולעבד אותו וגם קל יותר לשדר פקודות מסחר. וכלל שעובר הזמן הנגישות רק הולכת וגדלה, אם לפני כעשור (אני מזכיר כבר היה אינטרנט J ) רצינו לבצע מסחר עצמאי הנושא היה אפשרי אך התוכנות היו יותר יקרות, פחות נוחות לשימוש ולא נתנו במילים פשוטות חיים קלים, אז היום הכל השתנה, ואם נלך יותר רחוק בשנות השבעים היית רוצה לקנות מניות היית נאלץ ללכת ברגל לבנק ולפגוש פקיד כדי לקנות ובשנות ה-90 כבר כולם היו משדרים פקודות מסחר עצמאי באמצעות הטלפון אז היום מרבית הפקודות משודרות דרך האינטרנט ואף מגדלים לעשות ונשארים מחוברים באמצעות מכשירי ה'סמארטפון' שתומכים במסחר ממש מכף היד.

מובן שהבשורה לסוחרים המבצעים מסחר עצמאי מובנית בעצם הנגישות הקלה לעולם המסחר אך לא רק, חלק גדול מהקלות והנגישות לעולם המסחר נעוץ דווקא באופן השגת המידע ולאחרונה גם בסינונו באמצעים פשוטים יחסית (מסננים / פילטרים) שמקצרים משמעותית את זמני ניתוח המידע שמופץ ברשת, שלא לדבר על לו הפועלים עם כלים אוטומטיים לצורך המסחר.

הייתי מסכם את דברי בכך שמה שהיה בעבר שמור בנחלתם של העוסקים המקצועיים בכך הופך מיום ליום לנחלת הציבור הגדול והרחב. התעשייה של מסחר עצמאי גודלת מיום ליום ולא בכדי. יגיע היום שבו מי שיהיה מחוץ למשחק הכלכלי - פיננסי ייגרר בתחתית באוכלוסיה מבחינה סוציו אקונומית כי הבנה כלכלית היא כבר מזמן גם העניין שלך. ואם ממש ניקח דוגמא אחרונה באחד הספרים של אבא עשיר אבא עני כבר דובר כי חייבים לתת השכלה פיננסית כבר מגילאים צעירים, ואני חושב שחייבים גם בישראל להכניס את הנושא כחלק מתוכנית הלימודים,זה יותר חשוב מהרבה תחומים אחרים.

מסחר עצמאי | מסחר עצמאי בבורסה | מסחר בבורסה | מסחר יומי | מסחר בשוק ההון | מסחר יומי בשוק ההון | מסחר עצמאי בשוק ההון 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Best Trader


 


מאמרים נוספים מאת Best Trader
 
מסחר עצמאי - חובה לדעת
30/11/11 | בורסת ת"א
אין כל חדש באמרה שהקדמה יוצרת חיים קלים ונוחים יותר. בוודאי נכון לומר זאת על התחום של מסחר עצמאי בבורסה. שטף המידע והתקשורת המפותחת עושה רק טוב לתחום של מסחר עצמאי בבורסה ומקלה משמעותית על אופן השגת המידע החיוני למסחר.

מסחר באופציות לא מה שחשבתם
30/11/11 | בורסת ת"א
מסחר באופציות נחשב תמיד משום מה למסוכן ביותר מבין כל תחומי המסחר הנסחרים בבורסה לניירות ערך. במאמר זה אני אנסה להוכיח לכם שהשימוש המושכל של מסחר באופציות לא רק שאינו מסוכן יותר מכל אלא מסוכן הרבה פחות במובנים רבים ממסחר ביתר התחומים בשוק ההון.

מסחר בבורסה הדרך להצלחה
30/11/11 | בורסת ת"א
כל סוחר המבצע מסחר בבורסה רוצה להתחיל את צעדיו הראשונים עם סכום מזערי ולפוך תוך פרק זמן קצר ככל האפשר לפחות ל"טייקון על" או "גורו השקעות". אך האם זה באמת אפשרי?

מסחר עצמאי בבורסה
מסחר עצמאי בבורסה אין ספק ששטף המידע והתקשורת המפותחת עושה טוב לתחום המסחר העצמאי בבורסה ומצד שני מחסירה פעימה מליבם של מנהלי התיקים והקרנות למיניהם. סודות רבים שהיו שמורים שעבר לקבוצת מיעוט נחשפים יום אחר יום בכל ערוץ תקשורתי קיים ומגיעים ללב ליבו של כל בית בקלות רבה.

לימודי שוק ההון - מרקל אדי
01/10/11 | שוק ההון
היום שהיה, פקיעת חודש ספטמבר פקיעת חודש ספטמבר, רק השם מעורר חלחלה וצמרמורת אצל סוחרים רבים. אצל שחקני מעו"ף רבים , הפצעים של פקיעת "ספטמבר השחור" (כן, כך הוא מכונה בפי רבים מהסוחרים) של שנה שעברה עוד לא הגלידו והינה באה עוד פקיעה גבוהה שהפתיעה הרבה מהסוחרים.

סקירת מעו"ף 17.9.2011 - לימודי שוק ההון
17/09/11 | מעו"ף
בגרפים שיצורפו בהמשך הסקירה יהיה הסבר על מה שקרה והערכה להמשך. ניתן לראות שכל המהלכים נראו בגרפים טרם התרחשותם וכל השאר היו רק הסיבות למהלך אבל אותנו מעניינת התוצאה ולא הסיבה.

שוק ההון ובפרט על מסחר בבורסה
22/07/11 | שוק ההון
למי שמכיר את שוק ההון ובפרט את התחום של מסחר בבורסה ודאי יודע שישנה סטטיסיטיקה בכל מה שקשור להשקעה, או כמו שהרבה סוחרים מגדירים את הנושא כסיכוי סיכוי, כאשר המשמעות הינה ככל שאנחנו מעלים את הסיכון הסיכוי להרוויח עולה, וכן ההפך.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI