דף הבית ביטוח ביטוח אובדן כושר עבודה ביטוח תאונות אישיות – כל מה שרציתם לדעת, והתביישתם לשאול
ביטוח תאונות אישיות – כל מה שרציתם לדעת, והתביישתם לשאול
neri bennun 23/06/11 |  צפיות: 14188

ביטוח תאונות אישיות, המוצע על ידי חברות ביטוח שונות, נועד לבטח במקרים של אובדן כושר עבודה ו/או נכות כתוצאה מתאונה. במקרים אלה נזקקים לשלם בעבור הוצאות רפואיות רבות ויקרות במיוחד, וזאת לצד הפסקת העבודה, העלולה להביא בעקבותיה משבר כלכלי עצום. אם כן, למי מתאים ביטוח תאונות אישיות, למה חשוב לשים לב במסגרת הסעיפים השונים בו וכיצד בוחרים את הביטוח המתאים? על כך, בכתבה הבאה.

ביטוח תאונות אישיות – מתי מומלץ לרוכשו

ביטוח תאונות אישיות הינו בגדר חובה עבור בתי הספר השונים, שכן זה נועד לבטח את ילדי בית הספר במהלך שהותם במסגרת החינוכית ומחוצה לה, במקרים של תאונות אישיות כלשהן. בנוסף, הינו בגדר חובה גם בקרב מכוני כשר או אגודות ספורט שונות, בהם מתקיימות פעילויות ספורט, העלולות, לעיתים לגרום לתאונות. לעיתים, מומלץ ביטוח תאונות אישיות גם עבור עיסוקים שונים, כמו, למשל, ספורטאים, מנתחים או זמרים, המשתמשים בגופם במסגרת עיסוקם ולכן במידה וייפגעו, לא יוכלו לשוב ולעבוד.

למה חשוב לשים לב, במסגרתו של ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות מוצע על ידי חברות ביטוח שונות, וככזה כולל במסגרתו סעיפים שונים והגדרות שונות. בטרם בחירתו של הביטוח, חשוב לשים לב להגדרתו של הביטוח את המונח "תאונה". מרבית חברות הביטוח מגדירות תאונה כאירוע פתאומי, בלתי צפוי הגורם לנזקים גופניים. התאונה מוגדרת כגורם חיצוני בלבד. קיימות חברות ביטוח שונות המרחיבות הגדרה זו ומוסיפות לה גם פגיעה פיזית כתוצאה ממחלה. בנוסף, אם אתם עוסקים בעיסוק כלשהו, ודאו כי קיימת התייחסות לעיסוקכם באופן ברור, שכן תפקידו המרכזי של ביטוח מסוג זה להגן עליכם הגנה מושלמת בכל מקום, לאורך כל חודשי השנה ובמסגרת כל פעילות, בה אתם עוסקים.

כיצד תובעים במידת הצורך

במידה ותפגעו מתאונה, חלילה, ותדרשו לתבוע את חברת הביטוח שלכם, במסגרתו של ביטוח תאונות אישיות, זכרו כי תביעות מסוג זה אינן פשוטות, שכן מדובר בהגדרות שונות ומצבים שונים, המוזכרים בכל פוליסה באופן אחר. ולכן, כפי שהוזכר, ישנה חשיבות רבה להתאמתם של הכיסויים השונים למצבכם וצרכיכם המדויקים. פעמים רבות כוללת תביעה מסוג זה סכומי כסף גבוהים במיוחד, בין אם בעקבות נכות או בין אם בעקבות אובדן כושר עבודה. ולכן, חשוב להיעזר בעורך דין מומחה כדי לנהל את התביעה באופן הטוב ביותר לכל הצדדים הלוקחים בו חלק, וכדי להבטיח כי תזכו בפיצוי המתאים לכם.

כיצד לבחור ביטוח תאונות אישיות מתאים

כאמור, ביטוח תאונות אישיות כולל, במסגרתו, סעיפים שונים וכיסויים שונים. חברות ביטוח רבות מאפשרות ליהנות מהרחבות שונות, במסגרתו של ביטוח זה, בעוד שאחרות אינן מציעות זאת. במידה ואתם מעוניינים לרכוש ביטוח תאונות אישיות, מומלץ להשוות בין הכיסויים השונים המוצעים וכן בין המחירים השונים, אותם תדרשו לשלם. בנוסף, חשוב לבדוק כיצד מתייחסת כל אחת מחברות הביטוח להגדרות השונות, המוזכרות בביטוח מסוג זה. למשל, אובדן כושר עבודה. האם מדובר במקרה של אובדן כושר עבודה זמני או קבוע, ובמידה וזמני, למשל, מהי תקופת הזמן המוזכרת. כמו כן, האם קיימת הרחבה במסגרתו של מונח זה או לא. פרט נוסף שחשוב לזכור, ביטוח תאונות אישיות הינו כזה הנועד להתאים לצרכיכם השונים. ולכן, במידה, ולמשל, אתם נוהגים לטוס לחו"ל לעיתים, ודאו כי פוליסה זו תקפה גם במהלך שהותכם בחו"ל. וכמובן, במידה ואתם עוסקים בפעילות כלשהי, המצריכה גם היא ביטוח, וודאו כי זו מוזכרת במסגרתו של ביטוח תאונות אישיות זה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 neri bennun


 


מאמרים נוספים מאת neri bennun
 
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. הנדסת מחשבים היא תת-תחום בענף במחשבים - מה לומדים במסלול זה?

הסבה מקצועית – לשיפור החיים
בעבר היה אדם מתקבל במקום עבודה והוא היה יכול להיות בטוח שמקומו מובטח לו עד הפנסייה. הזמנים השתנו ומקומות עבודה כאלה לא נשארו כמעט בכלל.

סוכרת – המחלה והטיפול
אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2.

סרטן השד – אבחון מוקדם מציל חיים
03/10/12 | סרטן
סרטן השד הוא סרטן מאד שכיח אצל נשים ומקורו ברקמות השד העוטפות את בלוטות החלב. סרטן השד ידוע כסרטן שיכול לשלוח גרורות לאברים חיוניים בגוף אם לא התגלה בשלב מוקדם.

חשיבות ביטוח בריאות פרטי
בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי.

סוגים שונים של ביטוח רכב
03/06/12 | ביטוח רכב
במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח טובה בשבילכם!
24/04/12 | ביטוח רכב
לרוב האנשים ישנו לפחות סוג רכב אחד שהם חולמים שיהיה להם, ולרוב החלום מתחיל בהיותם צעירים. למרות שישנה דעה כללית כזו שאומרת שרק גברים אוהבים מכוניות, או שגברים יותר אוהבים מכוניות, הרי שבשטח לא כך הדברים, וכמובן שגם לגבי הסטיגמה שנשים נוהגות פחות טוב, ישנם אנשים רבים שיחלקו עליה.

ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
11/03/12 | ביטוח רכב
כמו שכולכם בוודאי יודעים, על הכביש אף אחד לא ממש בטוח, בין אם אתם נוהגים ברכב ובין אם אתם הולכי רגל. תאונות לצערנו קורות ואף אחד אינו מחוסן מפניהן. לכן, אם אתם בעלי רכב, עליכם לבטח אותו.

ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
11/03/12 | ביטוח רכב
סוף סוף הגשמתם משאלה וקניתם רכב. אין זה משנה אם הרכב שקניתם הוא חדש או ישן, גדול או קטן. אתם צריכים לבטח אותו. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג. במאמר זה נעסוק בסוג השלישי, אך לפני כן, נציג סקירה קצרה של כל סוגי הביטוחים.

רכישת ביטוח רכב און ליין - לנסוע עם הזמן
15/01/12 | ביטוח רכב
תחילת המאה ה21 היא תקופה מרתקת מסיבות רבות. ללא ספק מדובר במעין תקופת מעבר, בה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת, אשר משנים מדי יום ביומו את עולמנו ואת הדרך בה אנו מתנהלים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI