דף הבית רפואה ובריאות דיאטה ותזונה דיאטת מגנזיום - כיצד להגביר את רמת המגנזיום בגוף ?
דיאטת מגנזיום - כיצד להגביר את רמת המגנזיום בגוף ?
offix 31/07/11 |  צפיות: 5147

כמות מגנזיום בגוף האדם היא 20-24 גרם, שמרביתם מצויה בתוככי תאי הגוף, וחצי ממנו - בעצמות השלד. המגנזיום בגוף האדם אחראי על ייצוב חלקיקי התא ומרכיביו הביוכימיים, וכן יסות תהליכים המתקיימים בין התאים, דוגמת העברת DNA ביניהם, שמירה על מבנה העצם ו-ויסות ייצור האנרגיה. כמו כן, נדרש מגנזיום על מנת לשמור על בריאות התאים והעצמות, ולהפחית שכיחותן של תופעות שונות בגוף, דוגמת מחלות לב והסתיידות עורקים, כמו גם סיבוכים בכלי דם ובעיות בהריון.

בשנים האחרונות חלה ירידה בצריכת מגנזיום בעולם כולו ובישראל בפרט, ירידה הנובעת מהתזונה המערבית, המבוססת במידה רבה על מזון מעובד ומזוקק. על פי המלצות מומחים בארה"ב, צריכת מגנזיום המומלצת ליום היא כ-420 מ"ג ביום, כשנשים בהריון ומתבגרים נדרשים לצריכה גבוהה אף יותר של 300 מ"ג נוספים מדי יום. ישנן דרכים מספר להגביר את צריכת המגנזיום בגוף, אולם מרבית המומחים מסכימים על כך, שהדרך הטובה ביותר היא להעלות צריכת מגנזיום באמצעות דיאטה מתאימה.


מהן עקרונות הדיאטה להעלאת רמת מגנזיום בגוף ?

1. דיאטת מגנזיום כוללת אכילת מזונות העשירים בו, בדגש על ירקות בעלי עלים ירוקים, אגוזים וקטניות, וכן מולסה (דבש תמרים), שכפית אחת ממנה מכילה 12% מכמות מגנזיום המומלצת ליום על ידי ארגון הבריאות האמריקני (ה FDA).

2. במקביל, יש להימנע ממזונות הפוגעים בספיגת מגנזיום, דוגמת מוצרי חלב (כפי שיוסבר בהמשך), שתיה המכילה קפאין, וכן לזכור כי טיפול אנטיביוטי פוגע אף הוא ברמת מגנזיום בגוף.

3. מחקרים מראים כי על אף שמרבית ההמלצות הן להפחית במאכלים רוויי שומן, הרי שקיום רמות מסוימות של שומן במזון מסייע לספיגת מגנזיום בגוף. ההמלצה לפיכך, למי ששומרים על משקלם, היא להפחית באכילת פחמימות ריקות (דוגמת לחם, עוגות וממתקים), אולם להמשיך להשתמש במוצרי מזון המכילים כמות שומן סבירה (עדיף להשתמש ברוטב רגיל לסלט לדוגמא, ולא ברוטב דל שומן).

4. מזון מעובד פוגע מאוד בספיגת מגנזיום בגוף, ויש להפחית את אכילתו ככל האפשר, עד כדי הימנעות מוחלטת (מה גם שמזון מעובד מזיק לגוף בדרכים רבות נוספות). אין הכוונה לחיסכון קלורי. ניתן בהחלט לאכול מוצרי מזון עשירים בקלוריות המגיעים מן הצומח, אולם נדרש להפחית ככל האפשר במזון מזוקק.

5. חשוב לדעת שמינרלי מגנזיום וסידן משלימים זה את פעולתו של זה בתוך הגוף, אולם סותרים זה את זה בעת צריכתם ממקורות מזון. לפיכך, צריכת עודף מוצרי חלב לדוגמא, תתרום אולי להעלאת ריכוז הסידן בגוף, אולם תפגע משמעותית בספיגת מגנזיום. מחקר שהתקיים לאחרונה בארה"ב גילה כי נשים ששתו חלב בכמויות גבוהות, נטו לחלות יותר במחלות לב, ואף לסבול מהתקפי לב כתוצאה ממחסור במינרל מגנזיום, שמחקרים רבים מוכיחים את הקשר בינו לבין שמירה על כלי הדם ובריאות שריר הלב.דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 offix


 


מאמרים נוספים מאת offix
 
תופעות גיל המעבר ? בעזרת תוספי תזונה טבעיים הכל עובר, חביבי !
הרפואה המערבית אחראית לעלייה המשמעותית בתוחלת החיים של נשים וגברים, אולם אחת מתופעות הלוואי שלה הן תופעות גיל המעבר המקשות מאוד על בני גיל הביניים, המחפשים תמידית אחר תרופות ופתרונות להקלה על מצבי הרוח, גלי החום, והשינויים הגופניים המטרידים.

דיאטת מגנזיום - כיצד להגביר את רמת המגנזיום בגוף ?
מגנזיום הוא מינרל מרכזי בגוף האדם, החיוני לתפקודו היומיומי, וכן לפעילות תקינה של הלב ולייצור אנרגיה. חסרונו בגוף משפיע כמעט על כל מערכותיו – החל מהפרעות קצב והפרעות בלחץ הדם, ירידה בצפיפות העצם ופגיעה במפרקים, וכן אובדן תיאבון ודיכאון - תופעות המחמירות אצל גברים ונשים מעל גיל 60 או – בני הגיל השלישי.

שיטת העבודה של מדפסות לייזר
10/07/11 | חומרה
ככל שעובר הזמן, יותר ויותר בתי עסק רוכשים מדפסות לייזר. ולמה בעצם שלא לרכוש מדפסות לייזר? מדובר במדפסות שיכולות להעניק לנו הדפסה באיכות גבוהה, ויכולת להדפיס עשרות דפים בדקה אחת. אין היום כמעט עסק שלא נמצא בו מדפסות לייזר איכותיות. היום אפילו אפשר למצוא עסקים רבים שהחליטו לקנות מדפסות לייזר צבעוניות, שכן המחיר שלהם יורד בהדרגה והופך להיות משתלם למי שרוצה הדפסה מהירה ואיכותית. האם חשבתם פעם איך זה שהעבודה של מדפסות לייזר היא מהירה כל כך?

איך עובדים טונרים?
10/07/11 | חומרה
פעמים רבות נראה כי כל העסק שלנו סובב דווקא סביב טונרים. מהם טונרים, ואיך הם קשורים לעסק שלנו? היום כל מדפסת שיש לנו, בין אם מדפסת הזרקת דיו או מדפסת לייזר היא מדפסת אשר דורשת טונרים. טונרים הם למעשה קופסאות הדיו שאנחנו תמיד מכניסים למדפסת. בחירה נכונה של טונרים יכולה מצד אחד לחסוך כסף לבית העסק שלנו, ועדיין להביא לנו הדפסות איכותיות במיוחד. על מנת שנדע לבחור טונרים בצורה נכונה, נבין איך הם עובדים, ואז נבין את ההשפעה שלהם על העסק שלנו.

להבדיל בין סוגי מכונות צילום
10/07/11 | חומרה
בעבר, אם רצינו לקנות מכונות צילום עבור המשרד שלנו, לא הייתה שום התלבטות. היה סוג אחד בלבד של מכונות צילום - פשוט להכניס את הדף לקבוע את מספר העותקים, והצילום יוצא לדרך. עם הזמן, הטכנולוגיה השתפרה, והיום אפשר למצוא סוגים רבים מאד של מכונות צילום, שיכולות להתאים לצרכים שונים. כל סוג של מכונות צילום יכול לתת מענה מושלם לבית עסק אחר. אם גם אתם רוצים להכיר את התחום, המאמר הזה בא לעשות סדר בנושא כולו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI