דף הבית רפואה ובריאות הפרעות קשב וריכוז הפרעות קשב וריכוז – מאפיינים, השפעות וטיפולים
הפרעות קשב וריכוז – מאפיינים, השפעות וטיפולים
מיכל ז 04/09/12 |  צפיות: 13391

מאפיינים מרכזיים של הפרעות קשב וריכוז

הפרעות קשב וריכוז מאופיינות בין השאר בקושי להתמקד בגירוי בודד, קושי לשמור על הריכוז והקשב לזמן ממושך, הסחת דעת קלה מצד גירויים חיצוניים, קושי לשים לב לפרטים, קושי בחשיבה בהירה שיוצר בלבול, קושי בעיבוד של כמה נתונים בו זמנית וקושי לפצל את הקשב על מנת לבצע כמה משימות בו זמנית.

מאפיין מרכזי של הפרעת קשב וריכוז הוא, כמובן, פגיעה ביכולת הקשב והריכוז, ומכאן קיבלה ההפרעה את שמה. יש שמפרידים בין שני הדברים האלו - ריכוז וקשב - אך הם משפיעים זה על זה.

מי שיש לו הפרעות קשב וריכוז יכול לחוות שינויים ברמת הריכוז שלו, כך שמפגש רנדומלי וחד פעמי של מישהו עם מי שלוקה בהפרעה לא תמיד יאפשר להבחין בה (אולי דווקא בעת המפגש רמת הריכוז גבוהה יותר מבדרך כלל).

השפעות הפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז יכולה לפגוע בתחומים שונים בחיים. בילדות, הפגיעה המובחנת ביותר היא בתחום הלימודים. היות וילדים שיש להם את ההפרעה מתקשים להתרכז בשיעורים ובעת למידה לקראת מבחנים, יש פגיעה בציונים שלהם. זו הסיבה שהם מקבלים "הקלות" בעת מבחנים (לאחר שנבדקו ואובחנה אצלם ההפרעה).

אבל הפרעת קשב וריכוז לא הופכת רק את הלימודים לאתגר, אלא גם אינטראקציות עם הסביבה. אנשים עם ההפרעה הזו יכולים להתקשות להתרכז בשיחה פשוטה עם מישהו, מה שעלול לפגוע בצד השני של השיחה אם הוא לא מודע לכך שלבן השיחה שלו יש את ההפרעה, והוא עלול לפרש זאת כחוסר עניין או כזלזול.

בנוסף, הפרעות קשב וריכוז עלולות לפגוע גם בעולם העבודה, במידה והלוקה בהפרעה מגיע לבגרות עם מטען מלא בחוויות שליליות שהפכו לחלק מהזהות העצמית שלו. במקרה כזה, יהיה לו קושי לפתח קריירה מקצועית.

טיפול בהפרעות קשב וריכוז

כדי למנוע היווצרות של מטען שתואר לעיל, חשוב לקבל טיפול בהפרעות קשב וריכוז כמה שיותר מוקדם, ועדיף בתקופת הילדות. כדי לקבל את הטיפול צריך כמובן להיבדק כדי לאשש את קיומה של ההפרעה.

מטרת טיפול בהפרעות קשב וריכוז היא שיפור מרבי של התפקוד, ולרוב הוא כולל שילוב רפואי, נפשי וגופני. למעשה, הטיפול בבעיה מתבצע תוך התמקדות בכל המערכות של חיי האדם: המערכת הפסיכולוגית, הביולוגית והחברתית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכל ז


 


מאמרים נוספים מאת מיכל ז
 
החששות בהם כרוך ביצוע קידוח וניסור בטון
17/01/16 | שיפוצים
כל בנייה דורשת שימוש פעיל במרכיב של בטון ההכרחי לשלבים שונים של הבנייה. למשל, פעמים רבות בסיסים של בניינים דורשים משטח גדול של בטון לייצוב. בנוסף, רוב הבתים כיום מבוססים על בטון, כאשר רק קירות פנימיים ניתן ליצור מגבס. עם כל השינויים שעברו על התעשיות השונות במאה האחרונה, בטון בתמהילים שונים נשאר דומה לצורתו המקורית ומאפשר לקבל צורה רצויה.

מתי לפנות לטכנאי מחשבים – הסימנים הקטנים
רבים מאתנו לא מספקים למחשב האישי שלנו את התחזוקה הנדרשת, וכך גם קורה פעמים רבות עם מחשבים במשרד. וזה מתוך מחשבה שהכל תקין. הנה לפניכם סימנים שיגידו לכם מתי לפנות לטכנאי מחשבים מקצועי שיעזור לכם.

צילום הריון – עם או בלי הבעל
21/10/14 | צילום
בין אם את רוצה להצטלם עם הבעל שלך ובין אם לא, צילום הריון בקריות או בכל אזור אחר הוא דרך נהדרת להרגיש יפה וסקסית יותר ולהשיג תמונות יפהפיות ומרגשות.

צילום ימי הולדת – אלבום לכל החיים
08/10/14 | צילום
אי אפשר לחגוג יום הולדת מבלי לעשות מזכרת לכל החיים- אלבום תמונות. אבל לא כל אלבום יספיק, אלא רק צילום ימי הולדת שנעשה באופן מקצועי.

השלבים בפיתוח קריירה בתעשיית הבידור
אם אתם רוצים קריירה בתעשיית הבידור, יש כמה שלבים שתצטרכו לעבור כדי להגיע למעמד של אמנים עובדים. לא בטוח שתראו מזה הרבה כסף, אך כן תוכלו להתפרנס בכבוד.

חופשה בים התיכון בסוכות
רוצים ליהנות מהימים האחרונים של מזג האוויר הנינוח שיש אצלנו כאן בארץ? סוכות זה ככל הנראה ההזדמנות האחרונה שלכם. הנה כמה טיפים והמלצות לחופשה במהלך חג סוכות.

צילום ניו בורן לאלבום מקצועי ומעוצב
17/09/14 | צילום
אם אתם רוצים אלבום תמונות מקצועי ויפה לבייבי החדש שלכם, הדרך הכי טובה להשיג את מבוקשכם היא למצוא צלמים מקצועיים, ואך רצוי שאלה יהיו צלמות...

דוגמנות – מחלום למציאות
החלטת שאת רוצה להיות דוגמניות? אם עדיין לא מאוחר מדי ועדיין לא הגעת למה שנחשב בעולם הדוגמנות לגיל הבלות, הנה כמה טיפים והמלצות שיעזרו לך לקדם את הקריירה שלך.

אמרגנים לאמנים – הדרך הכי טובה להשיג עבודה
אמנים הם אנשי מקצוע שלא זוכים למספיק הערכה וגם אין להם היצע גדול מספיק של עבודות, ולכן הם "אמנים מורעבים". בעזרת משרד לייצוג אמנים אפשר לשנות את המצב ולהתחיל להשיג יותר עבודות שמתאימות לכישורים.

חופשה בורנה – היכרות עם אזור הבלקן
אחת החופשות הפופולריות ביותר בקרב הישראלים היא חופשה בורנה. ורנה , אחד האזורים המבוקשים והידועים בגלל הספא המפורסם שבה. החופשה בורנה, היא זולה, ולכן יש בה כ2.5 מיליון תיירים בשנה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI