דף הבית עיצוב ואדריכלות עיצוב תעשייתי 3 דברים שצריך לדעת על עיצוב תעשייתי
3 דברים שצריך לדעת על עיצוב תעשייתי
עיצוב תעשייתי 29/10/12 |  צפיות: 4054

בראש ובראשונה חשוב להדגיש את חשיבותו הרבה של עיצוב התעשייתי. זאת מאחר ויש לא מעט אנשים שמתעלמים מחשיבות זו ולא מבינים עד כמה לעיצוב יש חלק משמעותי לא רק במראה של מוצר מסוים אלא גם בנוחות השימוש שלו וכו'. כחלק בלתי נפרד ממהלכים מקצועיים של פיתוח מוצרים עיצוב זה הוא דבר שאסור להקל בו ראש.

עיצוב תעשייתי לוקח חלק חשוב מאוד כבר בשלבים הראשונים של פיתוח מוצר איכותי. המפתחים מעוניינים לראות אלו יתרונות ואלו חסרונות יכולים להיות למוצר שעובר מדף השרטוטים אל אלמנט מוחשי והם דואגים לייצר אב טיפוס. כך הם לומדים האם ידית של מוצר מסוים תקשה על המשתמש או האם זוויות חדות יכולות ליצור בעיה בסוג מסוים של ריהוט.

אחד המקצועות החשובים ביותר בתעשייה

כל אחד מאתנו יכול להסתובב ברחבי ביתו או במקום שבו הוא עובד ולעצור לרגע ליד רהיט, כלי או פריט מסוים. זאת על מנת לבחון מעט יותר לעומק את העיצוב של פריטים מסוימים ולנסות להבין עד כמה חשוב להקפיד מאוד על זוויות מבט שונות ומגוונות כשעובדים על פיתוח מוצרים. מדובר בתחום חשוב מאוד שבו לאנשי מקצוע איכותיים יש חלק קריטי בהצלחתו או בכישלונו של מוצר מסוים.

בזכות אנשי מקצוע שניחנו בראייה קדימה ובזכות היכולת של מי שמתמחה בתחום של עיצוב תעשייתי להבין את צרכי הצרכנים שיעשו שימוש במוצר שנמצא בפיתוח יכולים יצרנים וארגונים שונים להיות בטוחים יותר לגבי המוצר שעליו הם שוקדים. פיתוח מוצרים תוך הקדשת זמן רב לעיצוב נכון ומתקדם יאפשר חיסכון של זמן בתהליך הייצור ההמוני ויתרום לרכישות מכובדות יותר מצדו של קהל היעד.

עוד שני היבטים חשובים שיש להכיר

העבודה הממושכת על פיתוח מוצרים שונים יכולה להיות תובענית ולעתים אף מסובכת. מאחר ואף צרכן לא יהיה מוכן לרכוש מוצר מכוער או כזה שקשה מאוד לעשות בו שימוש הרי שדי ברור מדוע מעצבים איכותיים חייבים להציג שני היבטים חשובים שיעזרו להם להציג עיצובים מתקדמים שמדגישים את יתרונות המוצר ומשכנעים את קהלי היעד לרכוש מוצר מסוים.

שני היבטים של עיצוב תעשייתי אלו הם קודם כל המראה החיצוני של המוצר ולאחר מכן הפונקציונאליות שלו. חשוב להבין עד כמה שני דברים אלו קריטיים ועד כמה הם צריכים להשתלב אחד עם השני. זאת מאחר ואם מוצר מסוים ימשוך את העין אך יהיה מגושם מדי למשל, הרי שהלקוח הפוטנציאלי לא יזהה בו יתרון אמיתי ויעדיף לרכוש מוצר של חברה מתחרה על פניו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עיצוב תעשייתי

Quattro-d

חברה לעיצוב תעשייתי המסוגלת לתת מענה בקשת רחבה של תחומים. ממוצרים מורכבים בהייטק ומכשור רפואי ועד למוצרי הצריכה השכיחים ביותר.

לפרטים נוספים כנסו לאתר שלנו:
http://www.quattro-d.co.il/

או בטלפון:
03-6322252 


מאמרים נוספים מאת עיצוב תעשייתי
 
פטנט – הפיכת רעיון מופשט למוצר מתפקד
מאז המצאת הגלגל קבעו המצאות חדשות ומעניינות את מסלול ההתקדמות הטכנולוגי של האנושות. כל עוד היה השימוש בטכנולוגיה נדיר, גם אפשרויות החיקוי היו זניחות והממציא יכל לשמור על הייחוד שלו במשך שנים ארוכות. נכון להיום, כאשר המידע זמין וזולג במהירות רבה לרשת האינטרנט, נוצר הצורך להגן על הממציא ולשמר את האפשרויות שלו ליהנות מפרי המצאתו.

מהו אב טיפוס ?
מילה משונה בחרו לדגם הראשון של הפטנט או המכונה שיצרתם. המודל הראשוני אמנם נקרא אב טיפוס אבל בהרבה מובנים הוא ילד ויש שיאמרו – בייבי, הבייבי שלכם. אחרי השלבים הראשונים של פיתוח ואפיון הקונספט, שרטוט של רישומים ותכניות על נייר ומחקר מקדים ומעמיק מגיע השלב בו צריך לראות איך כל העסק הזה עובד.

עיצוב מוצר הוא הרבה יותר מעטיפה נוצצת
למשמע צמד המילים עיצוב מוצר, עשויה לעלות במוחנו תמונה של מעצב נלהב ויצירתי ששוקד ימים כלילות על הקניית מראה מושך למוצר חדשני. מראה יפה ואפילו עיצוב פונקציונאלי, הם אכן חלק חשוב מעבודתו של מעצב המוצרים, אבל תפקידו מורכב הרבה יותר מאשר נדמה במבט ראשון. מעצב המוצרים למעשה, חשוב במידה שאי אפשר להתעלם ממנה.

מדריך בניית מוצר
אם נסתכל סביבנו, או שניזכר בכל מיני שיחות שהיו לנו בהזדמנויות שונות עם אנשים, אנחנו נראה שלהרבה אנשים יש רעיונות טובים לכל מיני מוצרים ופטנטים. אם כן, מדוע לא כל אחד הופך לעסוק בתחום של עיצוב תעשייתי? ומדוע לא כל אחד מאיתנו הופך את הרעיון שלו למוצר?

יתרונות פיתוח אב טיפוס בישראל
השלב הראשון של תכנון מוצר הוא יצירת אב טיפוס שיכול ללמד את המפתחים לא מעט דברים. חשוב להבין עד כמה תכנון יסודי ומושקע יכול לפתור מראש לא מעט בעיות שיכולות לצוץ בשלבי הפיתוח האחרים או חלילה בזמן הייצור ההמוני. יצרנים איכותיים עושים את הכול על מנת להציג ללקוחות שלהם מוצרים יפים ושמישים גם יחד, כך שלאב הטיפוס יש חלק משמעותי בכך.

3 דברים שצריך לדעת על עיצוב תעשייתי
בראש ובראשונה חשוב להדגיש את חשיבותו הרבה של עיצוב התעשייתי. זאת מאחר ויש לא מעט אנשים שמתעלמים מחשיבות זו ולא מבינים עד כמה לעיצוב יש חלק משמעותי לא רק במראה של מוצר מסוים אלא גם בנוחות השימוש שלו וכו'.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI