דף הבית מדעי הרוח ספרות חנויות ספרים - איך מפיצים ספרים
חנויות ספרים - איך מפיצים ספרים
אסף ברנר 11/12/12 |  צפיות: 13810

עם הספר אנחנו. למרות האינטרנט, הטלוויזיה ושאר הכלים הטכנולוגיים שעומדים לפנינו, עדיין עם הספר אנחנו. יש לנו את שבוע הספר שממלא את הכיכרות כל שנה, יש לנו ירידי ספרים שונים ברחבי הארץ, ומי שהולך אל ספריות ציבוריות מגלה, שהן בדרך כלל מלאות עד אפס מקום, ברוב ימי השבוע.

אך על מנת שנוכל להנאות מספרים כפי שהם, צריך שיהיה מי שיפיץ אותן וכמובן בדרך נכונה, אחרת אנחנו נתקשה להנאות מהספרים. בטרם נתחיל לדבר על הפצה ספרים, יש לומר, שכיום לא מעט הוצאות ספרים משווקות ישירות את הספרים שלהם בלי לעבוד עם חברות הפצה. אותו שיווק ישיר יכול להיעשות דרך אתר האינטרנט או דרך מחסני החברה. כמו כן, ישנם סופרים וכן משוררים, שמשווקים ישירות את הספרים שלהם, בדרכים שונות, אך יש לומר, שמדובר בכמויות קטנות ובדרך כלל בסופרים ומשוררים שכמעט ואינם מוכרים לציבור הרחב.

כיצד מפיצים ספרים אל רשתות ספרים או אל חנויות ספרים? ישנן שתי צורות של הפצה ספרים. הצורה הראשונה היא, הפצה ישירה של הוצאות ספרים. הוצאות ספרים מפיצות את הספרים שלהן לחנויות הספרים השונות,ומוודאות שאלו ימכרו אותן. כאן חשוב לומר, שיש כיום מאבק גדול בין רשתות ספרים וחנויות ספרים שונות להוצאות שונות, על מיקום הספרים בחלון הראווה או על המדפים המציגים ללקוחות ספרים למכירה וכן הלאה. כמובן שכל הליך של שיווק ספרים, קשור באופן ישיר הן למיקום הספר בחלון הראווה או באותם מדפים.  אגב זה לא משנה אם מדובר בספרים רגילים או ספרי קודש שמדברים לכל העם.

אופציה אחרת להפצת ספרים היא, באמצעות מפיץ חיצוני. ישנן חברות שעובדות עם חברת הפצה אשר מבצעת הפצה ספרים אל חנויות שונות, בעיקר חנויות קטנות או בערים שיש בהן חנויות ספרים בודדות. כך הן מוזילות את עלויות ההפצה ואין להן צורך להעסיק אנשים אשר יבצעו עבורם את הליך ההפצה. לעיתים, אותו מפיץ יעבוד עם מספר חברות, וידאג להפיץ את הספרים של כולן לחברות השונות.

הפצת ספרים, כמו הפצת מוצרים אחרים, היא עוד חלק בשרשרת השיווק של המוצר. שיווק ספרים הוא תהליך שאיננו מתחיל ונגמר בפרסום הספר על ידי מודעות בעיתון או ביקורות עליו, אלא זה תלוי גם באופן ההפצה של הספר. אם מתבצעת הפצה טובה שלו, אז בכל זמן נתון, יוכל הלקוח לרכוש את הספר באחד מחנויות הספרים בעיר, ובמיוחד ברשתות ספרים גדולות הנמצאות בקניונים או במקומות אחרים. כך הלקוח לא יצטרך לחכות שהספר יגיע לחנות, כך הלקוח לא יצטרך לחפש אחר הספר בחנויות השונים.

חשוב לציין, הפצת ספרים היא איננה רק לצורכי מכירה. הפצת ספרים מתבצעת גם לספריות השונות, או לבתי ספר ואוניברסיטאות (שמקבלות גם ספרים משומשים), הכל תלוי כמובן, במטרה שלשמה מפיצים את הספר, ובמקום אשר אמור לקבל אותו. בכל אופן, התוצאה צריכה להיות, שהלקוחות יוכלו להחזיק בספר על מנת שיקראו בו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אסף ברנר


 


מאמרים נוספים מאת אסף ברנר
 
תיקון תריסים - להחזיר לבית את המגן הפנימי
אחד הדברים המעצבנים ביותר, שאנו כמעט ולא שמים לב אליהם הוא, שכעבור זמן מה בדירה, חדשה או ישנה, מתחילים התריסים להתפרק. מי לא מכיר את זה? פה מתפרק תריס אחד, שם מתפרק תריס אחר, ולא חולף זמן רב, והתריסים במרפסת או בחדר נראים כמו לוח לא גמור, אחד כן אחד לא.

גבס ומוצריו - לבנות את הבית בקלות
30/12/12 | שיפוצים
בלא מעט מבנים בישראל, בתים פרטיים או מוסדות ציבור, הבנייה היא איננה בנייה של לבנים בסגנון הישן אלא בניית גבס . אומנם מבחוץ, קשה להבחין בהבדל בין שתי סגנונות הבנייה, אך מבפנים קל לראות ובעיקר להרגיש, בהבדלים שבין סגנונות הבנייה, אך יתרה מזו, משך זמן הבנייה הוא שונה, וזה לא פעם משחק תפקיד חשוב, עבור בעלי המבנה.

שמלות כלה צנועות - שומרת על המסורת בלבן
30/12/12 | חתונות
החתונה היהודית היא ללא ספק אחד מהטקסים העתיקים ביותר של הדת היהודית שנשמרת כבר דורות רבים. הטקס המסורתי בחברה הישראלית כיום הוא עדיין אחד הטקסים השכיחים, אפילו שרוב העם הישראלי הוא חילוני.

עובדי ניקיון - לנקות את כל הלכלוך, ולא להשאיר פירור
ישנו משפט שאומר, הרצפה כל כך נקייה שאפשר לאכול ממנה. ובכן, איש מאיתנו לא ירוץ לאכול מהרצפה, אך כולנו היינו שמחים אילו הרצפה שלנו היתה נקייה עד כדי כך, שהיינו יכולים לאכול ממנה, אילו היינו רוצים בכך. על מנת שהרצפה תהיה נקייה ברמה כזו, אנו צריכים לבצע ניקוי מרצפות-פוליש.

שירה בציבור - ערב של שושנים
30/12/12 | שירה
אחד מהסממנים הבולטים של החברה הישראלית, שרווח גם בקהילות הישראלים ברחבי העולם, הוא ללא ספק מנהג השירה בציבור. המנהג היפה והרומנטי החל עוד מימי היישוב, ונעשה פופולארי גם כיום.

מעבדות מחשבים - המקום הנכון לשחזור מידע
הלך לכם הדיסק הקשיח במחשב ואיתו כל המסמכים החשובים ששמרתם? נשבר לכם כרטיס הזיכרון של נגן המוזיקה שמלווה אתכם יום יום לחדר הכושר? נמחקה לכם כל עבודת התזה שהייתה שמורה על המחשב הנייד? התמונות במצלמה נעלמו? אל תרימו ידיים, עם הטכנולוגיה של היום אפשר בהחלט, ברוב המקרים, להציל את המידע החשוב.

רפלקסולוגיה - חיבור בין גוף לנפש
החיים של היום הם לחוצים מדי. הדאגות לא מפסיקות להסתובב בראש ואיך שאנחנו פותחים את העיניים אנחנו כבר חושבים על מתי נסיים את היום. כולנו נמצאים לעיתים תכופות במתחים ולחצים מסוגים שונים, וההרפיה היחידה שאנו מקבלים היא מהטלוויזיה או מקריאת ספר טוב.

ריהוט גן - כי גם לגן שלנו מגיע שולחן וכיסא
30/12/12 | ריהוט
יש אנשים שכל חלומם הבוגר הוא, שיהיה להם גינה פרטית בבית. גינה קטנה, אליה הם יכולים לצאת בבוקר כדי לשתות קפה, ובערב לחזור אליה כדי להנאות מבריזה נעימה. לשבת בה עם חברים בערבי שישי, לשתות קצת, ולהרגיש איך הם הגשימו את החלום שלהם. לא אגזים אם אומר, שגינה פרטית, זה אחד מהחלומות הישראליים של ימנו.

קריוקי לילדים - השמחה רבה
30/12/12 | שירה
רוב ההורים שוברים את הראש על איך להפיק את מסיבת יום ההולדת המושלמת עבור הילד או הילדה שלהם. שוב להזמין ליצן? אולי קוסם? אולי מתנפחים?

קניונים ומרכזי קניות - להתחבא מהחום ולעשות קניות
12/12/12 | תחביבים
סביר להניח, שאם יגיע לישראל תייר שמעולם לא היה כאן, הוא יופתע לגלות כמה קניונים יש בישראל, ואיך לעיתים בערים בינוניות יש יותר מקניון אחד. אין ספק שהקניונים הפכו לסמל בתרבות הישראלית, סמל של שפע.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI