דף הבית חינוך ולימודים לימודי שפות מבחן אמירם - מבחן אמיר ממוחשב
מבחן אמירם - מבחן אמיר ממוחשב
רוני ארז 04/07/13 |  צפיות: 12183

מי שנדרש לגשת לבחינת המיון באנגלית יכול לעיתים לבחור בין מבחן אמי"ר למבחן אמירם. בעוד הראשון הינו מבחן ידני הדומה באופיו לפרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי, מבחן אמירם נערך באופן ממוחשב ואדפטיבי. חשוב לציין כי על אף שרמת הקושי בין שתי הבחינות נחשבת זהה, בחינת אמירם מעמידה תנאים נוקשים יותר בהשוואה לבחינת אמיר.

מבנה הבחינה

כמו מבחן אמיר, גם מבחן אמירם מורכב משלושה פרקים המכילים שאלות רב בררתיות, בהן מוצעות מספר תשובות אפשרויות שמתוכן צריך לבחור. פרקי הבחינה כוללים שאלות מסוג השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא, ומיועדים לבדיקת יכולותיו של הנבחן בשפה האנגלית בתחומים אלו.

ההבדלים שבין בחינת אמיר לאמירם

למרות שרמות הקושי נחשבות לזהות, קיימים הבדלים מהותיים במבנה ובאופן ההתייחסות אל מבחן אמיר ואמירם.  ההבדל ראשון מצוי בעובדה שבבחינת אמירם אין אפשרות לחזור אחורנית ולתקן תשובות לשאלות שכבר נענו, וגם אי סימון של תשובה בבחינה זו נחשב למענה שגוי. הבדל חשוב נוסף הינו אופן חלוקת הזמנים, כאשר במבחן אמיר מוקצה זמן כולל של עשרים וחמש דקות לכל פרק, ואילו במבחן אמירם עשרים וחמש הדקות מחולקות בין כל השאלות ועומדות בממוצע על שתי דקות לשאלה  כמו כן, בבחינת אמירם אין אפשרות לצבור זמנים במידה שעניתם מהר מהזמן המוקצב לשאלה.

מבחן אדפטיבי

הבדל מהותי נוסף בין מבחן אמירם לאמיר הינו שהראשון נערך באופן ממוחשב ואדפטיבי, כלומר שהשאלות מותאמות לרמת ידיעותיו של הנבחן. הבחינה מתחילה ברמת קושי בינונית ובמידה שהנבחן משיב נכונה הוא עולה לרמה קשה יותר, אך אם הוא טועה בתשובתו רמת הקושי של השאלה הבאה יורדת. לבסוף, יש לציין כי בשל אופייה הייחודי של הבחינה כמות השאלות בה הינה קטנה יותר מזו של מבחן אמיר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוני ארז


 


מאמרים נוספים מאת רוני ארז
 
חלום ה- Realocation של כולם
אנשים רבים חולמים על הגירה למדינה אחרת עבור מגורים, עבודה או לימודים. תופעת ה- Realocation הולכת וצומחת עם כל שנה שעוברת, זאת משום שכיום להגר למדינה אחרת הפך להיות דבר שגור ואפשרי. עם כניסתן של הטכנול

צו ראשון – עצות והבהרות
אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם

מגוון קורסי אנגלית און ליין
התפתחות האינטרנט בעשור האחרון, לצד חדירתה לכל בית אב ועסק ולכל תחום עניין, הפכה את הרשת לכלי רב עוצמה המייעל ומשפר את איכות החיים. אחת האופציות החדשות שהרשת מציעה לגולשים בה הינה לימודים און ליין בתחומים רבים ושונים, כולל קורסי לימוד אנגלית באינטרנט.

תנאי קבלה ללימודי רפואה בארץ ובחו"ל
לימודי רפואה הינם משאת נפשם של אנשים רבים המעוניינים לחקור את גוף האדם ולהביא מזור ועזרה לסובלים. יחד עם זאת, לימודים אלו אינם מתאימים לכל אחד, ולו מפני שהם נפרסים על פני שש שנים, שלאחריהן יש לגשת ללימודי התמחות נוספים שאוכם משתנה כתלות בתחום ההתמחות.

מבחן GRE כתנאי קבלה ללימודי תואר שני בחו"ל
GRE הינו מבחן בינלאומי בשפה האנגלית, המשמש ככלי למיון וסינון סטודנטים זרים המעוניינים ללמוד בחו"ל לתואר שני.

טויוטה היילקס - כוח עבודה אמיתי
23/09/13 | רכב
כאשר עומדים לרכוש רכב חדש לצרכי עבודה מתכוונים לטנדר חזק, גדולה ויציב, המסוגל לעמוד בתנאי שטח קשים ולספוג זעזועים וחבטות. כלומר, רכב שאינו מצועצע אלא מהווה כוח עבודה אמיתי, כמו שרק טויוטה היילקס מציע.

לימודי וטרינריה - תכני הלימוד ואפשרויות תעסוקה
על מנת לשמור על החיות ולדאוג לבריאותן יש צורך באנשי מקצוע מיומנים אשר סיימו לימודי וטרינריה בארץ או בחו"ל.

ללמוד אנגלית לבד
לנוכח תהליכי הגלובליזציה החלים בעולם ואשר משפיעים גם על הווי העסקים והתרבות בישראל, ניכרת בשנים האחרונות מגמת עלייה ברצון ללמוד אנגלית בקרב מגזרים שונים.

מידע כללי אודות ציוני המבחן הפסיכומטרי
אין ספק כי העניין המכריע והחשוב ביותר בבחינה הפסיכומטרית הוא הציון המושג בה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI