דף הבית הפרעות קשב וריכוז

מאמרים בנושא הפרעות קשב וריכוז

 מאמרים אחרונים בקטגוריה
 
אבחון קשב וריכוז, אבחון הפרעות קשב
הפרעת קשב וריכוז נובעת ממכלול גורמים ביולוגיים, ופסיכוסוציאליים. הסיבה הראשונית להפרעה זו הינה נירולוגית ובמקרים רבים אף גנטית.
ברוב המקרים, תופעה זו באה לידי ביטוי בשנים הראשונות של בית הספר ועל כן, נשלחים ילדים רבים הסובלים מקשיים בלימודים לאבחון הפרעות קשב.
למאמר המלא...

הפרעת קשב וריכוז
התסמונת המכונה הפרעת קשב וריכוז היא למעשה תסמונת נוירו – התפתחותית, אשר מאופיינת בפגיעה בתהליכים במוח עוד מהלידה. תסמונת קשב וריכוז יכולה להופיע בליווי של היפראקטיביות, וההערכה היא ש – 10% מן האוכלוסייה לוקים בה
למאמר המלא...

מה תגלו בביצוע אבחון פסיכו דידקטי
לא כולם יודעים, אך אבחון פסיכו דידקטי הינו אבחון פסיכולוגי רחב ומדוייק אשר בתום האבחון מספק הערכה רחבה למצב הלימודי של המאובחן ובנוגע אל ההישגים השונים שלו בלימודים. אבחון פסיכודידקטי מייצר לנו יכולת לשלב את היתרונות הקיימים באבחון פסיכולוגי נוירולוגי ואישיותי כדי להעניק את היכולת לקבל באופן מדוייק את הסיבות אשר גורמות לקשיים לימודיים.
למאמר המלא...

מהן השיטות השונות של אבחון קשב וריכוז
בעידן של היום שיטות האבחון החדשניות מעניקות אפשרות לקבלת תוצאות מדוייקות בתהליך אבחון קשב וריכוז ובכך הקלה משמעותית על חייהם של המאובחנים. כיום, ההרכב של אבחון קשב וריכוז תמיד מושפע ממידת הקושי וכך יקבע על פי המלצות המומחים ויותאם לגיל הנבחן ואף למסגרת הלימוד בה הוא לומד או הולך ללמוד. לפיכך, אבחונים דידקטיים נועדו עבור תלמידי בית הספר היסודי.
למאמר המלא...

אבחון פסיכודידקטי לסיוע לימוד אמיתי ויעיל
בעידן האחרון אנחנו רואים הפנמה אשר הולכת וגדלה של הורים ואנשי מקצוע כי יש קשר הדוק בין מצבו הנפשי והרגשי של הילד להצלחה בלימודים ובמסגרות חינוכיות. מסיבה זו וסיבות אחרות הנושא של אבחון פסיכודידקטי מיושם יותר ויותר על ילדים בגילאים שונים וקיימת בו חשיבות שלא היתה בשנים הקודמות והתפתחה מאד בעידן המודרני, היות ואנו נוכחים לדעת שאבחונים אלה מעניקים אפשרויות טיפול אשר מסייעים לנבחנים, מכל גיל, להצליח במסגרות הלימודיות ואף לקבל תובנות לגבי מצבם הפסיכולוגי.
למאמר המלא...

אבחון קשב וריכוז לאיתור ADHD
הפרעות קשב וריכוז בקרב ילדים ומבוגרים תופסות כותרות בספרות אקדמית, מכיוון שמדובר על תופעה שאינה פוסחת על אף שכבת אוכלוסייה ועל אף עדה. הפרעות קשב וריכוז יכולות להשפיע על מגוון אספקטים בחיי היום יום ולהפריע לא רק לילדים להשיג ציונים טובים, אלא גם לאנשים מבוגרים במשימות היום יומיות שלהם. אבחון קשב וריכוז שנעשה בזמן יכול למנוע הפרעות קשות וסבל רב מכיוון שכיום בעיות קשב וריכוז מטופלות בהצלחה רבה באמצעות תרופות. מבחר התרופות אשר משתכלל והופך ליעיל יותר ונטול תופעות הלוואי, מאפשר גם למי שאובחן בתור לו
למאמר המלא...

על אבחונים דידקטיים ועל אבחוני TOVA
אבחונים דידקטיים מכילים מבחנים ובדיקות שנועדו לזהות אצל הילד את נקודות החוזק ואת נקודת החולשה שלו בכל תחומי הלימודים. תוצאות של אבחון דידקטי מוגשות בצורת גרף שבו מופיעה כל קשת הביצועים של הילד וכל קשת הפרמטרים המשפיעים עליהם. מה שהופך את האבחון הזה לשלם ומקיף הוא אבחון TOVA שנכלל בתוך מערך האבחונים הדידקטיים על מנת לאשר או לשלול את קיומן של הפרעות קשב וריכוז.
למאמר המלא...

הפרעות קשב וריכוז – ממה הילד שלכם סובל ? אתם יודעים ?
הפרעות קשב וריכוז – לטפל בשורש הבעיה בצורה הנכונה והיעילה ביותר
למאמר המלא...

מהו הקשר בין אבחון קשב וריכוז לאבחונים דידקטיים
הפרעות קשב וריכוז הן ההפרעות הקוגניטיביות הנפוצות ביותר מכיוון שכ-60 אחוז מתלמידי בית הספר סובלים מהם. תופעה זו תופסת יותר ויותר תשומת לב של המומחים והחוקרים מכיוון שהיא לא תמיד ניכרת לעין אך היא תמיד גורמת לקשיים משמעותיים בחיי האדם. אבחון קשב וריכוז נועד על מנת לזהות את הסימפטומים ולאמת או לשלול את קיומה של הבעיה. אבחון זה נכלל בדרך כלל במסגרת מערך אבחונים דידקטיים שמיועדים על מנת לאתר את הקושי עימו מתמודד הילד וזאת בכדי להמליץ על הטיפול שיקל עליו במהלך הלימודים.
למאמר המלא...

הוראה מתקנת – לממש את הפוטנציאל האישי
הוראה מתקנת – איך נוסד המכון
למאמר המלא...
1 2 3 4 5 עמוד הבא >
 
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI