דף הבית ליקויי למידה

מאמרים בנושא ליקויי למידה

 מאמרים אחרונים בקטגוריה
 
הפרעת קשב וריכוז
25/08/15 |  מאת: dadon | ליקויי למידה
הפרעת קשב וריכוז, היא ליקוי שלוקים בה הרבה ילדים במדינה. הפרעת הקשב והריכוז, גורמת למצב בו הילד לא מסוגל להקשיב בכיתה, וכדי שיצליח בלימודים, המורים ממליצים על מתן ריטלין.
למאמר המלא...

אבחון ליקויי למידה אצל ילדים
ליקויים בלמידה למיניהם מהוות את נחלתם של ילדים רבים בימנו אנו - אחת הסיבות לעלייה בכמות הילדים אשר מתמודדים עם הבעיה, נובעת מהעובדה, כי בשנים האחרונות ישנה מודעות גבוהה יותר לקיומה
למאמר המלא...

אבחון פסיכולוגי בתל אביב
מומחים בתחום הפסיכולוגיה אומרים שבעיה נפשית, כדוגמת סכיזופרניה, יכולה להיגרם מסיבות גנטיות או תורשתיות והיא יכולה גם להיגרם מתנאים סביבתיים. מכאן, אבחון פסיכולוגי בתל אביב הוא נפוץ בשל הלחץ היומיומי שתושבי העיר חווים.
למאמר המלא...

אבחון TOVA
הפרעות קשב וריכוז הם נושא שעולה תדיר בכותרות מהדורות החדשות והעיתונים בשנים האחרונות עם מודעות גוברת לבעיות הללו ולפתרונות שלהם בקרב ילדים ומבוגרים כאחד. אבחון TOVA הינו מבחן בסיסי שמטרתו לאבחן את הנבדק לגבי בעיות שכאלו.
למאמר המלא...

אבחון לקויות למידה – מי צריך את זה?
01/09/14 |  מאת: הדס כהן | ליקויי למידה
כל אחד ואחד מאתנו בילדותו למד בבית ספר יסודי, ורבים מאתנו זוכרים לפחות ילד אחד בכיתה שהתקשה בלימודים, קושי אשר גרם לו לציונים נמוכים וחוסר יכולת לשמור על אותו הקו בלמידה עם שאר התלמידים בכיתה. קשיי לימוד כאלו הנקראים כיום לקויות למידה גורמים לתלמידים הללו להרגיש פחות מקובלים והביטחון העצמי שלהם יורד בהתאם. אבחון לקויות למידה שקיים היום בא בשביל למצוא את הבעיה שממנה סובל התלמיד, בעיה שברוב המקרים הינה קוגנטיבית הניתנת לטיפול או לפחות לשיפור המצב.
למאמר המלא...

אבחון ליקויי למידה דידקטי ופסיכודידקטי
01/09/14 |  מאת: הדס כהן | ליקויי למידה
למי מאתנו לא היה חבר לכיתה כזה שלא הצליח במבחנים ולא ממש היה בעניינים בזמן הלימודים? לרובינו היה לפחות חבר אחד כזה לכיתה, זה שתמיד נשאר מאחור ולא מצליח להדביק את חומר הלימוד בכיתה, וחלקנו אף מכירים את זה על עצמנו. נכון, לעיתים מצב כזה מגיע בגלל "שובבות יתר" וחוסר רצון ללמוד אך בלא מעט מן המקרים מדובר על לקות למידה, כזו שאם מאבחנים בזמן ניתן לטפל בה ולסייע לתלמיד בהדבקת החומר כמו גם לקבל בשבילו הקלות מאוחר יותר במבחני בגרות. ישנו אבחון דידקטי ואבחון פסיכודידקטי ואלו שני דברים שונים.
למאמר המלא...

מתי צריך לפנות לאבחון דידקטי?
30/07/14 |  מאת: הדס כהן | ליקויי למידה
יכולות אקדמאיות חדשות שנדרשות מהילדים במהלך השנים הראשונות שלהם במערכת החינוך, כמו קריאה, כתיבה וחשיבה מתמטית, יוצרות פערים אובייקטיבים בתוצאות הלימודים אצלם. לא פעם הן מעלות בפני ההורים את החשש מפני לקויי למידה ואת המחשבה על אבחון לקויי למידה עבור הילד. אבל האם כל ילד שמתקשה בקריאה בהכרח נדרש לעבור אבחון דידקטי? התשובה היא כמובן לא. פערי למידה או קשיי למידה נובעים ממגוון גורמים סביבתיים ותורשתיים כאחד.
למאמר המלא...

אבחון דידקטי או אבחון פסיכו דידקטי – מה צריך לעבור?
15/01/14 |  מאת: הדס כהן | ליקויי למידה
אבחון פסיכו דידקטי הינו אבחון הרבה יותר מורכב ומקיף מאבחון כמו אבחון דידקטי. היות ואבחון מהסוג אבחון דידקטי מיועד על מנת לאתר לקויות למידה אשר מגיעות בשל יכולות קוגנטיביות אשר בו נבדקות היכולות לקרוא ולכתוב, החשבון והשפה הזרה נכללים בו אבחונים עבור ילדים בריאים אשר אינם סובלים מהפרעות קשב וריכוז אלא רק מליקוי למידה בלבד. אבחון פסיכו דידקטי משלב את אבחון היכולות הקוגנטיביות של הילד תוך כדי התמקדות גם ביכולות הרגשיות של הילד. אבחון זה, נדרש עבור ילדים אשר מתקשים באופן רגשי וסובלים מלקויות למידה בש
למאמר המלא...

מהן הסיבות הנפוצות ללקויות למידה ומתי יש לגשת לביצוע אבחון ליקויי למידה
01/12/13 |  מאת: הדס כהן | ליקויי למידה
לקויות למידה באות לידי ביטוי בשלוש מיומנויות לימוד בסיסיות; קריאה כתיבה וחשבון והוא נובע בעיקר מהפער בין ההישגים בתחומי הלימוד הללו לבין ההישגים שמצופים על פי רמת המשכל הכללית. אבחון ליקויי למידה נועד על מנת לאתר את הגורמים לליקויים אלו ובמהלכם נערכות בדיקות של תפיסה חזותית ושמיעתית. בנוסף, אבחון לקויות למידה בוחן גם את טיב הזיכרון ואת התהליכים השפתיים המורכבים של הנבחן.
למאמר המלא...

מהן בעיות קשב וריכוז
16/09/13 |  מאת: הדס כהן | ליקויי למידה
בעיות קשב וריכוז הן שם כולל למגוון תופעות אשר קשורות ביכולת בריכוז, בעיקר אצל ילדים אך גם אצל מבוגרים. 7-10% מן הילדים סובלים מבעיות קשב וריכוז כאלה ואחרות, ו-6-8% מן המבוגרים סובלים מאותן הבעיות. בעיות קשב וריכוז גורמות לקשיים לימודיים רבים, ולעיתים גם לקשיים ביחסים בינאישיים, הנובעים מחוסר יכולת להתרכז בשיחה ארוכה, וכדומה. בעיות קשב וריכוז מגיעות לעיתים קרובות יחד עם היפראקטיביות – פעילות יתר, תזזיתיות ואימפולסיביות, אשר נובעת מחוסר יכולת של הילד לשהות במקום אחד או להתרכז בפעילות אחת.
למאמר המלא...
1 2 3 4 5 עמוד הבא >
 
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI